Maraton Toruński

Wyniki

Maraton Metropolii tym razem nie zaskoczył upalnym, wiosennym słońcem. Było dokładnie odwrotnie. Zawodnicy pokonywali trasę maratonu w deszczu, który padał od początku do końca. Kibice nie mieli więc łatwego zadania. Dokuczliwe zimno przeszkadzało także zawodnikom czołówki, mimo szybkiej trasy nie uzyskali oczekiwanych czasów. Na mecie w Toruniu pierwszy pojawił się Kenijczyk Komen Joel z czasem 02:21:47. Zaledwie 6 sekund za nim przybiegł Anatolij Orzehowskyi z Ukrainy. Trzecią lokatę zajął Etiopczyk Erkolo Ashenafi z czasem 02:22:27. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce przypadły Polakom. Najszybszy z rodaków Paweł Szymandera zajął 4 miejsce (2:36:08) i jako mieszkaniec Torunia wygrał jednocześnie Mistrzostwa Torunia w Maratonie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Wyniki  NEW!

Toruń tradycyjnie już nie był „łaskawy" dla maratończyków. Przez większą część zmagań biegnącym towarzyszyło palące słońce. Pogoda odbiła się również na wynikach. Pierwszy na mecie zameldował się Adam Dobrzyński - 2:23:17. Nie padł więc rekord trasy dlatego główna nagroda - samochód osobowy - została rozlosowana wśród wszystkich uczestników. Drugi był Tomasz Drąg a trzecie miejsce przypadło Robertowi Celińskiemu. Bohater zeszłorocznej rywalizacji Artur Pelo, tuż za podium, na czwartym miejscu choć przez większość trasy wydawało się, że będzie walczył o zwycięstwo. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Svietlana Stanko - 2:43:51, pokonując Arletę Meloch i Białorusinkę Volhe Yudziankovą. W tym roku biegacze zmagali się również na trasie Półmaratonu. Pierwszy dobiegł Rafał Sieradzki - 1:12:17, a najszybszą panią na trasie „połówki" była Dorota Pawłowska - 1:20:28.

Napisz komentarz (14 Komentarzy)
Regulamin Maratonu
Regulamin Półmaratonu

Najbliższy weekend to duża dawka biegów w całym kraju. Największą imprezą będzie Maraton Toruński. W zeszłym roku zmagania w mieście Kopernika były arcyciekawe. Bardzo wysoka temperatura sprawiła, że zawodnicy z trudem docierali na metę a wyjątkowo wielu potrzebowało pomocy medycznej. Pasjonującą walkę stoczył Marek Jaroszewski  z Arturem Pelo. Tutaj możecie to wszystko sobie przypomnieć...
i dodatkowo nabrać chęci do startu. Motywację na pewno poprawi fakt, że jeśli nie padnie rekord trasy - 2:13:55, to nagrodę główną - samochód osobowy - organizatorzy wylosują wśród uczestników. Na liście zgłoszonych jest już ponad 1100 osób.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
 NEW! Wojtek Szota: Jak wielkim fachowcem jest Jurek Skarżyński mieliśmy okazję przekonać się podczas Maratonu Toruńskiego. Na półmetku przewidział rozstrzygnięcie zawodów. Obaj mimo wszystko trzymaliśmy kciuki za Artura Pelo. Po biegu przeprowadziłem z nim długą rozmowę, do obejrzenia której  gorąco zapraszamy. Usłyszymy o walce na trasie, zmaganiu z kontuzją, ambicji i... o tym, że czołowy polski maratończyk musi zarabiać na życie pracując w hipermarkecie...

Napisz komentarz (7 Komentarzy)
Zapraszamy do obejrzenia krótkich wywiadów jakich na mecie udzielili telewizji polskiej zwycięzcy 25 Maratonu Toruńskiego - Marek Jaroszewski i Renata Antropik.

Wyniki

Wojciech Szota: W Jubileuszowym 25. Maratonie Toruńskim z czasem 2:24:33 zwyciężył Marek Jaroszewski z Piły. Mimo, iż pogoda bliższa była afrykańskiej znów zwycięstwo przypadło Polakom - podobnie jak tydzień temu w Łodzi. Wśród pań dystans najszybciej pokonała Renata Antropik (2:58:49) przed Karoliną Rakieć i Dorotą Przybysz. Walka na trasie była pasjonująca.