Dział poświęcony triathlonowi

Kolarstwo na trasie
Bartek Sobecki: W sobotę 5 września w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w quadrathlonie na dystansie sprinterskim. Złoty medal zdobył Krzysztof Wolski, który pokonał całą trasę w czasie 1:32:32. To kolejny jego sukces w tym sezonie, przypomnijmy że w lipcu zdobył dwa medale mistrzostw Europy na Węgrzech (Krzysztof Wolski z medalami Mistrzostw Europy). Podczas rywalizacji w Niemczech w ramach mistrzostw świata wyprzedził Czecha Milana Oslika (1:33:13) oraz Niemca Stefana Teicherta (1:34:00).

W mojej głowie cały czas dojrzewa świadomość, że zdobyłem tytuł Mistrza Świata w Quadrathlonie. Nie ukrywam, że to całkiem przyjemne uczucie. Walka o pierwsze miejsce była prawie do samego końca więc tym bardziej wynik satysfakcjonuje

– Krzysztof Wolski z SportTriathlon.pl

Podczas Mistrzostw w Niemczech z medalami wrócili również Marta Kałuzińska, która w elicie kobiet zajęła drugie miejsce. Pokonała trasę w czasie 2:43:03, wyprzedzając trzecią Marianne Gratz (GER), która zameldowała się na mecie z wynikiem 2:44:56. Ustąpiła tylko zwyciężczyni – Lisie Teichert (GER) – 1:43:36.

Z kolei w kategorii Masters 70 medal dla Polski zdobył także już niezwykle doświadczony Jerzy Gendek, który wygrał z czasem 2:20:14.

Kajakarstwo 840x480

Wyjście z wody pływanie 840x480