Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony triathlonowi

Aleksander Rosa: Niemal 1500 zawodników wystartowało w pierwszym dniu inauguracji sezonu w ramach JBL Triathlon Sieraków. Ta liczba oraz widowisko, które wszystkim sympatykom triathlonu sprawili Tomasz Brembor oraz Krzysztof Hadas powoduje, że ten sezon w polskim triathlonie zapowiada się fascynująco.

Zdecydowanie najważniejszym punktem inauguracji JBL Triathlon Sieraków była rywalizacja na dystansie 1/4, w której wystartowało niemal 1200 zawodników, a na listach startowych nie brakowało czołówki polskiego triathlonu. Takie nazwiska wśród mężczyzn jak Tomasz Brembor, Kacper Adam, Krzysztof Hadas, Sylwester Swat, czy wśród kobiet jak Agnieszka Jerzyk, Anna Wiese i Joanna Sołtysiak gwarantowały wysoki poziom zawodów, i dokładnie tak było! Wystarczy powiedzieć, że najlepszą czwórkę zawodników dzieliło łącznie 50 sekund.

Najlepiej rywalizację rozpoczął ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Brembor, który zdecydowanie wygrał etap pływacki i trzymał równie mocne tempo na trasie kolarskiej. Jednakże równie dobrze tego dnia byli dysponowani pozostali zawodnicy i po rowerze Brembor wychodził na bieg mając jedynie 6 sekund przewagi nad Filipem Przymusińskim oraz 12 sekund nad Kacprem Adamem. Natomiast dopiero na 7 miejscu był Krzysztof Hadas, którego w tym momencie nikt nie uważał jako jednego z faworytów zawodów. Hadas jednak pokazał jednak, że aktualne jest stare triathlonowe przysłowie „triathlon wygrywa się biegiem”. Doskonały bieg w jego wykonaniu zaowocował tym, że praktycznie do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Bremborem. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca, natomiast Hadas swoim biegiem pokazał, że ten sezon może przynieść mu jeszcze wiele sukcesów.

Nie mniej emocjonująco było w walce o trzecie miejsce. Filip Przymusiński ostatecznie o niecałą sekundę wyprzedził Sylwestra Swata, który może czuć się największym przegranym tego dnia. W końcu do podium zabrakło tak niewiele. Warto dodać, że po zdecydowanie słabszym biegu Kacper Adam spadł na 6 miejsce w ogólnej klasyfikacji i śmiało można powiedzieć, że nie był zadowolony ze swojej postawy.

- Dzisiejsze zawody były naprawdę niesamowite! – mówi Wojciech Kruczyński, organizator JBL Triathlon Sieraków. – Piękna pogoda, ogrom zawodników, a przede wszystkim rywalizacja do ostatnich metrów i to nie w wykonaniu dwójki zawodników, a czwórki… można nawet powiedzieć, że szóstki! Jeżeli tak wygląda początek sezonu to już nie mogę się doczekać jak będą wyglądały pozostałe zawody z cyklu Tri Tour – dodaje Kruczyński.

Wśród Pań nie było niespodzianki i zawody zdecydowanie wygrała Agnieszka Jerzyk, która miała ponad 5 minut przewagi nad drugą Joanną Sołtysiak. Podium uzupełniła Anna Wiese.

Sprint na początek
Oprócz rywalizacji na dystansie 1/4, zawodnicy wystartowali na dystansie 1/8. Do rywalizacji stanęło niemal 300 „sprinterów”, którzy zmierzyli się w najszybszej triathlonowej konkurencji. Zawody wygrał Maciej Falbogowski, który w pokonanym polu zostawił utytułowanego Tomasza Domagałę oraz Marcela Markiewicza. Natomiast wśród Pań najlepsza okazała się Paulina Klimas, a podium uzupełniły Hanna Kaźmierczak i Maria Pytel.

- Jestem zadowolony z decyzji jaką było uruchomienie dystansu sprinterskiego i umożliwienie startu zawodnikom, które ukończyły 16 rok życia. Grupa wiekowa 16-24 okazała się najliczniejszą, a zdecydowana większość tych zawodników nadawała ton rywalizacji. To pokazuje, że polski triathlon się rozwija i już niedługo możemy święcić naprawdę duże sukcesy! – mówi Kruczyński.
 

{moscomment}