Wyniki

Maraton Metropolii tym razem nie zaskoczył upalnym, wiosennym słońcem. Było dokładnie odwrotnie. Zawodnicy pokonywali trasę maratonu w deszczu, który padał od początku do końca. Kibice nie mieli więc łatwego zadania. Dokuczliwe zimno przeszkadzało także zawodnikom czołówki, mimo szybkiej trasy nie uzyskali oczekiwanych czasów. Na mecie w Toruniu pierwszy pojawił się Kenijczyk Komen Joel z czasem 02:21:47. Zaledwie 6 sekund za nim przybiegł Anatolij Orzehowskyi z Ukrainy. Trzecią lokatę zajął Etiopczyk Erkolo Ashenafi z czasem 02:22:27. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce przypadły Polakom. Najszybszy z rodaków Paweł Szymandera zajął 4 miejsce (2:36:08) i jako mieszkaniec Torunia wygrał jednocześnie Mistrzostwa Torunia w Maratonie.

Na czwartej lokacie znalazł się Artur Pelo, (02:42:57), który wygrał Maraton w Toruniu w 2006 roku. Wśród kobiet triumfowała Renata Kalińska z czasem 02:52:48. Druga była Węgierka  Eva Varga z czasem powyżej trzech godzin (03:02:44). Trzecie miejsce zajęła Justyna Jędro z Wrocławia (03:13:02). Maraton ukończyło 111 rolkarzy. Zwyciężył Andzrejewski Piotr z czasem 01:26:36. Mokra nawierzchnia na trasie, a zwłaszcza na mecie gdzie zawodnicy wjeżdżają po kostce brukowej nie ułatwiała zadania. Obyło się jednak bez poważnych kontuzji :)