Regulamin
Strona zawodów
Sekcja - rajdy

Andrzej Krochmal: Organizatorzy tegorocznego XIII Długo - dystansowego Rajdu na Orientację "DyMnO 2011" w dniach 13-15 maja 2011 zapraszają do miejscowości Sadowne, gdzie proponują start na trzech trasach rajdowych wymagających sporych umiejętności nawigacyjnych, a także kondycyjnych:
A/ trasa piesza - długodystansowy marsz/bieg na orientację na dystansie 50 km z limitem 13 godz. Trasa ta jest jednocześnie
I MISTRZOSTWAMI POLSKI PIESZYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ. Uczestnicy będą rywalizowali na jednej pętli składającej się z trzech etapów:
1. bno-scorelauf na kolorowej mapie do bno w skali 1;15 000, 2 klasyk na mapie topograficznej w skali 1;25 000 i 3. bno-scorelauf na kolorowej mapie do  bno w skali 1:15 000. Teren dość urozmaicony.

Występują tu dość wysokie wydmy w przebieżnym lesie, a obok są tereny podmokłe. Na klasyku, o długości ok. 30 km  występuje bardzo bogata sieć dróg przecinająca dziewicze i mało uczęszczane lasy z wydmami w środku, ale niewielkimi terenami otwartymi, których interpretacja może mniej doświadczonym uczestnikom przysporzyć pewnych problemów zwłaszcza, że mapa nie jest najświeższa.Tu także będzie można napotkać czasami miejsca podmokłe. Warto mieć całe swoje wyżywienie ze sobą, bo na trasie może być trudno coś uzupełnić. 

Mamy nadzieję, że trasa wyłoni najlepszego nawigatora (I Mistrza Polski) w tak zmiennych warunkach terenowych, dając jednocześnie warunki do sportowej rywalizacji na trasie 50 km.
C/ trasa rowerowa - długodystansowa jazda na orientację na dystansie 100 km z limitem 12 godz. przebiega także po dziewiczych terenach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego z jego olbrzymimi kompleksami leśnymi oraz terenami otwartymi nad rzeką Bug. Będzie tu można zobaczyć jeszcze starą i zapomnianą zabudowę miejscowości porozrzucaną po tym terenie. Po dość bogatej drożni, choć często z utrudniającym piachem, będą odcinki szybkie i widokowe, a z PK będzie można rzucić okiem na okolice. Nie unikniemy podjazdów i być może podmokłości. Trasa w większości to scorelauf, na mapie w skali 1:50 000 z dodatkowymi rozświetleniami PK na dokładniejszej mapie. Będzie także odcinek specjalny do precyzyjnego przejazdu i odszukania na nim PK.

E/ trasa ekstremalna - składająca się (i tu pewna zmiana z dotychczasowych edycji rajdu) z etapu rowerowego na dystansie ok. 80 km, a w nim etapu kajakowego na rozlewiskach Bugu o długości ok. 10 km, a tym razem kończymy etapem pieszym o długości ok. 30 km, który może się okazać dla wielu nawigacją nocną. Przewidywany limit pokonania trasy to 18 godz. Na trasie rowerowej jest odcinek specjalny, a na trasie pieszej zadanie specjalne, na którym trzeba będzie się wykazać precyzyjną nawigacją by
uniknąć błędnych potwierdzeń i kar czasowych. Skale map tak jak na poprzednich trasach.

Imprezie patronuje Wójt Gminy Sadowne, Starosta Węgrowski, Wojewoda Mazowiecki, którzy ufundowali Puchary i upominki dla najlepszych, a także Fundacja Sportowa Polska z jej przedstawicielem Robertem Korzeniowskim. Na rajdzie w ramach akcji Fundacji "Sport to radość, podaj dalej" będziemy zbierali używany sprzęt sportowy dla dzieci z domów dziecka. Zachęcamy wszystkich (nie tylko uczestników) o wsparcie tej akcji. Darczyńcy otrzymają specjalne podziękowania od Roberta Korzeniowskiego.

Rajd wspierają także inne instytucje i organizacje, a także wolontariusze, którzy będą czuwali nad przebiegiem rajdu.

Ruszamy w godzinach rannych w sobotę z głównego placu w Sadownem by finiszować na mecie usytuowanej na placu przed szkołą, w której znajduje się centrum rajdu (nocleg, prysznic, biuro, posiłek itp.)

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia można dokonać poprzez stronę rajdu www.dymno.prv.pl

{moscomment}