Monika Strojny: Już po raz czwarty czwórka ze Speleo startuje w 6 dniowym rajdzie (lub jak wolą organizatorzy: „multisport event") na wodach i piaskach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym roku zespół pobiegnie w składzie sprawdzonym na zawodach w Szwecji i Polsce: Ira Safronova (Rosja), Piotr Hercog, Artur Kurek (rekordziści trasy Biegu Rzeźnika 2009) i Piotr Dymus. Ta czwórka nigdy na startowała razem na pustyni, ale każde z nich już brało udział w tych zawodach przynajmniej raz i wiedzą, czego się spodziewać. W tym roku zawodnicy mają do pokonania trasę długości 430km podzieloną na 6 dni.

10 grudnia: START - adventure triathlon 20km, rower MTB 30km, bieg 6km

11 grudnia: MTB 20km, wspinaczka/treking 10km

12 i 13 grudnia: MTB 95km, treking przez pustynię 120km (dzień i noc)

14 i 15 grudnia: kajak morski 130km (8h przerwy na nocleg)

16 grudnia: META

W Abu Dhabi Adventure Challenge trasa po raz pierwszy  prowadzi pętlą z zachodu na wschód i kończy się wiosłowaniem (kajaki morskie z żaglami), a na starcie aż 50 zespołów z 18 krajów - limit zgłoszeń wyczerpano już 3 miesiące temu.  Do wygrania czeka w sumie 226 tysięcy dolarów.

W tym roku zawody są tym bardziej emocjonujące, a  pomaga w tym relacja LIVE: każdy zespół może być obserwowany na mapach googla z dokładnością do 100 metrów - zawodnicy mają ze sobą nadajniki GPS. Relacja i mapy LIVE już działają na http://vulcain.iritrack.net/tdcom/eviewer/adventurechallenge2010/.
Speleo Trail Team ściga się z numerem 39.

Z wielkich nieobecnych najbardziej brakuje chyba Mike Klosera z USA (były mistrz świata MTB), który przez trzy ostatnie lata próbował te zawody wygrać, ale nigdy mu się nie udało. Nie zobaczymy też Mikaela Lindnorda ze Szwecji i Hiszpańskiego Buff Thermocool, obecnych mistrzów świata. Ale będą pewniacy - trzykrotni zwycięzcy, Team Thule z Nowej Zelandii (małżeństwo Ussherów), żelaźni Szwedzi, Francuzi, Amerykanie. Dużą niespodziankę mogą sprawić triathloniści z Faris Al Sultanem na czele (w zeszłym roku się wycofali, ale teraz mają chyba bardziej pancerną zawodniczkę) oraz Szwajcarzy sponsorowani przez Wenger z Benim Hugiem (rok temu biegł w składzie Speleo). Warto też pokibicować rosyjskiej Arenie i południowoafrykańskiej AR.CO.ZA, bo jako jedyne wystawiają trzy panie i jednego mężczyznę.

Dużo newsów po Polsku i zdjęć codziennie na stronie www.SpeleoTeam.pl  i na facebooku: http://www.facebook.com/home.php?#!/speleoteam. Zapraszamy do kibicowania!

Strona zawodów http://www.abudhabi-adventure.com/

Tekst: Monika Strojny
Zdjęcia z 2009r: Piotr Kosmala

{moscomment}