Emilia Szota: Niesamowicie ucieszyła mnie wieść o możliwości testowania butów Puma Faas300 v2. Czekałam na nie z utęsknieniem, bo borykałam się z lenistwem i brakiem motywacji do wznowienia treningów biegowych. Niestety miałam dłuższą przerwę i potrzebowałam solidnej motywacji, by znów wrócić na biegowe szlaki. Podświadomie bardzo chciałam biegać i jak jeszcze niedawno, poczuć ducha rywalizacji na wszelkiej maści zawodach. Suma sumarum stało się… otrzymałam śliczne różowe buty biegowe, ale nie w odcieniu „Barbie”, a pięknej fuksji. Nie było wyjścia, koniec z wykrętami, że nie taka pogoda, że inne obowiązki. Skończyło się! Idę biegać w ślicznych butach!

Buty naprawdę kobiece o smukłej linii w kolorze ciemno różowym, (co dobrze widać na załączonych zdjęciach) z delikatnym motywem marki puma na boku i na cholewce buta. Z przodu i po bokach pokryte cieniutką prześwitującą siateczką. Naprawdę wysublimowane i skromne. Tyle o walorach estetycznych, a wiadomo o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma inny...

Najważniejszą zaletą jest to, że są lekkie niczym piórko, tak lekkich butów biegowych jeszcze nie miałam (waga ok. 165 gram) I tu zaraz włączyłam z tyłu głowy czerwoną lampkę, czy te piękne buty będą miały wystarczającą amortyzację? Bo tak się akurat składa, że biegam po ścieżkach Cytadeli oraz Wisłostrady w Warszawie, czyli głównie beton, asfalt, kostka brukowa. Żeby się przekonać jak się sprawują na takim Podłużu musiałam jak najszybciej wyruszyć...w trasę.

Założyłam je, poczułam jakbym miała na stopie, co najwyżej klapki, takie są cieniutkie. Za oknem ciepło, pogoda słoneczna, złota polska jesień. Nic tylko wracać do biegania. Pierwszy dystans - około 6 km - pobiegłam przed siebie, najpierw po kostce/betonie/asfalcie i ani razu nie poczułam braku amortyzacji. Buty mają w podeszwie coś na kształt cienkiej pianki, i czułam w nich dużo lepsze wybicie z pięty. Oczywiście o tempie i czasie biegu nie wspominam, bo nie o to tutaj chodzi. W końcu od czegoś trzeba zacząć :)

Jak pisze producent buty te są przeznaczone na szybkie treningi i starty. Musze przyznać, że pierwszy bieg po przerwie zrobił mi wielki apetyt na więcej i więcej kilometrów. Naprawdę nie czułam po tym biegu żadnego bólu, obtarcia ani zmęczenia w nogach. Czułam tylko chęć na rozkręcenie tempa i ponowne bieganie.

Nie upłynęło wiele czasu, a znów pobiegłam trenować, bo dzięki mojej koleżance zapisałam się na bieg ''Praska Dycha''(dziękuję Ci Aniu), gdzie miałyśmy razem pobiec.

Przez 2 tygodnie sumiennie, co dwa, trzy dni wychodziłam pobiegać. Obowiązkowo w butach Puma Faas 300 v2. Buty sprawowały się w moich warunkach asfaltowo-betonowych naprawdę należycie, świetne wybicie, brak bąbli na stopach i niebywała wręcz super lekkość. Mało tego ta cienka siatka na powierzchni zewnętrznej stopy, świetnie ją chłodzi, co też nie jest bez znaczenia, bo pogoda teraz jest ciepła, jak na tę porę roku.

I nadszedł dzień wielkiego testu czyli start w biegu ''Praska Dycha''. Trasa wiadomo, praktycznie całkowicie asfaltowa z wybojami, ale pokryta liśćmi. Trzeba było uważać by nie zwichnąć, skręcić kostki. Cztery pętle do zrobienia. Pobiegłyśmy z Anią, pogoda też nam dopisała, park Skaryszewski mieniący się, co najmniej w 100 odcieniach. Buty do dzieła, pokażcie, co potraficie! Plan minimum złamać 1h, pobiegłam ile pary w nogach na 58.08. Aniu, pięknie dziękuję za motywację w trakcie biegu oraz za sterowanie czasem!!! Może też bez rewelacji (moja życiówka to 48.50), ale buty wreszcie sprawdziłam, jako startówki. Plan minimum wykonany!!! Teraz czas na Bieg Niepodległości i dalsze mam nadzieję urywanie minut tudzież sekund. Buty spełniły doskonale moje oczekiwania. Ta lekkość i zwinność robi wrażenie. Naprawdę godne polecenia i solidne buty.

Na koniec kilka faktów technicznych z katalogu producenta:

 - cholewka z oddychającej siateczki
-  wkładka Ortholite ® z antybakteryjnymi -
- Faas Foam to zintegrowany system, który daje bardziej naturalne odczucie w czasie biegu i większą prędkość.
- EverRide i EverTrack w podeszwie dodają amortyzację i trwałość tam, gdzie są one potrzebne.

Emilia Szota: Biega od 8 lat. Przebiegła m.in. 4 maratony.

Fot. Emilia Szota

 


 

{moscomment}