Materiały o Silesia Marathon

Anna Wróblewska: Uczestnicy Silesia Marathon nie próżnują wytrwale przygotowując się do nadciągającej drugiej edycji biegu. Statystyki mówią same za siebie. Na listach startowych zarejestrowało się już ponad 500 chętnych, o wiele więcej niż w ubiegłym roku o tej porze. Do startu w dniu 3 maja pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy liczą więc na znacznie większy udział zainteresowanych. Tradycyjnie już przeważają mieszkańcy Śląska i południowych województw. Pobiegną też maratończycy z Mazowsza, Wielkopolski i Mazur. To niezaprzeczalny sygnał, że Śląsk i organizowana tu impreza staje się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań pasjonatów biegania z całego kraju.

Rejestrują się również biegacze z Litwy, Niemiec, Słowacji i Węgier. Zapisów dokonywać można poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej biegu http://silesiamarathon.pl/zgloszenia . Otwarcie Biura Zawodów odbędzie się już 30 kwietnia w piątek o 17.00 w Katowicach przy Alei Korfantego pod halą Spodek. Biuro czynne będzie w następnych dniach poprzedzających zawody od godz. 10.00. Maratonowi cały czas towarzyszyć będą inne powiązane z nim imprezy: Bieg VIP, Biegi dla dzieci i młodzieży, Pasta Party, Półmaraton, rajd Nornic Walking.

Start przy Stadionie Śląskim rozpoczyna 42 kilometrową trasę biegu maratońskiego przez ulice Katowic, Chorzowa i Siemianowic. Dla wielu uczestników to znane z codziennego życia krajobrazy. Dla pozostałych to doskonała okazja do poznania nowych miejsc w nietypowy sposób - podczas biegu ulicznego. To warte przeżycia doświadczenie związane z udziałem w zawodach. Wielu twierdzi, że tak samo ważne jak finisz na mecie.
{moscomment}