Monika Strojny: Dla Zbyszka Skubińskiego bieg Gringo był najcięższym w życiu. O tym co działo się w Gdyni podczas ósmej edycji cyklu STR w załączniku. dla Zbyszka Skubińskiego bieg Gringo był najcięższym w życiu.
Powoli do końca zbliża się cykl biegów Salomon Trail Running, przed nami jeszcze tylko imprezy trailowe w październiku i listopadzie w Poznaniu. Zanim jednak cykl przeniesie się na zachód kraju, rozegraliśmy zawody na północy - w miniony weekend na plażach Gdyni odbył się Bieg Gringo.

To była już ósma edycja cyklu, nie zabrakło więc doświadczonych biegaczy i kibiców tłumnie odwiedzających atrakcje okolicznych portów. Ale dzięki stosunkowo łatwej i niedługiej trasie, na starcie pojawili się też zupełni debiutanci. Jeden z nich, Zbyszek Skupiński, określił Gringo jako „najcięższe 7km w życiu". Jego relacja udowadnia, że każdy może spróbować sił w takich zawodach, świetnie się przy tym bawiąc.

Naprawdę mocny kawałek trasy. Niby tylko 7km, ale to tak samo jak porównywać jazdę na szosie do jazdy w górach. Najpierw po piasku na plaży, schody i bieg pod górę kilkaset metrów. Stromo z górki w dół, zwalone drzewa do przeskakiwania, kamienie i znowu piasek, plaża, kamienie przy klifie. Rozumiem czemu te biegi są takie krótkie! W sumie nigdy jeszcze po takiej trasie nie biegłem, a wrażenia są świetne. Koniec z bieganiem po płaskim, od dzisiaj tylko hardcore. (...) Bardzo fajna organizacja, namioty ustawione na plaży za bulwarem, był DJ z fajną muzą i kilku fotografów. Uplasowałem się gdzieś lekko za połową stawki, ale mimo to jestem zadowolony, dałem z siebie wszystko. I po raz pierwszy udało mi się coś wygrać - poza koszulką wylosowałem bon na zegarek Suunto.

Wszystkich, którzy na własnej skórze chcą przekonać się jak działa biegowa adrenalina, zapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy cyklu na poznańskiej Malcie. Na stronie www.trailrunning.pl znajdują się informacje o terminach oraz aktualny ranking już tysiąca zawodników. Zostań jednym z nich!

Wyniki najlepszych

Kobiety

1

Magdalena

Demianiuk

36:43

2

Paulina

Załucka

39:06

2

Marta

Kosmala

39:06

Mężczyźni

1

Piotr

Suchenia

26:34

2

Maciej

Sawicki

26:38

3

Jacek

Kuźniar

26:49

 

(fot. Gringo)
 
 
 
 
 
 {moscomment}