Serwis Biegowy Ziemi Łódzkiej oraz portal Maratończyk.pl wraz z trenerem Jackiem Chmielem zapraszają do Akademii Biegowej. Będzie to cykl artykułów zawierających porady, wskazówki oraz plany treningowe uwzględniające największe imprezy w naszym kraju w okresie jesiennym i zimowym.

Zaczniemy od podstawowych porad: jak się ubrać, co jeść i pić. Każdy miłośnik biegania znajdzie na pewno coś dla siebie. Autorem wszystkich publikacji będzie Jacek Chmiel absolwent AWF Poznań. Akademia Biegowa wystartowała 6 października, artykułów szukajcie na stronach www.maratonczyk.pl oraz www.biegampolodzi.pl


Partnerem Akademii Biegowej jest firma Trener Osobisty - trenerosobisty.net.pl

Jacek Chmiel
Absolwent AWF Poznań, ukończył dwa fakultety: trenerski- lekka atletyka oraz nauczycielski - wychowanie fizyczne. Ponadto posiada specjalizacje z koszykówki, siatkówki, pływania oraz gimnastyki. Pracował w takich Klubach jak. K.S. Tęcza, ŁKS Łódź oraz KB Arturówek Łódź. W swojej bogatej karierze trenerskiej wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski w biegach średnich i długich. Od początku kariery zawodniczej, opiekun Joanny Gront - Chmiel (rekord życiowy w maratonie - 2:35:07), która zdobyła . Mistrzostwo Polski w maratonie w 1996 roku oraz wygrała maratony m.in. w Las Vegas, Lozanie, Genewie, Utrechcie. Prowadził Benjamina Matolo z Kenii zwycięzcę Maratonu Solidarności w 2001 roku. Jacek Chmiel współpracuje również z łyżwiarzami figurowymi jako trener przygotowania fizycznego m.in. z Dorotą i Mariuszem Siudek (olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy), Anną Jurkiewicz (olimpijka i wielokrotna Mistrzyni Polski). Współpracował z Oksaną Domniną i Maksymem Szablinem (olimpijczycy, Mistrzowie Świata i Europy w Tańcach na Lodzie - Rosja).

{moscomment}