Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki: Za kilka dni odbędzie się ponowny atest trasy Silesia Marathon związany ze zmianami, jakie wprowadzone zostały na trasie tegorocznego biegu. Nie są to rewolucyjne zmiany, ale wsłuchując się w uwagi, jakie po ubiegłorocznym maratonie sugerowali uczestnicy postanowiliśmy wprowadzić modyfikacje.

Jednym z niewygodnych odcinków trasy, który tuż przed metą zaskakiwał biegaczy był dobieg do rzeźby „Żyrafy”. W tym roku już nie trzeba będzie pokonywać dodatkowej „agrafki” przed metą. Tak więc śmiało możemy napisać, że czeka nas bieg z nowym rekordem trasy.

Wszystko za sprawą trzech zmian.
W Siemianowicach Śląskich – 27 i 28 km trasy – w tym roku nie będziemy dobiegali pod Urząd Miejski. Trasa poprowadzona będzie ul. Gen. Świerczewskiego i ul. Spokojną.Druga zmiana dotyczy okolicy 30 km maratonu. Z powodu planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Maciejkowickiej musimy obiec to miejsce. Dlatego też bieg poprowadzony został ulicami Łukasińskiego, Hadamika, Sawickiej, Żeromskiego i Domina.

W Chorzowie maraton poprowadzony został przez urokliwe miejsce – Dolinę Górnika – która znajduje się obecnie na 35 i 36 km trasy biegu. Pobiegniemy więc ulicami Główną i Wiejską.

Powyższe zmiany pozwoliły nam na wydłużenie trasy maratonu biegnącej ulicami miast i skróceniem odcinka prowadzonego alejkami Parku Śląskiego w którym biegaliśmy ponad 5 km. Obecnie odcinek parku to ok. 2 finiszowe kilometry biegu.

Na terenie Katowic nie przewidujemy zmian, tak więc pierwsze 25 km maratonu będą dokładnie takie same jak trasa ubiegłorocznej edycji maratonu.

Na koniec jeszcze jedna informacja – rozważamy poprowadzenie trasy maratonu przez Park Etnograficzny w Chorzowie. O włączenie tego ciekawego miejsca do trasy biegu zdecydujemy na 2-3 dni przed ostatecznym atestem trasy po sprawdzeniem możliwości technicznych i stanu nawierzchni.

Mamy nadzieję, że zmiany o które wnioskowali sami uczestnicy ubiegłorocznego maratonu spodobają się nie tylko tym którzy pobiegną w Silesia Marathon po raz kolejny ale również osobom dla których będzie to debiut na naszej trasie.

Więcej na www.silesiamarathon.pl w zakładce Trasa.

{moscomment}