Cykl biegów górskich i trailowych Salomon Trail Running 2009 przeszedł do historii. W sobotę 28 listopada na poznańskiej Malcie odbyła się ostatnia impreza i jeszcze kilkudziesięciu debiutantów dołączyło do rankingu ze wszystkich biegów. W dziesięciu edycjach: na Malcie, w Biegu Magurki, Na Górę Żar, Biegu Dwóch Dolin, Biegu Na Pilsko, Gorce Maraton i Gringo Trail Running wystartowało w sumie ponad 1400 zawodników, a najlepszymi w swoich kategoriach okazali się Jan i Sabina Wydra, biegowe małżeństwo. Serdecznie gratulujemy!

Niejako przy okazji, w cyklu udało się ustanowić kilka rekordów - na Pilsku zawodnicy pobili dotychczasowe wyniki frekwencji w biegach górskich, Gorce Maraton był najcięższym 40 kilometrowym biegiem w Polsce (1350 m przewyższenia!), a w Poznaniu został pobity najlepszy czas trasy na Malcie. Jednocześnie duże brawa należą się wszystkim startującym i w szczególności - debiutantom, którzy zaryzykowali i spróbowali sił na trailowych ścieżkach. Swoją obecnością dali wyraz temu, że bieganie nie musi być nudne, a w odległości kilku kilometrów od każdego miasta można znaleźć tereny zielone idealne do sportu na wolnym powietrzu.

Już dziś jesteśmy pewni, że w przyszłym roku cykl ponownie się odbędzie, pierwsze biegi rozegrane zostaną na wiosnę. Wszelkie informacje pojawią się na www.trailrunning.pl na przełomie lutego i marca 2010 roku. Tam też znajdują się galerie zdjęć, pełna wersja rankingu oraz szczegółowe wyniki ze wszystkich edycji. Za dwa tygodnie opublikujemy także film z finałowego biegu.

Tymczasem zapraszamy do biegania także zimą! Już 20 grudnia wystartują pierwsze w Polsce cykliczne zawody dla amatorów w narciarstwie biegowym Salomon Nordic Sunday. Co dwa tygodnie w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach na świetnie przygotowanych trasach każdy będzie mógł spróbować rywalizacji i dobrej zabawy na śniegu.
Więcej na www.sns-nartybiegowe.pl

Do zobaczenia w górach!
Organizatorzy Salomon Trail Running
{moscomment}