Jacek Będkowski: Ultramaraton odbywający się w dniach 5 - 6 marca na Gran Canarii jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w Europie. W styczniu, grupa biegaczy miała okazję uczestniczyć w obozie treningowym prowadzonym przez zawodników ze światowej czołówki. Trasa biegu The North Face® TransGranCanaria wymaga od startujących jak najlepszego przygotowania. W tym roku grupa biegaczy uczestniczyła w obozie treningowym prowadzonym przez Sebastiena Chaigneau z teamu The North Face® i Zigora Iturrietę. Dwaj doświadczeni biegacze pomagali popracować uczestnikom nad techniką i przekazali wiele pomocnych wskazówek na temat przygotowań do ultramaratonów.

Modesto Castrillón i Allan Bogle poprowadzili nocne zajęcia na temat orientacji w terenie, a doktor Sergio Espinosa przygotował wykład o właściwym odżywianiu i planach treningowych.

W ramach The North Face® TransGranCanaria odbędą się cztery biegi o różnej długości i stopniu trudności. Największe wyzwanie stanowi 123 - kilometrowy bieg o sumie przewyższeń równej 8500 metrów. Zawodnicy mają tylko 30 godzin na pokonanie trasy wiodącej przez jedne z najpiękniejszych zakątków wyspy m.in.: piaszczyste wydmy Maspalomas, piniowe lasy Pilancones, czy piękną plażę Las Canteras w Las Palmas de Gran Canaria. Nie mniej wymagająca jest 98 - kilometrowa trasa łącząca dwa wybrzeża wyspy. Przygotowane zostały także biegi na dystansie maratonu (42 km) oraz bieg dla najmniej doświadczonych zawodników o długości 24 kilometrów. Na stronie internetowej imprezy trwa rejestracja, która zostanie zamknięta w połowie lutego.

 

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie www.transgrancanaria.net
{moscomment}