Strona imprezy 
Wyniki

silesia maratonAndrzej Rogiewicz na mecie - fot. Twitter/SilesiaMarathon 

Około 5200 biegaczy uczestniczyło w biegach w ramach 13. Silesia Marathonu. To największa impreza biegowa na Śląsku. Uczestnicy startowali na trzech głównych dystansach: ultramaratonu wynoszącego 50 km, maratonu i półmaratonu. W sobotę (02.10.21) można było pobiec w Mini Silesia Maratonie o Puchar radia RMF FM.

Trasa Silesia Marathonu prowadziła ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Meta, co jest jedną z największych atrakcji imprezy, usytuowana była na legendarnym Stadionie Śląskim. Pojawiło się na nim wiele tysięcy dopingujących kibiców. Pogoda choć wspaniała, prawdziwa polska złota jesień, jak wiemy nie sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów.

Po raz trzeci zwycięzcą Silesia Marathonu został Andrzej Rogiewicz, który uzyskał wynik 2:19:07. Wśród kobiet najszybsza była Ukrainka Iryna Masnik 2:59:00. W ultramaratonie zatriumfował Filip Inglot - 3:19:03, najszybszą panią okazała się Anna Gierak - 4:03:25. Natomiast w półmaratonie pierwsi linię mety przecięli Mateusz Mrówka - 1:11:09 i Aleksandra Bańbor -1:29:33.