Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki: Silesia Marathon ma w tym roku bardzo duże szanse na wielki skok frekwencji! Zawody organizowane dotychczas z dużym pietyzmem i dbałością o szczegóły nie miały szczęścia do sponsorów. Tym bardziej cieszy, że jubileuszowy, V. bieg zyskał partnera - renomowaną markę z grupy BMW, MINI.W tym roku bieg wystartuje 12 maja o godz. 9.00, a podobnie jak było to w roku ubiegłym głównym zawodom towarzyszyć będzie półmaraton.

Silesia Marathon - wyjątkowy bieg w największej aglomeracji. Jeden z najmłodszych maratonów będzie obchodził w tym roku swoje 5. urodziny. Organizatorzy zapowiadają, że z tej okazji przygotowywane są niespodzianki. Na pewno tegoroczny bieg zostanie rozegrany na ubiegłorocznej trasie. Jest to tym samym jedyny bieg maratoński w kraju gdzie trasa biegu wiedzie przez trzy miasta. Zawodnicy startują z przed hali Spodek w Katowicach i ponad 24 kilometry trasy wiedzie ulicami Katowic. Bieg poprowadzony został zarówno przez centrum miasta jak i tereny rekreacyjne - Dolinę 3 Stawów. Biegacze odwiedzą też perełkę jaką jest wyjątkowa dzielnica Nikiszowiec. Kolejnym miastem są Siemianowice Śląskie. Również i tu trasa poprowadzona została przez same centrum miasta. Co roku właśnie w Siemianowicach można liczyć na wyjątkowy doping mieszkańców. Maraton kończy się w Chorzowie. Przez Chorzów Stary wbiegamy do największego miejskiego Parku Europy. Park Śląski to idealne miejsce na metę dużego maratonu. 

Na zawodników tradycyjnie czekać będzie ciekawy medal, koszulka uszyta specjalnie dla Silesia Marathon (tu również organizatorzy zapowiadają w tym roku niespodziankę) oraz ciekawa trasa biegnąca przez trzy śląskie miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon

Już jutro 21 marca br. w siedzibie dealera BMW i MINI, Bawaria Motors w Katowicach na oficjalnej konferencji prasowej zostanie podpisana umowa sponsorska i przedstawiona zostanie nagroda tegorocznego Silesia Marathon. Jednak już dziś organizatorzy biegu oficjalnie poinformowali, że będzie to samochód marki MINI. Takiej nagrody na polskich maratonach jeszcze nie było! Wielu maratończyków-amatorów może ucieszyć fakt, że nie jest to nagroda którą otrzyma zwycięzca 5. edycji Silesia Marathon a nagroda którą może otrzymać każdy kto ukończy tegoroczny bieg.

Marka MINI jest nie tylko symbolem kultowych aut z brytyjskim charakterem, które gwarantuje gokardową frajdę z jazdy, ale przede wszystkim jest synonimem indywidualizmu i niepowtarzalnego designu w motoryzacyjnym świecie. Grupa BMW wybrała Silesia Marathon jako pierwszy bieg masowy w Polsce na którym będzie widoczna. Cieszy to organizatorów, bo światowy koncern dostrzegł potencjał drzemiący w tych zawodach ale i dobrą organizację biegu.
Więcej o samochodach MINI na www.mini.com.pl

 

{moscomment}