Strona imprezy
Relacja 2019/ Relacja 2018 / Relacja 2016 /Relacja 2017
Dział Triathlon

strykow cz6 2019 306 31611 1200 800 100

Bartek Sobecki: Już w niedzielę na mapę polskich imprez triathlonowych wraca Triathlon Stryków! Impreza odbędzie się 11 września 2022 roku, a zawodnicy tradycyjnie będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet – 1/8 IM i 1/4 IM.

Dystans 1/8 IM i 1/4 IM
Podczas 5. Triathlon Stryków rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM, listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. Na każdym z dystansów rywalizacja toczyć się będzie w klasyfikacji open oraz kategoriach wiekowych. Czym się wyraźnieją zawody w Strykowie? Przede wszystkim możliwością bliskiego kontaktu kibiców z zawodnikami, którzy na małej przestrzeni mogą kilkukrotnie wspierać swoich najbliższych. Jest jeszcze szansa na start w triathlonie, organizatorzy przygotowali pulę 20 numerów startowych, które odstępne będą w biurze zawodów w dniu imprezy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy 
Dział Triathlon

iron poznan 22 4

Łukasz Maleszewski: 3 września 2022 r. odbyła się inauguracyjna edycja zawodów Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Aktualny wicemistrz Europy IRONMAN, Robert Wilkowiecki potwierdził świetną dyspozycję w tym sezonie, kończąc wyścig w czasie 3:43:27 i zwyciężając po raz drugi w swojej karierze w zawodach serii IRONMAN 70.3. Wśród kobiet najszybsza była Holenderka, Diede Diederiks. Istotnym wydarzeniem dnia było zakończenie zawodowej kariery triathlonowej przez reprezentantkę Polski, Paulinę Kotficę.

Niemal idealne warunki pogodowe, historyczne dla polskiego triathlonu Jezioro Kierskie, szybka trasa kolarska i spektakularna meta na nowo otwartym Placu PeWuKa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - w takich okolicznościach przyszło rywalizować zawodnikom podczas debiutanckiej edycji zawodów Enea IRONMAN 70.3 Poznań i towarzyszącego im wyścigu na dystansie olimpijskim - Enea 5150 Poznań. Na starcie zawodów stanęło ok. 1000 uczestników, a dzień wcześniej ponad setka dzieci wzięła udział w zawodach biegowych na krótkich dystansach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Relacja 2019/ Relacja 2018 / Relacja 2016 /Relacja 2017
Dział Triathlon

strykow 2019 foto 18
Bartek Sobecki: Po dwóch latach nieobecności na mapę polskich imprez triathlonowych wraca Triathlon Stryków! Impreza odbędzie się 11 września 2022 roku, a zawodnicy tradycyjnie będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet - 1/8 IM i 1/4 IM. Zapisy już trwają, formularz dostępny jest na stronie www.triathlonstrykow.pl

Pierwsze cztery edycje Triathlonu Stryków przyciągały na start zarówno zupełnych amatorów, debiutantów dla których najważniejszy jest udział i dobra zabawa jak i zawodników, którzy rywalizują o najwyższe cele na imprezach zarówno w Polsce jak i zagranicą – mówi Bartłomiej Sobecki współorganizator zawodów, dodając: chcemy podtrzymać opinię o naszej imprezie jako idealnym miejscu na debiut bądź ostatni start w sezonie

Jednym z ostatnich zwycięzców Triathlonu Stryków jest organizator Bydgoszcz Triathlon – Jakub Kubiński, który wygrał w 2019 roku na dystansie 1/8 IM.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział Triathlon

tri lwa 2022 4
Justyna Grzywaczewska: W sobotę, 11 czerwca odbyła się ósma edycja Triathlonu Lwa w Lusowie.Na dwóch dystansach – 1/8 oraz 1/4 rywalizowało łącznie blisko 400 zawodników. Swoje zawody miały także dzieciaki i młodzież oraz podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego, dla których zorganizowano Aquathlon. Impreza odbyła się w dobrych warunkach, choć zawodnicy podkreślali, że temperatura dała im się we znaki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Dział Triathlon

triathlon warszawa1
Piotr Jakóbik: Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki zwyciężyli w drugiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Czas Roberta Wilkowieckiego (3:38:43) to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.

Druga edycja „połówki” IRONMAN w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Polski. To pierwsza sytuacja w historii zawodów IRONMAN 70.3, że na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Polski. Jeszcze przed zawodami Robert Wilkowiecki zapowiadał, że jest zmotywowany i zamierza walczyć o zwycięstwo. Z tego powodu zrezygnował z udziału w oficjalnej konferencji prasowej, by skupić się na treningach przed Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. W niedzielę popularny „Wilku” potwierdził, że nie rzucał słów na wiatr. Po etapie pływackim był na trzecim miejscu za Sebastianem Karasiem oraz Sergiyiem Kurochkinem. Na etapie rowerowym reprezentant Polski nadal był w grupie prowadzącej. Wszystko rozstrzygnęło się na etapie biegowym.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Dział Triathlon

triathlon warszawa olimpijski2

Piotr Jakóbik: Olga Kowalska okazała się najlepszą triathlonistką podczas rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw. W kategorii mężczyzn, jako pierwszy na mecie zameldował się Filip Szymonik. Zawody ukończył też Bartosz Matusiewicz, pierwszy polski triathlonista z zespołem Downa.​

W niedzielę o godz. 8:00, jako pierwsi ze startu nad Jeziorem Zegrzyńskim rywalizację rozpoczęli uczestnicy dystansu olimpijskiego. Na listach startowych Citi Handlowy 5150 Warsaw było 826 zawodników. Triathloniści mieli do przepłynięcia 1,5 km, po czym wsiadali na rowery i po przejechaniu 40 kilometrów meldowali się w strefie zmian (T2) zlokalizowanej na boisku Polonii Warszawa. Stamtąd wyruszali na trasę biegową o długości 10 km wytyczoną pośród zabytkowych miejsc Starego i Nowego Miasta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział Triathlon

Robert Karas 1
Marta Wasilak (Walk PR): Robert Karaś to najbardziej znany i utytułowany polski ultratriathlonista. Zawodnik pobił rekordy świata na dystansach podwójnego (452 km), potrójnego (678 km) i pięciokrotnego (1130 km) Ironmana, i zapowiada, że to wciąż nie koniec. Nie byłoby to możliwe bez wielogodzinnych treningów i ogromnej pasji do sportu. Od 2019 roku zawodnik jest pierwszym polskim partnerem marki CUPRA. W ramach współpracy z hiszpańską firmą motoryzacyjną postanowił opowiedzieć, jak przygotowuje się do zawodów, co go motywuje i jak spędza czas poza salą treningową.

Trening czyni mistrza
3 razy dziennie, 6 dni w tygodniu – tyle czasu na treningi poświęca Robert Karaś, najsłynniejszy polski ultratriathlonista. Dzień rozpoczyna przed 6:00 i trenuje w kolejności triathlonu – przepływa ok. 4,5 km, przez ok. 3 godziny jeździ na rowerze i przebiega ok. 18 km.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

 robert karas fot rajmund nafasalkiRobert Karaś, fot. Rajmund Nafalski

Robert Karaś został nowym rekordzistą świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Polak wziął udział w zawodach w Meksyku, gdzie pokonał dystans liczący ponad 1000 km i pobił dotychczasowy rekord świata z czasem 67:58:01. To kolejny sukces polskiego zawodnika, partnera marki CUPRA.

Zawody w okolicach meksykańskiego León rozpoczęły się w sobotę 18 września. Karaś przekroczył metę dziś i z czasem 67:58:01 pokonał dystans pięciokrotnego Ironmana, bijając rekord świata o 4 godziny 41 minut. Zdeklasował tym samym Richarda Junga, do którego należał aktualny rekord świata na tym dystansie(72:39:42).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział Triathlon

Etap kolarski 1.jpg

Bartek Sobecki: W minioną sobotę (4 września) podczas Bergsee Ratscher Triathlon w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w Quadrathlonie na dystansie sprinterskim. Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania w jeziorze, 20 km jazdy rowerem, 5 km kajakiem oraz 5 km biegu. Zawody odbyły się w dość trudnych warunkach. Trasa kolarska obfitowała w długie i strome podjazdy, bieg odbywał się w pełnym słońcu.

W Mistrzostwach brało udział 4 zawodników z Polski – Jerzy Gendek, Marta Kałuzińska, Sławomir Kałuziński oraz Krzysztof Wolski, złoty medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata na tym samym dystansie. Podczas sobotniej rywalizacji Krzysztof wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w klasyfikacji wiekowej Elite.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy
Dział Triathlon

james teagle 1628427839 7839James Teagle

Łukasz Maleszewski: Brytyjczycy Lucy Hall i James Teagle zwyciężyli w tegorocznej edycji zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Pogoda nie była sprzymierzeńcem zawodników startujących w tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Przy padającym deszczu, o godzinie 6:00, z Plaży Miejskiej w Gdyni, swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy PRO, a tuż po nich do wody weszli amatorzy z kilkudziesięciu krajów świata. Niestety, w ostatniej chwili, z powodów zdrowotnych z rywalizacji musiał zrezygnować mistrz Europy IRONMAN 70.3 z 2016 roku, Niemiec Andreas Dreitz. Pod nieobecność głównego faworyta stawka była tak wyrównana, że trudno było wskazać potencjalnego zwycięzcę.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział Zdrowie
Dział Triathlon

Maja Makowska

Zbyszek Jankowski: Informacja o cukrzycy dla wielu osób brzmi jak wyrok. Dla innych to wyzwanie i szansa na zmiany w życiu. Są też tacy, którzy zmagając się z cukrzycą T1 od ponad 20 lat postanawiają zacząć uprawiać triathlon i przygotowywać się do Ironmana. Nigdy nie jest za późno, a granice często są tylko w naszych głowach. Jak przygotować się do uprawiana sportu, nawet wyczynowego będąc diabetykiem?

Czy sport jest dla chorych na cukrzycę?
O zaletach regularnego uprawiania sportu regularnego nie trzeba nikogo przekonywać, ta reguła również dotyczy diabetyków, dla których stanowi ona podstawę leczenia. Wysiłek fizyczny wpływa bardzo korzystnie na układ naczyniowo-sercowy, redukcji ciśnienia tętniczego, a często diabetycy mają zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony triathlonowi

Kolarstwo na trasie
Bartek Sobecki: W sobotę 5 września w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w quadrathlonie na dystansie sprinterskim. Złoty medal zdobył Krzysztof Wolski, który pokonał całą trasę w czasie 1:32:32. To kolejny jego sukces w tym sezonie, przypomnijmy że w lipcu zdobył dwa medale mistrzostw Europy na Węgrzech (Krzysztof Wolski z medalami Mistrzostw Europy). Podczas rywalizacji w Niemczech w ramach mistrzostw świata wyprzedził Czecha Milana Oslika (1:33:13) oraz Niemca Stefana Teicherta (1:34:00).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Imprezy
Wyniki

enea ironman 2020 3

Piotr Jakóbik: Imponujący występ Magnusa Ditleva (DEN) pozwolił mu odnieść zwycięstwo w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Lisa Norden (SWE), która prowadziła od startu do mety. Dublet Skandynawów stał się więc faktem. Organizacja pierwszego weekendu z cyklu IRONMAN, od czasu wybuchu pandemii, wymagała wyjątkowych środków bezpieczeństwa.

Już w trakcie piątkowej konferencji prasowej – transmitowanej online – dało się wyczuć, że niespodzianka wisi w powietrzu. Główni faworyci ostrożnie wypowiadali się o swoich szansach na zwycięstwo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ironman gdynia 2020

Po konsultacjach z urzędem miasta, policją oraz sanepidem jest zielone światło dla organizacji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w tym roku. Program imprezy zostanie gruntownie przebudowany, by dostosować go do aktualnych wymagań prawnych i sanitarnych.

Wiemy, że wiele osób z niecierpliwością czekało na informację o tym, czy tegoroczna edycja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia dojdzie do skutku. Wygląda na to, że tak się stanie i 6 września będziemy mogli znów cieszyć się sportowymi emocjami – mówi Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego. - Ta impreza będzie jednak różniła się od poprzednich z uwagi na konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności w związku z pandemią koronawirusa – dodaje.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony triathlonowi

ironman

Ilona Berezowska: Osiem godzin na dystansie Ironman zostało złamane. Dokonał tego najszybszy polski triathlonista (Ironman Barcelona 2019), Robert Wilkowiecki. Warunki, w jakich wystartował, nie przypominały klasycznych zawodów, ale nie to było najważniejsze. Robert zainspirował się podobnym wyzwaniem mistrza i rekordzisty świata Jana Frodeno. Niemiec również zrobił Ironmana w warunkach domowych, tyle że skupił się wyłącznie na celu charytatywnym, nie przywiązując wagi do wyniku. Robert postawił przed sobą zarówno cel sportowy jak i charytatywny, w obydwu odnosząc sukces.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Dział poświęcony triathlonowi

triathlon 5150 warszawa 2016 200

Piotr Jakóbik: W imieniu zespołu organizacyjnego 5150 Warsaw Triathlon, informujemy o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy. Rywalizacja powróci 13 czerwca 2021 roku.

Stawiając na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo naszej społeczności, a także biorąc pod uwagę aktualne zakazy związane ze zgromadzeniami publicznymi i imprezami masowymi, ustanowione przez polskie władze w związku z pandemią COVID-19, pragniemy potwierdzić, że zawody 5150 Warsaw nie zostaną zorganizowane w pierwotnie planowanym terminie 14 czerwca, ani w innym terminie w tym roku. Impreza powróci w przyszłym sezonie, a jej planowana data to 13 czerwca 2021 roku.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Dział poświęcony triathlonowi

Fot. Bart Pogoda Robrt Karaś 2

Karolina Kamińska:  Kilkukilometrowe pętle, wielogodzinny, morderczy wysiłek oraz przełamywanie własnych barier – tak w skrócie można określić triathlon, czyli sport, któryod zawodników wymaga wyjątkowej siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Wielokrotny mistrz świata w ultratriathlonie, Robert Karaś, podpowiada jak trenować, aby osiągać wyznaczone cele i spełniać sportowe marzenia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imrezy 
Dział poświęcony triathlonowi

Zapisy online na 31. Warszawski Triathlon Zimowy trwają do 31 stycznia 2020!  Zawody odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 roku, tradycyjnie w Ośrodku Stegny przy ul. Inspektowej 1 (tor łyżwiarski z przyległymi terenami) w Warszawie. Zima w tym roku jest bardzo łagodna, będzie więc okazja wykręcić naprawdę dobre wyniki. Zapraszamy Was do obejrzenia trailara :)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imrezy 
Dział poświęcony triathlonowi

 

tri warszawa
Aktywna Warszawa: Warszawski Triathlon Zimowy to jedyna taka impreza w Europie. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy triathlonu, zawodnicy zamiast pływać w jeziorze, rywalizują ze sobą na torze łyżwiarskim. Pozostałe dyscypliny nie ulegają zmianie – zawodnicy do pokonania mają również trasę biegową i rowerową.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

GALERIE ZDJĘĆ

Relacja 2019
Wyniki 

Strona na FB / Strona imprezy

Relacja 2019/ Relacja 2018 / Relacja 2016 /Relacja 2017
Dział poświęcony triathlonowi

Tydzień temu w sobotę odbyła się czwarta edycja Triathlonu Stryków. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 1/4 i 1/8. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 Strona na FB 
Strona imprezy

Relacja 2018 / Relacja 2016 /Relacja 2017
Dział poświęcony triathlonowi

strykow 2018 4

Bartek Sobecki: W najbliższą sobotę do Strykowa przyjadą zawodnicy z całej Polski aby rywalizować w największym triathlonie w województwie łódzkim. Po raz drugi zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach - 1/8 IM i 1/4 IM, a zawodnicy będą ścigać się zarówno indywidualnie, jak i w wyścigach sztafet.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

enea iroman 2019 3

Jan Frodeno zwyciężył w piątej edycji zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, uzyskując kosmiczny czas 3:39:35 i dosłownie miażdżąc dotychczasowy rekord gdyńskiej "połówki", wynoszący do dzisiaj 3:47:40. Wśród kobiet, z wynikiem 4:06:50 triumfowała Amelia Rose Watkinson.

Frodeno, zapytany dzień wcześniej o swoje oczekiwania i nastawienie przed startem, odpowiedział krótko: "Przyjechałem, by wygrać". I mimo, że znajduje się obecnie w okresie przygotowawczym do najważniejszego startu w sezonie - Mistrzostw Świata IRONMAN, w Gdyni pokazał klasę godną mistrza olimpijskiego, mistrza świata i rekordzisty świata.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Strona imprezy
Dział poświęcony triathlonowi

5150warsaw 2019 4

Sergiy Kuroczkin (UKR)wygrał czwartą edycję zawodów triathlonowych IRONMAN 5150 Warsaw.Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Otworowska. Ponad 1100 osób pokonało dystans olimpijski i wbiegło na metę przy pomniku Syrenki Warszawskiej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 Strona na FB 
Strona imprezy

Relacja 2018 / Relacja 2016 /Relacja 2017
Dział poświęcony triathlonowi

tri strykow fot d szota 2

Bartek Sobecki: 4 edycja Triathlonu Stryków odbędzie się w sobotę 14 września. W tym roku przewidziano start 500 zawodników z całej Polski, którzy będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet - 1/8 IM i 1/4 IM. Impreza w Strykowie jest największą imprezą triathlonową w naszym regionie.

"Jesteśmy dumni mogąc po raz czwarty gościć w Strykowie największy triathlon w naszym województwie. Zawody łączące pływanie, jazdę na rowerze i biegi pokazują, że nasza gmina jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu w samym sercu Polski. W imieniu wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam 14 września do Strykowa” – mówi burmistrz Strykowa, Witold Kosmowski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 Strona imprezy

Dział poświęcony triathlonowi

Relacja 2012
/ Relacja 2013  /  Relacja 2014 /
Relacja 2015 / Relacja 2016 / Relacja 2017

zimowy tri 2017 125

Aktywna Warszawa: Na tę wyjątkową imprezę zapisało się już 373 zawodników i 53 drużyny. Pozostały ostatnie wolne miejsca! Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: bieg terenowy na dystansie 4 km (dwa okrążenia) następnie jazda na łyżwach 2 km (5 okrążeń toru) oraz wyścig kolarski na dystansie 10 km (5 okrążeń). Łączny dystans do pokonania wyniesie 16 km.

Zobacz jaki program przygotowała AKTYWNA WARSZAWA dla zawodników:

  • od 8.00  do 10.00  – zgłoszenia do wyścigu drużynowego
  • od 9.00-12.00 – zgłoszenia do wyścigu indywidualnego,
  • od 10.30 – start wyścigu drużynowego
  • od 12.30 – start wyścigu indywidualnego
  • od 14.30 – dekoracja zwycięzców i zakończenie 30. Warszawskiego Triathlonu Zimowego

Napisz komentarz (0 Komentarzy)