strona imprezy

Jacek Będkowsk:i Aż 699 uczestników, w tym 46 par, stanęło na stracie jednego z najtrudniejszych ultra maratonów na południowej półkuli - The North Face 100, który odbył się w australijskim miasteczku Leura. Andrew Lee i Stu Gibson ukończyli wspólnie 100 - kilometrową trasę w rekordowym czasie 9 godzin, 54 minut i 19 sekund. Tym samym poprawili poprzedni rekord o 26 minut. Nikogo nie zdziwiło to, że Lee bardzo wcześnie objął prowadzenie, jednakże widok mijającego go na 50 kilometrze Gibsona zaskoczył wielu, a współpraca obu zawodników na kolejnych kilometrach była dla wszystkich jeszcze większą niespodzianką.

Jak skomentował Andrew - Czułem się bardzo dobrze od samego startu, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych warunków. Biegło się świetnie. Stu i ja znaleźliśmy doskonały rytm, pomagaliśmy sobie całą drogę. Nie sądzę, że udałoby mi się zejść poniżej 10 godzin bez jego pomocy.

Dla Stu Gibsona z Melbourne był to debiut na trasie biegu odbywającego się w masywie Blue Mountains, pokazał on jednak swój niesamowity potencjał już miesiąc temu, zajmując 11 miejsce w słynnym Marathon Des Sables w Maroku.

- Ciężko trenowałem do 243 - kilometrowego wyścigu przez Saharę, więc bardzo dobrze czułem się na szlaku w Australii. Andrew i ja biegliśmy najszybciej jak się dało by pokonać jego rekord z 2009 roku - powiedział Gibson.

Bieg The North Face 100 w Australii jest jednym z bardziej wymagających ultramaratonów odbywających się na południowej półkuli. Imprezy z cyklu The North Face 100 Asia odbywają się także w Chinach, Japonii, Singapurze i na Filipinach. 


Więcej informacji na:
www.thenorthface.com.au
www.thenorthface.com
{moscomment}