Rowery


To będzie znów prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy! W niedzielę 5 sierpnia odbędzie się IX Kolarski Memoriał Stanisława Królaka, zaliczany do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

- To będzie nie lada gratka dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. W wyścigach będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie rywalizacja zawodowców z Polski i zagranicy - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs. – Ta impreza ma swoją markę. Ten wyścig wygrywali w przeszłości Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Paweł Bernas, Łukasz Owsian oraz dwukrotnie Kamil Gradek i Mateusz Taciak. Elita polskiego kolarstwa zawodowego. Kto sięgnie tym razem po legendarną i niezwykle prestiżową „Pompkę Królaka”? Przekonamy się już 5 sierpnia w Warszawie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona ImpezyKolorowy peleton Poland Bike ponownie zawitał na warszawski Ursynów. Miłośnicy dwóch kółek rywalizowali w zawodach Poland Bike XC na Kopie Cwila. Na starcie stawiło się blisko 200 kolarzy. Tych małych i dużych. Impreza zorganizowana przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy była zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2018.

- Było widowiskowo, również dla kibiców. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. - Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Aż pięciokrotne zdobywanie Kopy Cwila na zmodyfikowanej i wymagającej trasie okazało się prawdziwym wyzwaniem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria

 

W miniony weekend – 20.08.2011 w Urlach, drużyna ART PROFI TEAM, której patronuje portal Maratończyk.pl wzięła udział w IV Drużynowych Mistrzostwach Polski Amatorów MTB. Zawody organizowane przez Poland Bike przewidywały start w 3-4 osobowych ekipach, które startowały w 60-sekundowych odstępach. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: kobiety - open oraz męskich (juniorzy do 18 lat, elita 18-40 lat i masters powyżej 40 lat). Nasi zawodnicy w składzie: Sebastian Cybula, Robert Jasielski i Wojciech Szota wystartowali w kategorii ELITA i ścigali się na trasie 50 km (dwie rundy po 25 km). Mimo trudnych warunków na trasie i bardzo wysokiego poziomu rywalizujących drużyn nasza ekipa ukończyła zawody… z 14-tą lokatą :). Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów.

Napisz komentarz (2 Komentarze)
68. Tour de Pologne dziś przeszedł do historii. Maratończyk.pl kibicował Polakom na I etapie wyścigu - w Warszawie. Wśród kibiców spotkaliśmy wielu biegaczy. Serdecznie ich pozdrawiamy a Was zapraszamy do obejrzenia krótkiej, ale ciekawej galerii z historycznego I etapu touru. Na czele: kolarz z ekipy Leopard Trek

Galeria (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
Strona 68. Tour de Pologne

Napisz komentarz (2 Komentarze)
Adam Sanocki: 6 lipca wyruszył z Krakowa pierwszy w Polsce rajd rowerowy dla Tybetu. Czterech Tybetańczyków i grupa sympatyków Tybetu przemierzy 18 polskich miast w 20 dni. Pokonają niemal 800 kilometrów. Rajd dla Tybetu ruszy z południa Polski na północ w dniu urodzin J.Ś. Dalajlamy. Uczestnicy tej wyprawy odwiedzą po drodze m.in. Katowice, Wrocław, Opole, Poznań i Bydgoszcz by 27 lipca dotrzeć do Gdańska. Celem rajdu jest zwrócenie uwagi Polaków na obecną sytuację okupowanego Tybetu i jego mieszkańców.Jak mówi Kunchok Sangpo, Tybetańczyk, pomysłodawca i jeden z organizatorów rajdu z organizacji Students For a Free Tibet: – Poprzez spotkania z mieszkańcami miast...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Regulamin

Urząd Dzielnicy Bielany: W sobotę 14 maja br. serdecznie zapraszamy na XII Bielański Rajd Rowerowy do Puszczy Kampinoskiej. Bielański Rajd to impreza z tradycjami. Organizowana nieprzerwanie już od dwunastu lat. Choć czasem pogoda próbowała nam zmienić plany, sukcesywnie zwiększa się liczba jej uczestników. Do tej pory bywało różnie: było zimno, deszczowo, słonecznie i upalnie. Ale niezależnie od pogody miłośników aktywnego wypoczynku nigdy nam nie brakowało, tak więc wierzymy, że i tym razem na starcie będą tłumy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)