Wyniki
Strona zawodów

ZFG 6122a

Bartek Sobecki: W minioną sobotę odbyła się trzecia edycja wyścigu na górze Kamieńsk. Przypomnijmy, że impreza rozgrywana jest na dwóch dystansach 50 km i 25 km. W MTB Kamieńsk wystartowało blisko 150 zawodników z całej Polski, co jest nowym rekordem frekwencji.

To mój drugi MTB Kamieńsk i drugi raz jestem druga na dystansie 50 km. W tym roku pogoda dopisała i było pięknie od startu do dekoracji, naprawdę super przygotowana i wymagająca trasa – stok narciarski na Górze Kamieńsk pokonywaliśmy 3 razy, oprócz tego reszta podjazdów też nie była łatwa, także i było co robić i co jechać. Górę objechaliśmy chyba z każdej strony – napisała w relacji druga na mecie Agnieszka Kramer, dodając – trasa dobrze oznaczona i świetnie przygotowana, dostarczała wrażeń i emocji .W przyszłym roku też będę startować i polecam, bo warto odwiedzić Górę Kamieńsk.

Premia Danielo na początek

Po przejechaniu rozjazdu zawodnicy mieli do pokonania podjazd pod stok narciarski, który łącznie ze zjazdem liczył się do dodatkowej klasyfikacji czyli „premii Danielo. Najszybciej ten ok. 1 km odcinek z maksymalnym nachyleniem wynoszącym ok 20% pokonali Aleksander Piech z Kotlin oraz Magdalena Baszta z Warszawy. Zwycięzcom premii zajęło to odpowiednio 4:06 i 5:46.

Szosowiec z triumfem na krótkim dystansie

Runda, krótkiego dystansu to blisko 28 km z sumą przewyższeń ponad +/- 540 m, a walka o zwycięstwo wśród mężczyzn rozstrzygnęła się dopiero na ostatnim metrach. Najlepszy okazał się Tomasz Krupiński – aktualny Mistrz Polski Masters w kolarstwie szosowym w kategorii M30 – który pokonał ubiegłorocznego triumfatora Marcina Reszke o 2 sekundy! Wśród Pań wygrała Agata Drzewiecka z Gdańska.

Dystans +25 km:

1. Tomasz Krupiński (Czyżów) 1:06:43
2. Marcin Reszke (Łódź) 1:06:45
3. Piotr Jaszczurowski (Bielsko-Biała) 1:06:57
1. Agata Drzewiecka (Gdańsk) 1:22:21
2. Marta Witkowska (Bełchatów) 1:26:36
3. Agnieszka Gąsiorowska (Łódź) 1:27:32

Magdalena Baszta triumfuje po raz drugi z rzędu!

Na najdłuższym dystansie od samego początku prowadzenie objęli triumfatorzy premii górskiej i na kolejnych punktach pomiarowych powiększali przewagę nad resztą stawki. Dodajmy, że długa trasa miała 53 km z sumą przewyższeń +/- 1050m. Wśród mężczyzn triumfował Aleksander Piech, który linię mety przekroczył z prawie 3 minutową przewagą nad drugim na mecie Jakubem Rawickim z Bielska – Białej. W rywalizacji Pań po raz drugi z rzędu wygrała Magdalena Baszta z Warszawy.

ZFG 5896a

Dystans: +50 km:

1. Aleksander Piech (Kotliny) 2:00:18
2. Jakub Rawicki (Bielsko-Biała) 2:03:17
3. Wojciech Dąbkowski (Warszawa) 2:04:01
1. Magdalena Baszta (Warszawa) 2:23:02
2. Agnieszka Kramer (Biskupice) 2:30:58
3. Bogumiła Kacprzak (Łódź) 2:52:42

Organizatorem 3. MTB Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  www.mtbkamiensk.pl