Monika Strojny: Biegi górskie, biegi po plaży, w miejskich lasach i ultra - w tym roku to one składają się na 10 zawodów w całej Polsce. Organizowany po raz trzeci cykl Salomon Trail Running rozpocznie się 15 maja w Warszawskim Lesie Kabackim, a skończy w październiku Krakowskim Biegiem Trzech Kopców. Nowością jest włączenie do cyklu po raz pierwszy w historii jednej z najtrudniejszych imprez w kraju - Biegu Rzeźnika, rozgrywanego pod koniec czerwca w Bieszczadach na dystansie 80km. W cyklu znajduje się też II Maraton Gór Stołowych (uznany w zeszłym roku za najtrudniejszy maraton, przy 42km miał 2500 metrów przewyższenia, a czas zwycięzcy wynosił 4h 18min), którego ukończenie daje 1 punkt kwalifikacyjny do zawodów Ultra-Trail du Mont-Blanc 2012. Startując i w Maratonie, i w Rzeźniku, można więc bez ruszania się z Polski zebrać 3 punkty kwalifikacyjne (a z wersją „hardcore" Rzeźnika nawet 4) do UTMB. A jak ktoś lubi maratony, ale woli Podhale, to może wziąć udział w Maratonie Gorce w Nowym Targu.


Ale zawody w cyklu nie są przeznaczone tylko dla najlepszych biegaczy - z myślą o tych mniej doświadczonych, lub mieszkających niekoniecznie na południu, przygotowaliśmy ciekawe zawody w łatwiejszym terenie. Po raz pierwszy nad morzem zapraszamy na 15km „Bieg po plaży" w Jarosławcu oraz Gdynia Trail Running, Malta Trail Running w Poznaniu a w stolicy odbędzie się inauguracyjny Warsaw Trail Running na dystansie 10km po łatwym technicznie ścieżkach Powsińskiego Parku Kultury. Dla lubiących krótkie, ale mocne zawody, tak jak w zeszłych latach przygotowaliśmy Bieg o Złote Kierpce i Bieg Górski Żar. 

W tym roku udało nam się namówić Kiliana Jornet, dwukrotnego zwycięzcę UTMB i twarz marki Salomon na świecie, do patronowania cyklowi. Kilian, który zaprasza na nasze biegi w Polsce, będzie również gospodarzem zawodów rozgrywanych na początku lipca w Pirenejach (http://www.traildefontromeu.com). Już wkrótce będzie można wziąć udział w konkursie z unikatową  nagroda - przelotem do Barcelony, racingowym kompletem stroju Salomon i uczestnictwem w zawodach. Szczegóły i regulamin konkursu juz wkrótce.

Biegi Salomon Trail Running 2011

 

15/05/2011

WARSZAWA

Warsaw Trail Running

 

04/06/2011

POZNAŃ

Malta Trail Running

 

24/06/2011

CISNA

Bieg Rzeźnika

 

25/06/2011

Międzybrodzie Ż.

Bieg na Górę Żar

 

03/07/2011

JAROSŁAWIEC

XXI Międzynarodowy Bieg po Plaży

 

09/07/2011

PASTERKA

Maraton Gór Stołowych

 

31/07/2011

SZCZYRK

Bieg o Złote Kierpce

 

03/09/2011

NOWY TARG

Gorce Maraton

 

17/09/2011

GDAŃSK

Gdynia Trail Running

 

02/10/2011

KRAKÓW

Bieg Trzech Kopców

Informacje o biegach, zapisy, galerie zdjęć, forum i daty spotkań grup biegowych - wszystkie informacje znajdziecie na www.salomonrunning.com/pl . Zapraszamy biegaczy na każdym poziomie zaawansowania!


{moscomment}