Strona zawodów

 
 
PKO Bank Polski został po raz kolejny sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się już w niedzielę 2 października. Zawodników ósmej edycji PKO Silesia Marathon zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz chorych braci Maksa i Mateusza.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, cykle PKO Grand Prix Gdyni, PKO Rzeszów Biega czy Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). W 2016 r. Bank po raz kolejny został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathon.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski wspiera największą imprezę biegową w naszym regionie. W zeszłym roku uczestniczyło w niej ponad 2,5 tys. osób.Warto pobiec na Śląsku nie tylko dla dobrego wyniku czy własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Maksa i Mateusza” i tym samym pomóc chłopcom. Zachęcam też do kibicowania zawodnikom! – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

PKO Silesia Marathon ruszy o godz. 9.00, a PKO Silesia Półmaraton o godz. 10.30. Biegacze wystartują z Katowic, następnie przemierzą Mysłowice, Siemianowice Śląskie i wrócą na metę do Katowic. Biorąc udział we wszystkich zawodach 2 października, będzie można przyłączyć się do akcji na rzecz Maksa i Mateusza. 16-letni Maks i jego 13-letni brat Mateusz są chorzy od urodzenia na nieuleczalną postępującą chorobę genetyczną Sanfilippo. Do 5. roku życia rozwijali się jak inne dzieci. Niestety obecnie chłopcy nie mogą już samodzielnie egzystować bez całodobowej opieki. Niezbędny jest specjalistyczny lek, na który zbierane są pieniądze. Bracia są podopiecznymi Stowarzyszenia „Uratujmy Życie” z Katowic.

Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Maksa i Mateusza”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będą do odebrania od 30 września do 2 października u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów. Biuro będzie się znajdowało w Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej 107 w Katowicach.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku podczas PKO Silesia Marathon aż 1115 osób dołączyło do akcji na rzecz Poli i Jasia. W sumie, od 2013 r. odbyło się 198 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 207 beneficjentów kwotą ponad 2,8 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

W tym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. W województwie śląskim zawodnicy przebiegli 2 365 okrążeń na stadionie „Sprint” w Bielsku-Białej. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem
 
 
{moscomment}