Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki:W siedzibie Bawaria Motors w Katowicach odbyła się konferencja prasowa na której podpisano umowę sponsorską pomiędzy organizatorem Silesia Marathon a dealerem marki MINI.

Dotychczas śląski maraton odbywał się 3 maja jednak V. edycję organizatorzy postanowili przesunąć na inny dzień, poza majowy weekend. „Biegacze też korzystają z wolnych dni i wyjeżdżają poza miasto, nie myśląc o sportowej rywalizacji. Uważam, że zmiana terminu Silesia Marathon to trafiony pomysł” – mówi najlepszy śląski maratończyk w 2012 roku Szymon Knobloch. Pochodzący z Piekar Śląskich Knobloch startował we wszystkich dotychczasowych edycjach biegu.  „Biegacze doceniają dobrą organizację ale i ciekawą, choć trudną trasę. Prawdziwą ozdobą i wielkim atutem Silesia Marathon jest odcinek biegu, który prowadzi przez Nikiszowiec. Biegacze wspominają niesamowitą atmosferę Nikiszowca, wspamiały doping” dodaje Szymon Knobloch.

Po raz pierwszy w historii biegu główną nagrodą będzie auto. Stało się tak za sprawą Bawaria Motors, które przekazało oficjalnie organizatorom warte ponad 70 tysięcy złotych MINI. „Akurat ta marka kojarzy się ze zdrowym, sportowym stylem życia. Myślę, że to trafiony prezent dla biegacza” powiedział Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors Mikołaj Małecki.

Na konferencji prasowej była również Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Imprez Starategicznych. „Jesteśmy z maratonem od początku jego powstania. Na pewno były już lepsze czasy, gdy mówimy o zaangażowaniu finansowym miasta. Bieg zbiera dobre oceny, a dzięki temu wizerunkowo zyskują też Katowice” powiedziała Ewelina Kajzerek.

Bohdan Witwicki – dyrektor Silesia Marathon i pomysłodawca imprezy podkreśla, że auto nie trafi do pierwszego na mecie zawodnika. „Szanse na wygraną ma każdy, kto ukończy maraton”. Organizatorzy liczą, iż nie tylko zmiana terminu zawodów na 12 maja ale również tak atrakcyjna nagroda zwiększy frekwencję na starcie. Już dziś, na 51 dni przed startem zgłoszonych jest ponad 60% więcej zawodników niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
 
 
 
 
{moscomment}