Regulamin
Strona imprezy
nasze relacje

Bohdan Witwicki: Ponad rok temu zaczęliśmy prace nad SILESIA MARATHON. Pierwszym, dużym biegiem ulicznym na terenie Górnego Śląska. Zeszłoroczny bieg poprowadzony został ulicami trzech miast. Startowaliśmy w Chorzowie (Stadion Śląski). Biegliśmy ulicami Chorzowa, Siemianowic Śląskich oraz Katowic by zakończyć rywalizację przed katowickim SPODKIEM. Przygotowania do tegorocznej imprezy rozpoczęliśmy już w czerwcu ubiegłego roku.Niestety, mimo zaangażowania i włożonej pracy nie udało nam się zdobyć środków na organizację biegu na ubiegłorocznej trasie. Urząd Miasta Chorzów zaoferował wsparcie symboliczną kwotą a Urząd Miasta Siemianowice Śl. argumentując decyzję ogólnoświatowym kryzysem nie wsparł naszej imprezy w ogóle. Śląski Urząd Marszałkowski na obecną chwilę nie zadeklarował wsparcia.

Zostaliśmy postawieni przed trudną decyzją czy nie zrezygnować z organizacji SILESIA MARATHON?. Ponieważ zawody jedynie zdecydował się wesprzeć finansowo Urząd Miasta Katowice, postanowiliśmy nie poddawać się i kolejny raz bieg zorganizować wierząc, że jest to przejściowe kłopoty.
Zaistniała sytuacją wymusiła na nas dokonanie zmian.

Najważniejszą jest nowa trasa biegu.
Zawody zorganizowane zostaną na pętli 10,5 km, którą zawodnicy maratonu pokonają cztery razy, natomiast startujący w półmaratonie dwukrotnie. Nowa trasa:
- posiadać będzie atest PZLA;
- Start: Al. Korfantego (Spodek), meta Spodek; trasa wiedzie ulicami Katowic i alejami Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie;
- zwiększona została liczba punktów odżywczych na trasie maratonu będzie ich nie 8 jak w ubiegłym roku ale aż 12 (po 3 na każdym okrążeniu);
- trasa jest szybsza, bardziej płaska w porównaniu z ubiegłoroczną.

Na prośbę zawodników uruchomione zostanie Biuro Zawodów w dniu imprezy tj. 3 maja (w godz. 6.30 8.00). Jednakże w tym dniu nie będziemy uruchamiali stanowiska kasowego a wydawane będą wyłącznie pakiety startowe osób które dokonały płatności przelewem.

Nie będziemy obniżali poziomu organizacyjnego zawodów! Na każdego zawodnika czekać będzie pakiet startowy z koszulką techniczną przygotowaną specjalnie na tę okazję i postaramy się by była jeszcze ciekawsza niż ubiegłoroczna.

Oprócz pamiątkowych medali z różnymi akcentami kolorystycznymi przygotowujemy serię szczerozłotych (z certyfikatem) medali która wręczymy zwycięzcom ale i kilka sztuk rozlosujemy wśród wszystkich którzy ukończą Silesia Marathon.

Pragnąc zrekompensować wprowadzone zmiany, zdecydowaliśmy się też obniżyć wysokość opłaty startowej płaconej w Biurze Zawodów oraz przedłużyć o kilkanaście dni termin wpłaty niższej opłaty startowej.

Pozostaje nam przeprosić za zaistniałą sytuację, licząc na Wasze zrozumienie.

Mamy nadzieję, że liczny udział biegaczy w tegorocznej edycji SILESIA MARATHON będzie sygnałem nie tylko dla nas ale przede wszystkim dla władz samorządowych regionu, informujący że warto wpierać bieganie, promować zdrowy tryb życia i rozwój SILESIA MARATHON.

Organizatorzy
{moscomment}