Monika Strojny: Mistrzostwa Świata Adventure Racing - Speleo Salomon w Brazylii. Za 7 dni, 2 listopada w północnych prowincjach Brazylii, ponad 50 zespołów z 20 krajów (min. USA, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Francja, Kanada, RPA) wystartuje w Mistrzostwach Świata Adventure Racing 2008. Zawody EcoMotion Pro zostaną rozegrane na dystansie 580 km, z którym zmierzą się także Speleo Salomon. Piotrek Hercog, Artur Kurek i Piotrek Kosmala będą wspierani przez Nowozelandkę Sarah Fairmaid, najszybszą kobietę na rozegranych w ubiegłym roku w Nowej Kaledonii zawodach Dream Raid. Podczas przynajmniej czterech dni i nocy ścigania czekają ich temperatury dochodzące do 40 st.C, brak wody i podrównikowe, kolczaste rośliny. Rajd przebiegać będzie przez tzw. EcoMotion Boiler - skrajnie gorący teren bez jakiegokolwiek dostępu do słodkiej wody i cienia.

Zawodnicy do bazy zawodów usytuowanej w Jericoacoara, wiosce zbudowanej na plaży stanu Ceara, przybędą tuż po weekendzie. Ostatnie dni października spędzą na weryfikacjach sprzętu, testach ratowniczych i zgodności apteczki z miejscowymi wymogami. Zawody zakończą się 8 listopada powtórnie w Jericoacoara, uznanej przez Washington Post jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata.

Dyscypliny

Treking - 130 km do pokonania w pięciu etapach, po wydmach i w górach. 

Rower - 277 km również w pięciu sekcjach. Do przejechania po drogach, szutrach, plażach i tzw. single tracks. Problem stanowić będą kolczaste rośliny, które z łatwością mogą przebijać opony i dętki. 

Kajak sit-on-top - 140 km w dwóch etapach, pierwszy, z trudną nawigacją, zajmie co najmniej 13h. Przypływy i odpływy oceanu skutecznie utrudnią wiosłowanie. Druga część będzie wieść przez rzekę, ze względu na niski stan wody kajaki trzeba będzie przenosić. Można używać żagli. 

Zadania linowe - 150 metrowe wychodzenie, trzy mosty linowe w rejonie wodospadów. 

Żeglowanie - 32 km w łódce miejscowych rybaków. Konkurencja dla dobrych nawigatorów. 

Zapraszamy do kibicowania, wkrótce więcej informacji i zdjęć! 

Strona zespołu: www.speleoteam.pl

 

FOTORELACJA

 

{moscomment}