Mini przewodnik zawodnika. Kilka przydatnych informacji dla uczestników Silesia Marathon 2013. Przed startem warto przeczyteć kompendium informacji na temat tegorocznego startu w Silesia Marathon. Przekazane informacje mogą okazać się przydatne, by Twój udział w zawodach był prawdziwie bezstresowy.
 
Zgłoszenia - jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się do biegu lub nie dokonałeś opłaty startowej przelewem w kwocie 120,- zł  (przypominamy o terminie opłat drogą elektroniczną: do 5 maja, liczy się data wpływu środków na nasz rachunek) masz jeszcze możliwość dokonania tego w Biurze Zawodów (kwota 160,- zł) w hali wystaw Kapelusz na terenie WPKiW - Parku Śląskiego w Chorzowie:

- 10 maja 2013 r. w godz. 17.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
- 11 maja 2013 r. w godz. 10.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
 
W ramach 5. edycji.  Silesia Marathon 2013 odbędą się: - Maraton (12 maja, start godz. 9.00); Półmaraton (12 maja, start godz. 11.00); Rajd Nordic Walking (11 maja, start godz. 16.00); Biegi dzieci i młodzieży (11 maja, start godz. 11.00).

Pakiet startowy
Osoby, które dokonały już opłaty startowej mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać w Biurze Zawodów w hali wystaw Kapelusz na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie w dniach:
- 10 maja 2013 r. w godz. 17.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
- 11 maja 2013 r. w godz. 10.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
- 12 maja 2013 r. w godz. 6.30 - 7.30 (maraton - weryfikacja i wydawanie pakietów), w godz. 6.30 - 9.30 (półmaraton - weryfikacja i wydawanie pakietów)
 
Aby odebrać pakiet startowy w Biurze Zawodów:
- zabierz ze sobą dokument tożsamości,
- sprawdź na liście startowej, zawieszonej na stronie www lub Biurze Zawodów, numer startowy przy Twoim nazwisku,
- podejdź do stanowiska oznaczonego Twoim numerem startowym,
- podaj swój numer startowy, okaż dokument potwierdzający tożsamość, sprawdź dane na karcie startowej i ją podpisz
 
Pakiet startowy zawiera m.in.:
- numer startowy z agrafkami (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej);
- chip z instrukcją założenia na but (na mecie oddaj chip wolontariuszowi);
- pamiątkową koszulkę techniczną (w rozmiarze jaki wcześniej zamówiłeś).
 
W Biurze Zawodów odbierzesz również ewentualnie zamówioną wcześniej drugą koszulkę. Można też będzie na miejscu domówić grawer na medalu oraz pakiet multimedialny - który w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

Dojazd
Biuro Zawodów mieścić się będzie w hali wystaw„Kapelusz” na terenie WPKiW  - Parku Śląskiego w Chorzowie.
Start biegu maratońskiego i półmaratonu ulokowany jest przy hali „Spodek” w Katowicach, a meta przy hali "Kapelusz" w Parku Śląskim w Chorzowie.
 
Dojazd samochodem:
- Niedaleko mety będzie można zaparkować na specjalnie uruchomionym w tym dniu parkingu przy Biurze Zawodów (wjazd od ul. Chorzowskiej wjazdem głównym do WPKiW - szczegóły na mapce poniżej). W dniu zawodów wjazd na teren Parku jest bezpłatny -  na podstawie numeru startowego. W piątek i sobotę można wjechać bezpłatnie na parking przy Stadionie Śląskim i z tamtąd dojść do Biura Zawodów. Dodatkowe parkingi w pobliżu Biura Zawodów (mety): Katowice, ul. Złota, Chorzów Centrum Handlowe AKS. 

- Wjazd na parkingi Parku Śląskiego dla zawodników Silesia Maratchon jest bezpłatny wyłącznie w dniu 12 maja br. Podstawą jest okazanie numeru startowego.
Między Biurem Zawodów, a Katowicami (hala „Spodek”), w godz. 7.30 – 8.30 i 9.40 - 10.20 będą w dniu zawodów kursowały bezpłatne autobusy dowożące zawodników na start.
 
Dojazd pociągiem, autobusem.
Z centrum Katowic (przystanek "Rynek") dojeżdżamy do przystanku "WPKiW Wejście Główne" - tramwajem linii >>6, >>11, >>19 (czas przejazdu ok. 15 minut)

 

Pasta Party
Dzień przed startem, tuż przy biurze zawodów (w godz. 16.00 – 18.30) będzie można spotkać się, przy porcji makaronu porozmawiać o biegu, powspominać wcześniejsze starty i zaplanować taktykę biegu.
 
Depozyt, szatnie, transport na start w dniu 12 maja br.
- Szatnie dla zawodników będą udostępnione przez Stadion Śląski (budynek Hotelu „Stadion Śląski”).
- Toalety  dla zawodników są okolicach startu (TOI-TOI) na trasie biegu. Na mecie biegu można bezpłatnie korzystać ze stacionarnych toalet Parku Śląskiego na podstawie numeru startowego.
- Depozyt dla zawodników będzie umiejscowiony zarówno w hali "Kapelusz" przy Biurze Zawodów jak i niedaleko startu. Będzie to autobus oznaczony numerami startowymi. Autobus przejedzie na metę, gdzie będzie można odebrać rzeczy.
- Zapewnienie prysznicy wszystkim uczestnikom zawodów nie jest możliwe. Dla osób spoza Śląska (dojeżdżających) umożliwiamy skorzystanie z prysznicy na Stadionie Śląskim.
- Pomiędzy metą (Biuro Zawodów) a startem kursować będą autobusy dowożące zawodników na start. Odjazd autobusów co ok. 10 minut z parkingu przy Stadionie Śląskim. Miejsce odjazdu oznaczone na mapie "A". Autobusy kursować będą w godz. 7.00 - 8.20 (maraton) oraz 9.30 - 10.00 (półmaraton).
- Przejazd zawodników transportem miejskim (tramwaje, autobusy) w dniach 11-12 maja jest bezpłatny! Warunkiem jest posiadanie (okazanie) numeru startowego.
 
Start
Linia startu znajduje się na placu honorowym przed katowickim "Spodkiem". 

 

Maraton:
Przypominamy, że o godz. 8:45 zawodnicy powinni ustawić się w odpowiednich strefach startowych:
Strefa 1 – zawodnicy z  numerami 1- 150,
Strefa 2 – zawodnicy z numerami 151 – 1000,
Wejście na start wyłącznie bramkami ustawionymi za linią startu.
Start biegu wyznaczony jest na godz. 9:00 a linia startu zamknięta zostanie o godz. 9.10
 
Półmaraton:

Przypominamy, że o godz. 10:50 zawodnicy powinni ustawić się w strefie startowej.
 
Każdy zawodnik musi mieć umieszczony w widocznym miejscu, z przodu numer startowy oraz chip przyczepiony do buta.
 
W tegorocznym Silesia Marathon, ułatwiając start mniej doświadczonym biegaczom wystartuja grupy pacemakerów. Poznacie ich po tabliczkach z czasem na jaki poprowadzą grupę biegaczy oraz dodatkowych numerach startowych na których również będzie informacja o czasie do osiągnięcia w trakcie maratonu. Więcej informacji na temat pacemakerów.

Trasa biegu
Na trasie znajdą się punkty odżywcze na ustawione w pobliżu 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 i 40 kilometra trasy. Na punktach odżywczych na 5 i 10 km dla zawodników przewidziano wodę źródlaną, na pozostałych: napój izotoniczny Powerade, wodę źródlaną i wodę mineralną Kropla Beskidu, banany. Umożliwiamy rozstawienie własnych odżywek na 10, 20, 30 km trasy biegu. W tym celu należy 12 maja, w godzinach 7.00 – 8.00 należy włożyć odzywki do przygotowanych przy linii startu pojemników. Każda odżywka musi być wyraźnie oznaczona numerem startowym. Własne odżywki będą zbierane przy starcie - na placu przy hali Spodek.
Biorąc pod uwagę prognozy pogody zalecamy zastosowanie kremów z filtrem UV. W trosce też o dobre samopoczucie na trasie postaramy się ustawić "kurtyny wodne".

Dodatkowe punkty pomiaru czasu znajdują się na 10 i 30 kilometrze.
Po trasie biegu poruszać się będą (oprócz zawodników) pojazdy organizatorów, służby medyczne, samochody zabezpieczenia i pojazdy uprzywilejowane. Asysty rowerów są zabronione.
 
Meta

Meta Silesia Marathon mieści się na Al. im. Gen. J. Ziętka przy hali wystaw "Kapelusz" w Parku Śląskim w Chorzowie. Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal i pakiet żywnościowy. Prosimy nie pozostawajcie w strefie mety dłużej niż to jest potrzebne, robiąc tym samym miejsce kolejnym uczestnikom biegu. Pamiętaj o oddaniu chipa za linią mety.

 

Wynik biegu otrzymasz w formie SMS’a na podany przy zgłoszeniu numer telefonu. Nieoficjalne wyniki biegu opublikowane zostaną w ciągu 24 godzin na stronie biegu (oficjalne wyniki po rozpatrzeniu ew. uwag i protestów podane zostaną w ciągu 2-4 dni).
 
W okolicach mety odbierzesz swój depozyt, będziesz mógł skorzystać z masażu, odpocząć, zjeść. W oddzielnym punkcie będzie można dokonać (osoby które dokonały opłaty) graweru nazwiska i czasu biegu na medalu.  Czekając na dekorację zwycięzców, po której organizatorzy przygotowali konkursy dla wszystkich biegaczy i główną nagrodę - samochód marki MINI.
 
Wolontariusze

Zawody przygotowujemy dla Was - biegaczy, a w organizację biegu angażuje się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań by służyć Wam pomocą.

Zabezpieczenie medyczne
Na mecie będzie miała stały dyżur karetka pogotowia z zespołem medycznym. Również na trasie będą znajdowały się kolejne 3 zespoły pogotowia. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz inną osobę, która takiej pomocy potrzebuje zgłoś najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu, ochronie lub wolontariuszowi.
 
Życzymy powodzenia na trasie biegu, wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji na królewskim dystansie maratońskim. O kształcie biegu stanowią jego uczestnicy – zróbmy razem wszystko by i tegoroczny bieg rozegrany 12 maja 2013 roku , był prawdziwym biegowym świętem. 

{moscomment}