Regulamin
Schemat organizacji ruchu (start-mata)


Organizator: Za dwa dni start SILESIA MARATHON. Poniżej zamieszczamy kilka informacji, które usprawnią start w zawodach.
Zgłoszenia
Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się do biegu masz jeszcze możliwość dokonania tego w Biurze Zawodów w dniach 1-2 maja br. Przypominamy, że oprócz biegu na dystansie 42.195 m organizujemy półmaraton oraz rajd Nordic Walking. Osoby, które nie opłaciły startu będą mogły dokonać wpłaty w kasie znajdującej się w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi: - 80 zł za start w maratonie, - 70 zł za start w półmaratonie, - 20 zł za start w rajdzie Nordic Walking. Odbiór pakietu startowego

Biuro zawodów mieścić się będzie w hali widowiskowo-sportowej „SPODEK"  /Katowice, Al. Korfantego 35 w dniach:
1 maja 2010 r. w godz. 10.00 - 20.00
2 maja 2010 r. w godz. 10.00 - 22.00
3 maja 2010 r. w godz. 6.30 - 8.00 (tylko odbiór pakietów startowych dla osób wcześniej zarejestrowanych które dokonały opłaty startowej).

Przy wejściu do biura zawodów będzie znajdowała się lista zawodników z nadanymi numerami startowymi. Pakiety będą wydawane według kolejności numerów startowych.
Osoby, które będą chciały zarejestrować się dokonują w pierwszej kolejności opłaty startowej, wypełniają formularz rejestracyjny po czym zgłaszają się po pakiet startowy.

Pakiet startowy zawiera m.in: numer startowy z bonami na pasta party i posiłek, agrafki, pamiątkową koszulkę (osoby startujące w rajdzie Nordic Walking nie otrzymują koszulek), oraz chip.
Za chipy nie pobieramy żadnej kaucji jednak każdy zawodnik zobowiązany jest do zwrotu chipa zaraz po przebiegnięciu linii mety. Chipy na czas biegu zakładamy na nogę opasając kostkę lub przywiązujemy sznurówkami do buta.

Pamiętaj! by zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość oraz dowód potwierdzenia opłaty startowej (wymagany w przypadku gdy nie została potwierdzona wpłata i nie został wcześniej nadany numer startowy).

Dojazd
Biuro Zawodów mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Katowicach, Al. Korfantego 35.
Parkingi samochodowe ulokowane są na ul. Olimpijskiej a dokładne ich rozmieszczenie będzie można sprawdzić na stronie silesiamarathon.p

Uwaga: W dniu zawodów obowiązywać będzie zakaz parkowania na Al. Korfantego w pobliżu hali Spodek. Pojazdy tam parkujące będą odholowywane na policyjny parking na koszt właściciela.
Przyjeżdżając do Katowic pociągiem, z dworca PKP do hali Spodek można dojść pieszo w ciągu ok. 10 minut.

Wszyscy uczestnicy Silesia Marathon mogą podróżować w dniach 1-3 maja komunikacją miejską KZK GOP (tramwaj, autobus) bezpłatnie na podstawie posiadanego numeru startowego.

Niedziela, 2 maja
Wszystkich startujących serdecznie zapraszamy na poranny, wspólny trening przed zawodami. Startujemy o godz. 9.30 - zbiórka przed telebimem, na placu honorowym przed Spodkiem.
W godzinach 16.00 - 19.00 można będzie uzupełnić węglowodany spożywając porcję smacznego makaronu. Pasta Party odbędzie się przed halą Spodek.
Osoby nocujące na Sali Gimnastycznej otrzymują w Biurze Zawodów „bilet" na podstawie którego będą mogli wejść na salę (adres podany zostanie w Biurze Zawodów), pod warunkiem posiadania własnego śpiwora/materaca.

Poniedziałek, 3 maja
Biuro Zawodów czynne będzie w godz. 6.30 - 8.00 wyłącznie dla osób które wcześniej dokonały opłaty startowej.
Na parterze hali SPODEK znajdować się będzie depozyt gdzie można pozostawić swoje rzeczy (odbiór na podstawie numeru startowego).
W pobliżu linii startu będzie można oddać własne odżywki, które ustawione zostaną na punktach odżywczych. Odżywki można oddać w do przygotowanych pojemników w godz. 7.30 - 8.15. Na każdej butelce/pojemniku powinien być wypisany czytelnie numer startowy zawodnika oraz oznaczenie punktu.

Hala Spodek nie udostępnia nam toalet, dlatego też przygotowane zostaną przenośne toalety TOI TOI które znajdować się będą przy hali od strony parkingów.
Linia STARTU usytuowana jest na al. Korfantego. Zawodnicy w strefach startowych powinni się ustawić najpóźniej o godz. 8.50.
Miejsce startu podzielone zostanie na kilka stref startowych - każdy zawodnik winien udać się do swojej strefy.

Pamiętaj! Numer startowy winien być umieszczony z przodu, na koszulce i nie może być zasłonięty. Chip powinien być przyczepiony do buta! Umieszczony w innym miejscu spowoduje brak odczytu systemu pomiaru czasu. Brak chipu powoduje dyskwalifikację zawodnika.

Na trasie biegu
Trasa naszego biegu poprowadzona została przez dwa miasta: Katowice i Chorzów.
Bieg rozegrany zostanie na pętli którą zawodnicy startujący w półmaratonie pokonują dwa razy, a maratończycy czterokrotnie.
Na jednej pętli (10,5 km) ustawione będą trzy punkty odżywcze. Będą tam do dyspozycji biegaczy: woda źródlana, napój izotoniczny, banany.
Trasa biegu wiedzie ulicami wyłączonymi z ruchu kołowego. Z uwagi na pokonywanie trasy biegu czterokrotnie część zawodników będzie dublowana. Prosimy zawodników, którzy będą wolniej pokonywać dystans by nie utrudniali biegaczom wyczynowym osiągnięcie dobrego wyniku i umożliwili im swobodny bieg bez konieczności „obiegania" wolniejszych biegaczy.

Naszą trasę zabezpieczać będą głównie wolontariusze, policjanci oraz agencja ochrony. W sumie będzie to liczna grupa ponad 200 osób - podziękujmy im za zaangażowanie w Naszą imprezę uśmiechem, miłym gestem lub słowem - zwyczaj przyjęty na wielu zagranicznych biegach warto by i w Polsce się przyjął.

Meta
Meta Silesia Marathon (półmaratonu, rajdu Nordic Walking) mieści się przed Halą Spodek. Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. Nie pozostawaj w strefie mety zbyt długo, zrób miejsce następnym zawodnikom.
Opuszczając strefę oddaj chip!

Po przybiegnięciu na metę będziesz mógł skorzystać z masażu przeprowadzonego przez studentów AWF Katowice, zjeść ciepły posiłek, odebrać rzeczy z depozytu. Na zewnątrz hali będą przygotowane umywalki. Osoby z poza Śląska (z uwagi na skromną bazę) będą mogły skorzystać z prysznicy na podstawie numeru startowego.

Ok. godz. 14.00 rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom. Nagrody wręczane będą tylko i wyłącznie zawodnikom, którzy będą osobiście odbierać nagrody w trakcie ceremonii dekoracji.
Uwaga!
O godz. 14.45 rozpocznie się konkurs i rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, pamiątkowe złote medale,  wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg.

Wolontariusze
Zawody przygotowujemy dla Was - biegaczy, a w organizacje angażuje się bardzo wiele osób pracując społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań by służyć Wam pomocą.

Zabezpieczenie medyczne
Na starcie/ mecie będzie miała stały dyżur karetka pogotowia z zespołem medycznym. Również na trasie będzie znajdował się kolejny zespół pogotowia. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz inną osobę która takiej pomocy potrzebuje zgłoś najbliższej osobie z obsługi biegu - Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu, Ochronie lub wolontariuszowi. 

Biegacze,

Mimo wielu problemów udało nam się zorganizować tegoroczny Silesia Marathon. Chcieliśmy by bieg, który powstał w ubiegłym roku nie był pierwszym i ostatnim maratonem na Śląsku. Tą drogą dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tegorocznego przedsięwzięcia. Dziękujemy biegaczom, którzy wspierali nas w trudnych momentach jakich nie brakowało, wreszcie dziękujemy wszystkim zawodnikom którzy 3 maja staną na starcie SILESIA MARATHON 2010 bo to dla Was organizujemy ten bieg.
Dołożymy starań by kolejny SILESIA MARATHON był lepszy od poprzedniego.

Życząc satysfakcji z udziału w zawodach, osiągnięcia sportowych celów,
do zobaczenia na starcie.

Organizatorzy

Pamiętaj,
Silesia Marathon to Twój bieg. To Twoje zwycięstwo!

Źródło: www.silesiamarathon.pl
{moscomment}