Wyniki
Galeria (fot. G. Rygioł)

Śląsk w końcu doczekał się na swój maraton i w niedzielę 3 maja 2009 roku nastąpiła inauguracja Silesia Maratonu. Start miał miejsce przed bramą Stadionu śląskiego w Chorzowie a meta znajdowała się pod katowickim Spodkiem. Słoneczna pogoda i trasa obfitująca w liczne podbiegi nie rozpieszczały startujących. Ostatecznie maraton ukończyło 646 biegaczy, a 342 osiągnęło metę półmaratonu. Pod nieobecność anonsowanych Kenijczyków dominowali biegacze ze wschodu. Zwyciężył 27-letni żołnierz z Ukrainy - Oleksy Medencow(2:25:48), co ciekawe jeszcze niedawno uprawiający chód sportowy. Wśród pań najszybsza była 42-letnia nauczycielka WF-u z Mogilewa na Białorusi - Olga Judziankowa (2.55.38), dla której to był jubileuszowy 50 start na dystansie maratońskim.

Czasy nie są rewelacyjne ale też nagrody w granicach 5-6 tysięcy złotych nie przyciągnęły choćby polskiej czołówki. O dziwo premia wśród kobiet była wyższa niż u mężczyzn!!!

Niestety na korki narzekali kierowcy i nie obyło się bez kilku incydentów. Najważniejsze jednak, że Śląsk ma swój maraton, który według nas będzie się rozwijał w kolejnych latach.

FOTO RELACJA
(fot. Grzegorz Rygioł)

{moscomment}