Monika Strojny: W sobotnie południe w Korbielowie główną ulicę szczelnie wypełnili biegacze  - potężna grupa zarówno początkujących jak i najlepszych biegaczy górskich w Polsce, oraz reprezentanci Czech, Słowacji  i Ukrainy. W momencie startu ich jedynym celem był górujący nad okolicą i spowity we mgle szczyt Pilska. Bieg zaliczany do czterech najtrudniejszych biegów w kraju był szóstą edycją cyklu Salomon Trail Running.
Zawodnicy mieli do pokonania 9km dystans z  potężnym, 917 metrowym przewyższeniem, z czego pierwsze 3,5 km prowadziły asfaltem a pozostała część już tylko kamienistymi ścieżkami. Pierwszy bardzo stromy podbieg i pierwsze kryzysy dopadły uczestników jeszcze przed połową dystansu, czołówka z Marcinem Świercem i Janem Wydrą biegła, większość jednak musiała maszerować. Na pocieszenie zaraz był pierwszy z trzech punktów z wodą i sto metrów wypłaszczenia. Do Hali Miziowej ze zmiennym nachyleniem i jednym zbiegiem, trasa prowadziła szlakami i ginęła we mgle na finałowym, ostrym podejściu na sam szczyt.

Najlepszy czas w historii nie został pobity ale frekwencja zaskoczyła wszystkich  - z 516 zapisanych zawodników metę przekroczyło 383 co stanowi absolutny fenomen w biegach górskich w Polsce! Tym bardziej więc zapraszamy jeszcze niezdecydowanych na kolejne edycje cyklu - za dwa tygodnie w Gorce (40km) a za trzy na bieg trailowy do Gdyni (10km).

Pełne wyniki, aktualny ranking oraz zdjęcia już znajdują się na stronie http://www.trailrunning.pl/ . Tam też znajdziecie informacje o wszystkich pozostałych edycjach. Zapraszamy.

Najszybsi:

1. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska            1:01:43
2. Dominika Wiśniewska                                    1:03:2
3. Eliza Stokowy                                                1:05:32

1. Marcin Świerc                     50:00
2. Jan Wydra                           51:16
3. Maciej Dawidziuk                51:19


{moscomment}