Marek Ochudło: Już 8 stycznia 2015 roku ruszają zapisy na 7. Silesia Marathon. Bieg odbędzie się 4 października i będzie poprowadzony przez 3 miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice. Zapisy będą możliwe od 8 stycznia na stronie biegu: www.silesiamarathon.pl. W pierwszym terminie opłata wynosi 70zł.

Silesia Marathon 2015 planowany jest na tej samej, chwalonej przez uczestników, trasie co w roku 2014. Trasę poprowadzono tak, by odkryła przed uczestnikami tajemnice i różnorodność Górnego Śląska -od postindustrialnych krajobrazów dawnych hut, przez ciągle działające kopalnie, zabytkowe osiedla, rozległe tereny rekreacyjne, aż po ultranowoczesne budynki nowej dzielnicy kulturalnej. Trasa oraz doping mieszkańców, tworzy niepowtarzalny klimat dla uczestników. 

Silesia Marathon 2015 to nie tylko maraton. Planowany jest też równolegle rozgrywany bieg na dystansie półmaratonu, biegi dla dzieci i młodzieży oraz Mini Silesia Marathon dla początkujących adeptów biegania. Informacje oraz zapisy na te biegi będą opublikowane w późniejszym terminie.

Na Silesia Marathon możesz wybrać się całą rodziną i aktywnie uczestniczyć niezależnie od stażu i doświadczenia w bieganiu.

Wybór jest prosty - na starcie nie może i Ciebie zabraknąć. Dlatego zapisz się i przygotuj do biegowego święta na Śląsku. Zrobimy wszystko, by nasz bieg był jeszcze lepszy, atmosfera wspaniała, a na starcie stanęła kolejna, rekordowa liczba uczestników.

4 października Śląsk będzie gościć biegaczy z całego świata, dołącz do nich.

Silesia Marathon 2015 – zapisy od 8 stycznia
 
 
{moscomment}