Wyniki
Galeria I
Galeria II
Galeria III
Galeria IV
Galeria (Fot. Grzegorz "Wasyl" Grabowski)

Wojciech Szota: W Jubileuszowym 25. Maratonie Toruńskim z czasem 2:24:33 zwyciężył Marek Jaroszewski z Piły. Mimo, iż pogoda bliższa była afrykańskiej znów zwycięstwo przypadło Polakom - podobnie jak tydzień temu w Łodzi. Wśród pań dystans najszybciej pokonała Renata Antropik (2:58:49) przed Karoliną Rakieć i Dorotą Przybysz. Walka na trasie była pasjonująca.

Praktycznie od początku na brawurowy, samotny atak zdecydował się Artur Pelo. Na ósmym kilometrze doznał kontuzji. Konieczna była interwencja lekarzy. Zmagając się z kontuzją i morderczą pogodą nadal utrzymywał  się na prowadzeniu...
... jeszcze na 38 kilometrze przewaga wynosiła ok. 1,5 min. Czekając na mecie, zastanawialiśmy się z Jurkiem Skarżyńskim czy samotny lider ma szansę zwyciężyć. "Nigdy bym się nie odważył na taki samotny atak, w dodatku w taką pogodę" - powiedział Jurek. Niestety jego słowa już niedługo miały się potwierdzić. Artur Pelo bieg ostatnie kilometry o ponad 20 sekund wolniej niż wcześniej. Na 40 kilometrze wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca Marek Jaroszewski... nagrodą za odwagę dla Artura było trzecie miejsce ponieważ wyprzedził go jeszcze Tomasz Drąg z Chełmna.
Najszybszy z zagranicznych zawodników - Sergey Perminov z Kaliningradu - dotarł na metę na czwartej pozycji a faworyzowany Kenijczyk Joseph Kimoniyo z Nairobi był dopiero dziesiąty.

Upalna pogoda sprawiła, że samo oczekiwanie na maratończyków było już dużym wyzwaniem. Służby medyczne miały pełne ręce roboty i musiały wielokrotnie interweniować. Nie przeszkodziło to w ustanowieniu nowego rekordu frekwencji ponieważ bieg główny ukończyło aż 725 zawodników.

Ja tym razem nie zdecydowałem się na start choć gdy zobaczyłem rozgrzewających zawodników bliski byłem założenia butów do biegania. Mimo wszystko nie żałuję ponieważ wraz z Dorotą przygotowaliśmy obszerną relację foto i video z dzisiejszych wydarzeń. Zaprezentujemy długą rozmowę z Arturem Pelo, który jak się okazało pracuje obecnie... w hipermarkecie. Pokażemy także nagrany w trakcie zawodów komentarz eksperta Jurka Skarżyńskiego, zdjęcia z trasy wykonane przez biegnącego z aparatem Piotrka Siepietowskiego z Art Profi i interesujące fotografie prowadzącego spikerkę Grzegorza "Wasyla" Grabowskiego.