Monika Strojny: W najbliższy piątek, 12 grudnia, gorące wybrzeże Zjednoczonych Emiratów Arabskich po raz drugi w historii stanie się niemym świadkiem wydarzeń Abu Dhabi Adventure Challenge. Rajd będzie rozegrany w czasie sześciu dni na dystansie około 350 km: zawodnicy w czteroosobowych zespołach (z przynajmniej jedną kobietą w składzie) pokonają kajakami wody Zatoki Arabskiej, piechotą i na rowerach pustynię Rub Al Khali, a w górach Jebel Hafeet będą musieli wykazać się znajomością wspinaczki. Nowością w tego typu zawodach będzie kilkugodzinny prolog pierwszego dnia - 40 km adventure triathlon czyli bieg, rower oraz kajak.

Po raz pierwszy zawodnicy z dwudziestu jeden krajów objadą na rowerach wyspę Sir Bani Yas, ostoję dzikich zwierząt uważaną za bliskowschodni raj na ziemi. Między gazelami i pustynnymi kotami ścigać będą się też Kasia Zając, Piotrek Dymus, Piotrek Kosmala oraz Nowozelandczyk Mike Johnston z zespołu Speleo Salomon. Przyjdzie im się zmierzyć z tegorocznymi mistrzami świata spod znaku Kiwi, ubiegłorocznymi z USA oraz wieloma innymi niezwykle utytuowanymi zespołami, które poza egzotycznym miejscem, do Abu Dhabi przyciąga rekordowa w tym roku pula nagród wysokości 236 tysięcy dolarów.

Od startu aż do mety przez stronę organizatorów będzie można śledzić położenie zespołów dzięki systemowi GPS tracking, a w trakcie zawodów jest szansa na wieści wprost od polskiego teamu. Zapraszamy do kibicowania!

Na stronie zespołu www.speleoteam.pl od 12 do 17 grudnia codzienne aktualizacje galerii zdjęć oraz nowości z trasy.

Strona zawodów www.abudhabi-adventure.com

 


Kilka zdjęć z ubiegłego roku
 
 
 
 
 
 
{moscomment}