Tym razem buty Reebok testowała Doris (Dorota Świderska). Jako fotograf sportowy musi posiadać komfortowe i funkcjonalne obuwie pozwalające szybko znaleźć się w miejscu pozwalającym zrobić udane zdjęcie. Nie raz trzeba szybko podbiec, przeskoczyć czy ominąć przeszkodę… a atutem tego modelu jest uniwersalność. To but dla biegaczy, ale także dla tych, którzy uprawiają wiele dyscyplin… czyli idealne obuwie także dla Doris:) Pierwsze co dostrzegamy patrząc na buty to efektowny dizajn.


Kolorystyka w różnych konfiguracjach, rozmaite materiały, wersja męska i damska, i oczywiście… ten ekstrawagancki zygzak w podeszwie.

Jednocześnie spotykamy tu „kosmiczną” technologię… dosłownie i w przenośni. Technologia ZigTech opiera się na odkryciu, że energia zwrotna powstająca po zetknięciu się pięty z podłożem, może rozchodzić się horyzontalnie wzdłuż stopy. Nosząc buty typu ZigFly można ćwiczyć dłużej bez obaw o zmęczenie bądź uszkodzenie stopy. Zygzakowata podeszwa ma po prostu za zadanie, absorbować uderzenie pięty o podłoże, by skumulowaną energię posyłać wzdłuż buta ku palcom.
 
Materiałem jakim użyto do produkcji podeszwy jest dobrze znana i stosowana w butach biegowych - pianka EVA (octan etylowinylu o strukturze mikrokomórkowej), odlewana na gorąco.
 
Oprócz amortyzacji silną stroną butów ma być też stabilność, i to zachowana mimo dużej giętkości buta. Dobre trzymanie stopy powoduje, że buty dadzą satysfakcje tym, którzy cenią sobie stabilne obuwie. Nawet wysoka podeszwa nie powoduje, że staw skokowy jest narażony na „pływanie" stopy w bucie. Generalnie mimo futurystycznej podeszwy możemy się czuć w Reezigach jak w typowych butach biegowych, które nie zmieniają anatomii naszego kroku.
 
Ponadto użyte tkaniny zapewniają duży komfort. Technologia SmoothFit ukrywa wszystkie szwy, aby nie powodowały podrażnień. Wierzchnia cześć buta wykonana jest z ażurowej, niezwykle przewiewnej siateczki, zapewniającej bardzo dobrą wentylację stopom. Wyściółka Play Dry, natomiast znakomicie odprowadza wilgoć.
 
Mimo solidnego wyglądu buty mają stosunkowo niską wagę. Nasza waga pokazała 298 gram - rozmiar 41.
 
Na koniec oddajmy jeszcze głos Doris:
 
Buty są przede wszystkim lekkie, wygodne i komfortowe. Konstrukcja buta pozwala wyraźnie odczuć pomoc przy odbiciu. But jest jednocześnie bardzo dobrze zamortyzowany. Stopa nawet przy długotrwałym biegu i chodzeniu nie odczuwa zmęczenia. Wygodny, mięsisty język buta dodatkowo sprawia, że stopa odczuwa but jako bardzo miękki. Mogę spokojnie polecić buty zarówno na krótkie jak i wymagające dystanse.
Modny w nadchodzącym sezonie kolor green-sushi jest dodatkowym atutem butów, które testowałam :)

Przyznaję, że kiedy pierwszy raz na nie spojrzałam miałam wrażenie, że są masywne i ciężkie. Kiedy tylko wzięłam je do ręki już zmieniłam zdanie. W trakcie używania moja sympatia do butów ZigFly bardzo wzrosła.
 
Sesję butów wykonała
Dorota "Doris" Świderska
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
{moscomment}