Silesia Maraton

Strona imprezy 
Wyniki

silesia maratonAndrzej Rogiewicz na mecie - fot. Twitter/SilesiaMarathon 

Około 5200 biegaczy uczestniczyło w biegach w ramach 13. Silesia Marathonu. To największa impreza biegowa na Śląsku. Uczestnicy startowali na trzech głównych dystansach: ultramaratonu wynoszącego 50 km, maratonu i półmaratonu. W sobotę (02.10.21) można było pobiec w Mini Silesia Maratonie o Puchar radia RMF FM.

Trasa Silesia Marathonu prowadziła ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Meta, co jest jedną z największych atrakcji imprezy, usytuowana była na legendarnym Stadionie Śląskim. Pojawiło się na nim wiele tysięcy dopingujących kibiców. Pogoda choć wspaniała, prawdziwa polska złota jesień, jak wiemy nie sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki
Strona zawodów

Magdalena Kopcińska:  Zawodnicy PKO Silesia Marathon przemierzyli w niedzielę aż cztery miasta Górnego Śląska: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta znajdowała się na odnowionym Stadionie Śląskim. Najszybciej dotarł do niej Polak Damian Pieterczyk. Prawie 1,5 tys. uczestników wzięło udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Bartka i Artura”.

Maratończycy wystartowali 1 października o godz. 9.00 spod Silesia City Center w Katowicach, a finiszowali na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Było to pierwsze wydarzenie na odnowionym stadionie. W ramach imprezy został także rozegrany PKO Silesia Półmaraton, który ruszył o godz. 10.30. Dzień wcześniej odbyły się biegi dziecięce Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. Łącznie we wszystkich zawodach wzięło udział ponad 6,5 tysiąca biegaczy: 1810 osób ukończyło maraton, 2894 półmaraton i 1383 maraton dziecięcy.

W tym roku na najwyższym podium stanął Polak. Najszybszy na trasie tegorocznego maratonu był Damian Pieterczyk, 33-letni strażak z Olsztyna, który osiągnął czas 02:23:36.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

    Strona zawodów

 
 
PKO Bank Polski został po raz kolejny sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się już w niedzielę 2 października. Zawodników ósmej edycji PKO Silesia Marathon zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz chorych braci Maksa i Mateusza.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, cykle PKO Grand Prix Gdyni, PKO Rzeszów Biega czy Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). W 2016 r. Bank po raz kolejny został sponsorem tytularnym PKO Silesia Marathon.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski wspiera największą imprezę biegową w naszym regionie. W zeszłym roku uczestniczyło w niej ponad 2,5 tys. osób.Warto pobiec na Śląsku nie tylko dla dobrego wyniku czy własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla Maksa i Mateusza” i tym samym pomóc chłopcom. Zachęcam też do kibicowania zawodnikom! – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

    Strona zawodów

Bohdan Witwicki: Po raz pierwszy w historii Silesia Marathon, bieg rozegrany został nie tylko na ulicach trzech, śląskich miast ale równolegle na terenie Afganistanu. Z uwagi na bezpieczeństwo startujących w biegu zawodników – żołnierzy, nie informowaliśmy wcześniej o ich udziale w PKO Silesia Marathon w Afganistanie. Dziś, publikujemy relację Piotra i Michała, dzięki którym udało nam się przeprowadzić zawody kilka tysięcy kilometrów od Polski.
 
04 października 2015, godzina 5.50, Kabul, Afganistan.

Powoli, ale zdecydowanie i z uśmiechem na ustach grupa żołnierzy z kilku państw NATO zbiera się na linii startu, aby wkrótce rozpocząć swoją przygodę z półmaratonem organizowanym w ramach PKO Silesia Marathon 2015. Jeszcze kilka ćwiczeń na rozgrzewkę i rozciągnięcie mięśni i już wszyscy są gotowi do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  

6.00 i jeden z polskich oficerów służących w Afganistanie w ramach misji Resolute Support w imieniu Dyrektora Silesia Marathon daje sygnał do rozpoczęcia biegu. Jednakże 6.00 nie jest godziną rozpoczęcia biegowych zmagań dla wszystkich zawodników. Dwóch oficerów, Amerykanin i Litwin, postanowiło zmierzyć się z dystansem maratońskim i swój bieg rozpoczęli już o 5.00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
W minioną niedzielę 4.10.2015 w stolicy Śląska, Katowicach już po raz siódmy biegacze rywalizowali w ramach Silesia Marathonu. Z roku na rok impreza dynamicznie się rozrasta. Na mecie maratonu zameldowało się 1174 zawodników, półmaraton ukończyło 1121 biegaczy, a dzień wcześniej ok. 1300 osób pobiegło w Mini Silesia Maratonie.

Trasa maratonu wiodła ulicami trzech miast: Katowic, Siemianowic, Mysłowic (i ponownie Katowic). Start i meta były usytuowane na Placu Słonecznym przed Silesia City Center. Październikowa niedziela była jak na polskie warunki wyjątkowo upalna, co na pewno nie sprzyjało biciu rekordów. Czas zwycięzcy maratonu potwierdzał wpływ pogody na wynik. Najszybszy okazał się  zwycięzca tegorocznego Cracovia Maratonu, zawodnik z Ukrainy Taras Salo, osiągając wynik 2:33:09. Wystarczy tylko dodać, że w Krakowie udało mu się uzyskać rezultat 2:17:03. Ukrainiec przyznał na mecie, że nie spodziewał się takiej pogody i nie przypomina sobie, aby biegał w takich warunkach o tej porze roku. Drugie miejsce wywalczył zeszłoroczny triumfator Silesia Marathonu, biegnący z numerem jeden - Rafał Czarnecki (2:34:27), a trzeci był inny biegacz z Ukrainy - Anatoli Demyda (2:34:56).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
Bohdan Witwicki: Miło mi poinformować, że w dniu dzisiejszym, w Ostrawie - mieście partnerskim Miasta Katowice, organizatorzy największych imprez biegowych: Silesia Marathon i Ostravsky Maraton podpisali umowę o współpracy.

Jaroslav Chlubna i Bohdan Witwicki wierzą, że inicjatywa wzajemnej promocji imprez biegowych ale przede wszystkim współpraca dwóch największych, masowych imprez sportowych w Ostrawie i Katowicach może przynieść wiele korzyści dla ich dalszego, dynamicznego rozwoju.

Współpraca nie zawęża się tylko do promocji maratonów czy wymiany doświadczeń przy organizacji tego typu wydarzeń, ale zakłada wiele wspólnych działań, które przybliżą oba miasta mieszkańcom. Dziś Katowice łączy z Ostrawą komfortowa i bezpłatna autostrada, a oba miasta coraz więcej mogą zaoferować swoim gościom.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
Co gdzie, kiedy przed startem!

 

To ostatnie chwile do startu i ostatnie wiadomości dla startujących. W poprzednim liście omyłkowo podaliśmy w tekście lokalizację Biura Zawodów MiniMaratonu. Biuro Zawodów będzie się mieścić oczywiście na terenie Silesia City Center. Przepraszamy za pomyłkę. Przypominamy też o naszym przewodniku „Co? Gdzie? Kiedy?”. Życzymy pomyślności w rywalizacji sportowej, wiatru w plecy i jak najwięcej pozytywnych wspomnień. Do zobaczenia na starcie.

Teraz zapraszamy do lektury ostatnich wiadomości przed startem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
Marek Ochudło: Już 8 stycznia 2015 roku ruszają zapisy na 7. Silesia Marathon. Bieg odbędzie się 4 października i będzie poprowadzony przez 3 miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice. Zapisy będą możliwe od 8 stycznia na stronie biegu: www.silesiamarathon.pl. W pierwszym terminie opłata wynosi 70zł.

Silesia Marathon 2015 planowany jest na tej samej, chwalonej przez uczestników, trasie co w roku 2014. Trasę poprowadzono tak, by odkryła przed uczestnikami tajemnice i różnorodność Górnego Śląska -od postindustrialnych krajobrazów dawnych hut, przez ciągle działające kopalnie, zabytkowe osiedla, rozległe tereny rekreacyjne, aż po ultranowoczesne budynki nowej dzielnicy kulturalnej. Trasa oraz doping mieszkańców, tworzy niepowtarzalny klimat dla uczestników. 

Napisz komentarz (4 Komentarze)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

 

Bohdan Witwicki: Tegoroczny maraton w Katowicach przyciągnął na start rekordową ilość zawodników. W sportowy weekend na Śląsku biegało prawie 4.000 osób. Jednak nie frekwencja, ale jak najlepsza organizacja biegu przyświecała organizatorom. Cel ten z pewnością osiągnęli, a zmiany z jakimi spotkali się uczestnicy Silesia Maraton z pewnością wyszły biegowi na dobre.

Nowa trasa.
Po raz kolejny trzy śląskie miasta. Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice które zastąpiły Chorzów. Cała trasa maratonu mogła się podobać. Bardzo urozmaicona, poprowadzona została w taki sposób by pokazać różnorodność regionu. Start na szerokiej, trzypasmowej ulicy i pierwsze kilometry w ścisłym centrum Katowic. W Siemianowicach bieg poprowadzono również głównymi ulicami miasta obok charakterystycznych obiektów: zabytkowej Willi Fitznera czy Wojskowych Zakładów Mechanicznych w których produkowane są wozy bojowe – Rosomaki.

W Katowicach trasa biegła zarówno przez zabytkową, robotniczą dzielnicę Nikiszowiec, ale też obok najnowszych obiektów takich jak siedziba Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, Centrum Kongresowe i Muzeum Śląskiego. Nie zabrakło też licznych odcinków maratonu poprowadzonych wśród zieleni.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
4 czerwca w siedzibie sponsora biegu - firmy Bawaria Motors Katowice - szczęśliwy zwycięzca konkursu "Silesia Marathon z MINI ONE" odebrał główną nagrodę. Maratończyk, Tomasz Zych z Dąbrowy Górniczej na ceremonii przekazania samochodu pojawił się z żoną. "Po raz pierwszy wystartowałem w maratonie, bo wiedziałem, że do wygrania jest auto i obiecałem żonie, że je dla niej zdobędę" uśmiechając się komentował wydarzenie Zych. I dodaje "bardzo się cieszę, bo to nasz pierwszy samochód, a jednocześnie wspaniały prezent na przypadającą z kilka dni pierwszą rocznicę naszego ślubu". Bohdan Witwicki, dyrektor maratonu również nie krył zadowolenia. "Dla takich chwil warto poświęcić kilka miesięcy pracy. Zadowolenie zwycięzcy wszystkim się udzieliło. Życzę więc nie tylko szerokiej drogi ale wielu równie udanych maratonów w przyszłości". Przekazania samochodu dokonali z ramienia Bawaria Motors - Janusz Mikołajski i Mikołaj Małecki wraz z dyrektorem Silesia Marathon Bohdanem Witwickim. W ten miły sposób zakończył się tegoroczny bieg na Górnym Śląsku a hasło Tomasza Zych "Silesia Marathon bieg na piątkę. Mini Cooper strzał w dziesiątkę" okazało się szczęśliwe i jak najbardziej zgodne z opinią biegaczy. Do zobaczenia za rok!

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
Organizatorzy: Serdecznie gratulujemy uczestnikom tegorocznego Silesia Marathon osiągnięcia sportowego sukcesu, dobiegnięcia do mety w duchu sportowej rywalizacji.Dziękujemy za Wasz udział w 5. edycji maratonu. Miło nam, że przyjęliście kolejny bieg tak ciepło. Dziękujemy za liczne listy z gratulacjami – to Wam należą się największe wyrazy szacunku za pokonanie króelewskiego dystansu. Zwycięzcą Silesia Marathon 2013 został Jakub Glajcar z Wisły. Najlepszą maratonką okazała się Ewa Kalarus z Myszkowa.

Dziekujemy kibicom, którzy na ulicach miast: Katowic, Siemianowic Śląskich, Chorzowa dopingowali zawodników. Mamy najdzieję, że utrudnienia spowodowane organizacją Silesia Marathon nie były mocno uciążliwe, a satysfakcja z goszczenia na Górnym Śląsku biegaczy z całego kraju i wielu gości z za granicy wynagrodzi wszystkim ewentualne niedogodności.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
 
 
 

Mini przewodnik zawodnika. Kilka przydatnych informacji dla uczestników Silesia Marathon 2013. Przed startem warto przeczyteć kompendium informacji na temat tegorocznego startu w Silesia Marathon. Przekazane informacje mogą okazać się przydatne, by Twój udział w zawodach był prawdziwie bezstresowy.
 
Zgłoszenia - jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się do biegu lub nie dokonałeś opłaty startowej przelewem w kwocie 120,- zł  (przypominamy o terminie opłat drogą elektroniczną: do 5 maja, liczy się data wpływu środków na nasz rachunek) masz jeszcze możliwość dokonania tego w Biurze Zawodów (kwota 160,- zł) w hali wystaw Kapelusz na terenie WPKiW - Parku Śląskiego w Chorzowie:

- 10 maja 2013 r. w godz. 17.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
- 11 maja 2013 r. w godz. 10.00 - 20.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów)
 
W ramach 5. edycji.  Silesia Marathon 2013 odbędą się: - Maraton (12 maja, start godz. 9.00); Półmaraton (12 maja, start godz. 11.00); Rajd Nordic Walking (11 maja, start godz. 16.00); Biegi dzieci i młodzieży (11 maja, start godz. 11.00).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

12 maja o godz. 9 z Katowic startuje największa na Śląsku impreza biegowa – Silesia Marathon. O nowościach i atrakcjach przygotowanych dla uczestników maratonu rozmawiamy z Bohdanem Witwickim, dyrektorem Silesia Marathonu.

Maratończyk.PL, Magdalena Krause-Pietkiewicz: Silesia Marathon już wkrótce. Jak wygląda stan przygotowań do tego wydarzenia?

Bohdam Witwicki: - Do biegu pozostało bardzo niewiele czasu. I tak, jak zawodnicy szlifują formę na ostatnich treningach, tak i działania organizacyjne wchodzą w ostatnią fazę przygotowań. I choć spraw nie ubywa, to jednak przyjemność z organizowania takiego wydarzenia jest duża. Przy biegu pracuje tylko kilka osób, ale są to bardzo zaangażowani ludzie. Dlatego też bardzo dobrze nam się współpracuje. Muszę przyznać, że rozumiemy się bez słów. Katarzyna Smolik, Marek Ochudło, Dariusz Bonarski i Grażyna Falisz to świetni ludzie, bez których tego biegu po prostu by nie było.

Napisz komentarz (7 Komentarzy)

Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki: Jeszcze tylko do poniedziałku, 21 kwietnia można dokonać opłaty startowej w przedłużonym terminie i kwocie w wysokości 80 zł. Od wtorku rośnie wysokość opłaty startowej. Również do poniedziałku po zalogowaniu się na swoje konto Silesia Marathon można zmienić dystans z półmaratonu na maraton by tym samym mieć okazję na wygranie samochodu MINI.

Odpowiadając na liczne prośby biegaczy organizatorzy zdecydowali się przedłużyć o tydzień termin kolejnego progu opłat startowych. Jest więc jest jeszcze okazja by podjąć szybką decyzję i wystartować w jubileuszowym Silesia Marathon płacąc mniej za start.

Nie zwlekaj – zgłoś się już dziś! 21 kwietnia minie więc termin wnoszenia opłat startowych w wysokości 80 zł. Zgodnie z regulaminem za datę wiążącą przyjmuje się termin wpływu środków na rachunek organizatora.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki: Za kilka dni odbędzie się ponowny atest trasy Silesia Marathon związany ze zmianami, jakie wprowadzone zostały na trasie tegorocznego biegu. Nie są to rewolucyjne zmiany, ale wsłuchując się w uwagi, jakie po ubiegłorocznym maratonie sugerowali uczestnicy postanowiliśmy wprowadzić modyfikacje.

Jednym z niewygodnych odcinków trasy, który tuż przed metą zaskakiwał biegaczy był dobieg do rzeźby „Żyrafy”. W tym roku już nie trzeba będzie pokonywać dodatkowej „agrafki” przed metą. Tak więc śmiało możemy napisać, że czeka nas bieg z nowym rekordem trasy.

Wszystko za sprawą trzech zmian.
W Siemianowicach Śląskich – 27 i 28 km trasy – w tym roku nie będziemy dobiegali pod Urząd Miejski. Trasa poprowadzona będzie ul. Gen. Świerczewskiego i ul. Spokojną.Druga zmiana dotyczy okolicy 30 km maratonu. Z powodu planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Maciejkowickiej musimy obiec to miejsce. Dlatego też bieg poprowadzony został ulicami Łukasińskiego, Hadamika, Sawickiej, Żeromskiego i Domina.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki:W siedzibie Bawaria Motors w Katowicach odbyła się konferencja prasowa na której podpisano umowę sponsorską pomiędzy organizatorem Silesia Marathon a dealerem marki MINI.

Dotychczas śląski maraton odbywał się 3 maja jednak V. edycję organizatorzy postanowili przesunąć na inny dzień, poza majowy weekend. „Biegacze też korzystają z wolnych dni i wyjeżdżają poza miasto, nie myśląc o sportowej rywalizacji. Uważam, że zmiana terminu Silesia Marathon to trafiony pomysł” – mówi najlepszy śląski maratończyk w 2012 roku Szymon Knobloch. Pochodzący z Piekar Śląskich Knobloch startował we wszystkich dotychczasowych edycjach biegu.  „Biegacze doceniają dobrą organizację ale i ciekawą, choć trudną trasę. Prawdziwą ozdobą i wielkim atutem Silesia Marathon jest odcinek biegu, który prowadzi przez Nikiszowiec. Biegacze wspominają niesamowitą atmosferę Nikiszowca, wspamiały doping” dodaje Szymon Knobloch.

Po raz pierwszy w historii biegu główną nagrodą będzie auto. Stało się tak za sprawą Bawaria Motors, które przekazało oficjalnie organizatorom warte ponad 70 tysięcy złotych MINI. „Akurat ta marka kojarzy się ze zdrowym, sportowym stylem życia. Myślę, że to trafiony prezent dla biegacza” powiedział Dyrektor Zarządzający Bawaria Motors Mikołaj Małecki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Regulamin - Maraton
Regulamin - Półmaraton
MINI nagrodą główną w piątej edycji Silesia Marathon!
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Bohdan Witwicki: Silesia Marathon ma w tym roku bardzo duże szanse na wielki skok frekwencji! Zawody organizowane dotychczas z dużym pietyzmem i dbałością o szczegóły nie miały szczęścia do sponsorów. Tym bardziej cieszy, że jubileuszowy, V. bieg zyskał partnera - renomowaną markę z grupy BMW, MINI.W tym roku bieg wystartuje 12 maja o godz. 9.00, a podobnie jak było to w roku ubiegłym głównym zawodom towarzyszyć będzie półmaraton.

Silesia Marathon - wyjątkowy bieg w największej aglomeracji. Jeden z najmłodszych maratonów będzie obchodził w tym roku swoje 5. urodziny. Organizatorzy zapowiadają, że z tej okazji przygotowywane są niespodzianki. Na pewno tegoroczny bieg zostanie rozegrany na ubiegłorocznej trasie. Jest to tym samym jedyny bieg maratoński w kraju gdzie trasa biegu wiedzie przez trzy miasta. Zawodnicy startują z przed hali Spodek w Katowicach i ponad 24 kilometry trasy wiedzie ulicami Katowic. Bieg poprowadzony został zarówno przez centrum miasta jak i tereny rekreacyjne - Dolinę 3 Stawów. Biegacze odwiedzą też perełkę jaką jest wyjątkowa dzielnica Nikiszowiec. Kolejnym miastem są Siemianowice Śląskie. Również i tu trasa poprowadzona została przez same centrum miasta. Co roku właśnie w Siemianowicach można liczyć na wyjątkowy doping mieszkańców. Maraton kończy się w Chorzowie. Przez Chorzów Stary wbiegamy do największego miejskiego Parku Europy. Park Śląski to idealne miejsce na metę dużego maratonu. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

Marcin Kargol: A może byś napisał relację? - to pytanie od Bodzia Jurka, które zadał mi w mailu. I mnie namówił, chociaż ciągle zastanawiam się od czego zacząć. Najlepiej będzie, jak zacznę od początku...
Tylko gdzie on jest?:)
Ściana, skurcze, żyć się nie chce, biegnij, boli, do przodu, meta, 38, 39, już blisko, jesteś maratończykiem!!! - oj, ile ja się nasłuchałem i naczytałem przed biegiem o tym wszystkim. Generalnie to na starcie powinienem powiedzieć „starczy, dziękuję, po co mi to wszystko, idę na piwo".

Napisz komentarz (2 Komentarze)
Regulamin
Schemat organizacji ruchu (start-mata)


Organizator: Za dwa dni start SILESIA MARATHON. Poniżej zamieszczamy kilka informacji, które usprawnią start w zawodach.
Zgłoszenia
Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś się do biegu masz jeszcze możliwość dokonania tego w Biurze Zawodów w dniach 1-2 maja br. Przypominamy, że oprócz biegu na dystansie 42.195 m organizujemy półmaraton oraz rajd Nordic Walking. Osoby, które nie opłaciły startu będą mogły dokonać wpłaty w kasie znajdującej się w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi: - 80 zł za start w maratonie, - 70 zł za start w półmaratonie, - 20 zł za start w rajdzie Nordic Walking.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Regulamin
Strona imprezy
nasze relacje

Bohdan Witwicki: Ponad rok temu zaczęliśmy prace nad SILESIA MARATHON. Pierwszym, dużym biegiem ulicznym na terenie Górnego Śląska. Zeszłoroczny bieg poprowadzony został ulicami trzech miast. Startowaliśmy w Chorzowie (Stadion Śląski). Biegliśmy ulicami Chorzowa, Siemianowic Śląskich oraz Katowic by zakończyć rywalizację przed katowickim SPODKIEM. Przygotowania do tegorocznej imprezy rozpoczęliśmy już w czerwcu ubiegłego roku.Niestety, mimo zaangażowania i włożonej pracy nie udało nam się zdobyć środków na organizację biegu na ubiegłorocznej trasie. Urząd Miasta Chorzów zaoferował wsparcie symboliczną kwotą a Urząd Miasta Siemianowice Śl. argumentując decyzję ogólnoświatowym kryzysem nie wsparł naszej imprezy w ogóle. Śląski Urząd Marszałkowski na obecną chwilę nie zadeklarował wsparcia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Anna Wróblewska: Odbywający się po raz drugi Silesia Marathon cieszy się coraz większą popularnością. W krótkim czasie zaledwie w ciągu niespełna 4 tygodni od momentu rozpoczęcia zapisów organizatorzy mieli już dwustu chętnych i ciągle ich przybywa. Są to nie tylko zawodnicy ze Śląska i południowych województw kraju. Zarejestrowali się Węgrzy i Słowacy. Może spotkają na trasie biegaczy z innych krajów, z Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Czech, a nawet Serbii i Armenii, którzy wzięli udział w ubiegłorocznym biegu.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Materiały o Silesia Marathon

Anna Wróblewska: Uczestnicy Silesia Marathon nie próżnują wytrwale przygotowując się do nadciągającej drugiej edycji biegu. Statystyki mówią same za siebie. Na listach startowych zarejestrowało się już ponad 500 chętnych, o wiele więcej niż w ubiegłym roku o tej porze. Do startu w dniu 3 maja pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy liczą więc na znacznie większy udział zainteresowanych. Tradycyjnie już przeważają mieszkańcy Śląska i południowych województw. Pobiegną też maratończycy z Mazowsza, Wielkopolski i Mazur. To niezaprzeczalny sygnał, że Śląsk i organizowana tu impreza staje się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań pasjonatów biegania z całego kraju.

Napisz komentarz (2 Komentarze)
The little hero

Nadesłał Grzegorz Rygioł: Silesia Marathon, zawodnicy wystartowali równo o godzinie 9.00. Organizator zadbał o każdy detal. Zaplanował dokładnie punkty uzupełniania płynów w najtrudniejszych odcinkach trasy lecz mordercze słońce osłabiało biegaczy z każdym kilometrem. Tuż za długim wyczerpującym podbiegiem grupka dzieci zdecydowała, że sami zorganizują dodatkowy punkt uzupełniania płynów. W plastikowych butelkach podawali biegaczom wodę. Za ten drobny gest biegacze nie tylko byli wdzięczni, ale również mocno zmotywowani aby biec po swoje zwycięstwo.

Napisz komentarz (7 Komentarzy)
Wyniki
Galeria (fot. G. Rygioł)

Śląsk w końcu doczekał się na swój maraton i w niedzielę 3 maja 2009 roku nastąpiła inauguracja Silesia Maratonu. Start miał miejsce przed bramą Stadionu śląskiego w Chorzowie a meta znajdowała się pod katowickim Spodkiem. Słoneczna pogoda i trasa obfitująca w liczne podbiegi nie rozpieszczały startujących. Ostatecznie maraton ukończyło 646 biegaczy, a 342 osiągnęło metę półmaratonu. Pod nieobecność anonsowanych Kenijczyków dominowali biegacze ze wschodu. Zwyciężył 27-letni żołnierz z Ukrainy - Oleksy Medencow(2:25:48), co ciekawe jeszcze niedawno uprawiający chód sportowy. Wśród pań najszybsza była 42-letnia nauczycielka WF-u z Mogilewa na Białorusi - Olga Judziankowa (2.55.38), dla której to był jubileuszowy 50 start na dystansie maratońskim.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)
Justyna Kowalczyk dostarczyła tej zimy wielu wzruszeń polskim kibicom. Zimowy Puchar Świata (2008/2009), podwójne mistrzostwo świata i brązowy medal na mistrzostwach w Libercu (2009) to tylko jej ostatnie sukcesy. Pochodząca z Kasiny Wielkiej, wychowanka klubu AZS AWF Katowice opowiada o swoich doświadczeniach związanych z bieganiem, motywacji, odnosi się do idei maratonu na Śląsku i... odpowiada na pytanie czy wystartuje w pierwszym Silesia Marathonie. Zapraszamy do obejrzenia interesującego wywiadu przygotowanego przez Grzegorza Rygioła.

Napisz komentarz (1 Komentarz)