Rajdy

gran fondo 1
Dział - Rajdy

Zaledwie miesiąca potrzebowali uczestnicy akcji W 80 dni dookoła świata na przejechanie ziemi dookoła. I to niemal dwukrotnie! Zawodnicy przygotowujący się do Gran Fondo Gdynia pod przewodnictwem ambasadorki i kapitan drużyny Joanny Jabłczyńskiej nie tylko zrobili dobry trening, ale także „wyjechali” prawie 8 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację małego Kuby.

To miało być 80 dni dookoła świata, z przystankami w najbardziej charakterystycznych miejscach związanych z kolarstwem. Tymczasem okazało się, że uczestnicy akcji pod wodzą Joanny Jabłczyńskiej włączyli rowerowy piąty bieg i już po miesiącu okrążyli ziemię prawie dwukrotnie! I z małą pomocą drużyny Jakuba Wesołowskiego, która swoje kilometry także dołożyła do charytatywnej puli.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Regulamin
Zapisy

Kierownik Rajdu, Andrzej Krochmal: W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w rajdzie DYMNO na jednej z tras: pieszej lub rowerowej w pięknych okolicznościach Puszczy Białej z bazą w malowniczo położonym nad Bugiem historycznym Broku.

Trasy jak zwykle będą wymagające dzięki poruszaniu się przez bogate tereny leśne jak i otwarte nad starorzeczem Bugu. Różne mapy stworzą spore możliwości nawigacyjne. Na najlepszych czekają puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy i upominki dostarczone przez sponsorów. Szczegóły zawarte będą w
regulaminie i komunikatach zamieszczanych na stronie rajdu jak i stronie organizatora. Do zobaczenia!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Gdy planowaliśmy naszą wyprawę na Kaukaz, nastawiliśmy się głównie na przyjemność związaną z podróżą rowerem, na krajobrazy i ciekawe miejsca. I to wszystko zrealizowaliśmy. Nie przypuszczaliśmy jednak, że Kaukaz, a w szczególności Gruzja, najbardziej urzekną nas swoimi mieszkańcami i nastawieniem ich do nas, turystów – Polaków.

Już podczas odprawy na lotnisku w Kutaisi zostaliśmy przywitani butelką gruzińskiego wina. Gdy wjechaliśmy do Swanetii, najwyżej i najpiękniej położonego górskiego regionu Gruzji, na każdym kroku byliśmy zaczepiani i pytani o to, skąd jesteśmy, gdzie jedziemy, co nam się tu podoba. Nie była to jednak wścibska ciekawość, tylko czysty ludzki odruch gościnności. Gruzini zawsze dziękowali, że ich odwiedziliśmy, rozmawiali z nami, oferowali pomoc i gościnę - zarówno policjanci, pasterze, kobiety wystające zza sztachet wiejskiego płotu, jak i kierowcy samochodów, zatrzymujący się zawsze, jak tylko mieliśmy jakąś awarię.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona BeskidtrekOgólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” rozpoczyna cykl imprez sportowo-rekreacyjnych o nazwie Beskidtrek Trekking Challenge. Do organizacji tego typu imprez sprowokowała konieczność szerokiej popularyzacji turystyki beskidzkiej, aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia, poprawnej sportowej rywalizacji, wymiany doświadczeń, a także integracji środowisk turystycznych i outdoorowych oraz poznawania walorów krajoznawczych i przyrodniczych regionu Beskidów. Wszystkie imprezy będą miały charakter otwarty (mogą w nich uczestniczyć amatorzy, profesjonaliści, kluby, itp.), a zwycięzców typować się będzie w kilku różnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W miarę możliwości terminy poszczególnych imprez będą dopasowywane do dobrych warunków pogodowych, przez co należy się spodziewać krótkich terminów od chwili ogłoszenia do czasu realizacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 

Aleksandra Szafraniec: …w temperaturze sięgającej - 29 stopni Celsjusza. To zima okazała się największym wyzwaniem tegorocznego Zimowego Rajdu Timex 360 Stopni. Warszawa, 17 lutego 2012 – Przeżyłam własną śmierć! – powiedziała Magda Łączak ze zwycięskiego zespołu inov-8. 390 kilometrową trasę Zimowego Rajdu Timex 360 Stopni w Zamościu i na Roztoczu pokonała wraz Pawłem Dybkiem, Maciejem Więckiem i Michałem Jędroszkowiakiem w 44 godziny. Oprócz etapów rowerowych (279 km), pieszych, biegu na orientację (69 km) oraz biegówek (42 km), uczestnicy rajdu musieli zmagać się z zadaniami linowymi. Pierwsze, ukryte w malowniczym wąwozie na Roztoczu, wymagało znajomości technik: zjazdu, przepinania i podchodzenia. Drugie to wejście na mury bastionu w Zamościu – podejście kątowe na długiej na sto metrów, rozpiętej nad fosą okalającą Nadszaniec, linie. Tu liczyła się technika i siła, a o jedną i drugą ciężko było, zważywszy, że kończyła się druga doba od startu.

Napisz komentarz (1 Komentarz)


Monika Strojny: Pierwszy raz w historii polska reprezentacja narciarstwa wysokogórskiego przywiozła aż trzy medale mistrzostw kontynentu. Wszystkie zdobyła 22-letnia Anna Figura z Zakopanego. Na trzecim miejscu podium Ania stanęła dokładnie w swoje urodziny 6 lutego w konkurencji sprint w kategorii seniorek. Ponieważ należy także do nagradzanej kategorii espoir (tzw. „nadzieje” - zawodnicy 21-23 lata), w której była druga, otrzymała także medal srebrny. Trzeci medal Zakopianka wywalczyła 8 lutego w prestiżowym wyścigu indywidualnym. W kategorii espoir była najszybsza i tym samym została Mistrzynią Europy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria (fot. Piotr Siliniewicz)

Piotr Siliniewicz: zlak zimowego Rajdu Timex 360* zaczynał się i kończył w Zamościu, a jego ślady przecinały zaśnieżone Roztocze. Dniem, nocą, w srogim mrozie, międzynarodowe Team’y poruszały się wybranymi wariantami trasy i odhaczały kolejne dziesiątki kilometrów dzielących je od mety. Organizatorzy imprezy skutecznie dołożyli starań, żeby: zawodnicy dostali precyzyjne mapy, punkty kontrolne stały na wyznaczonych miejscach, bagaże czekały na przepakach, ciepłe napoje i posiłki wzmacniały ubywające siły, a ratownicy medyczni (na wszelki wypadek) mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Na kibiców czekały newsy ubarwiane zdjęciami. Rowery, narty, bieg na orientację, zadania specjalne - wszystko to w ekstremalnie zimowej aurze, stworzyły zawody, które długo pozostaną we wspomnieniach ich uczestników. Brawa dla zawodników, brawa dla organizatorów, brawa dla sponsorów! Za rok spotykamy się ponownie!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
Monika Strojny: Tego się nie spodziewaliśmy - zawodnicy Salomon Suunto Team stali się sensacją AXA Mountain Marathonu w Szwecji. Zarówno Marcin Świerc, jak i Paulina Maciuszek, zajęli drugie miejsce w 43km biegu rozegranym w sobotę 13 sierpnia w okolicach Valadalen. Marcin walczył z pięciokrotnym zwycięzcą Andreasem Svanebo, który w tym roku poprawił swój rekord o 13 minut i ponownie był najszybszy z czasem 3:40.53 Siedem minut później na metę wpadł nasz zawodnik. Paulina natomiast dzielnie ścigała się z Emelie Forsberg - panie na mecie dzieliła różnica 8 minut, zwycięski czas wyniósł 4:30.27. AXA Mountain Marathon uznawany jest za najtrudniejszy maraton w Skandynawii, rozgrywany był już po raz siódmy.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Galeria (fot. Silne Studio)
Galeria (fot. Szymon Szkudlarek)

Piotr Silniewicz (Silne Studio: DYMnO 2011 zaczynało się osobnymi startami kilku kategorii, po których zawodnicy rozjeżdżali się i rozbiegali po malowniczych terenach gminy Sadowne. Sygnały startowe trwały od siódmej rano do prawie jedenastej. W ten sposób, okoliczne lasy i łąki, na parę ładnych godzin zapełniły się się sportowcami reprezentującymi wszelkie możliwe kategorie wiekowe. Fotoreporter zmagał się wielością tras, punktów kontrolnych i chmarami komarów. Żeby przekazać charakter zawodów, w niektórych miejscach bywał kilkakrotnie (co widać na zdjęciach). Ale, co tam... lubimy smak DYMnO.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Monika Strojny: Biegi górskie, biegi po plaży, w miejskich lasach i ultra - w tym roku to one składają się na 10 zawodów w całej Polsce. Organizowany po raz trzeci cykl Salomon Trail Running rozpocznie się 15 maja w Warszawskim Lesie Kabackim, a skończy w październiku Krakowskim Biegiem Trzech Kopców. Nowością jest włączenie do cyklu po raz pierwszy w historii jednej z najtrudniejszych imprez w kraju - Biegu Rzeźnika, rozgrywanego pod koniec czerwca w Bieszczadach na dystansie 80km. W cyklu znajduje się też II Maraton Gór Stołowych (uznany w zeszłym roku za najtrudniejszy maraton, przy 42km miał 2500 metrów przewyższenia, a czas zwycięzcy wynosił 4h 18min), którego ukończenie daje 1 punkt kwalifikacyjny do zawodów Ultra-Trail du Mont-Blanc 2012. Startując i w Maratonie, i w Rzeźniku, można więc bez ruszania się z Polski zebrać 3 punkty kwalifikacyjne (a z wersją „hardcore" Rzeźnika nawet 4) do UTMB. A jak ktoś lubi maratony, ale woli Podhale, to może wziąć udział w Maratonie Gorce w Nowym Targu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Regulamin
Strona zawodów
Sekcja - rajdy

Andrzej Krochmal: Organizatorzy tegorocznego XIII Długo - dystansowego Rajdu na Orientację "DyMnO 2011" w dniach 13-15 maja 2011 zapraszają do miejscowości Sadowne, gdzie proponują start na trzech trasach rajdowych wymagających sporych umiejętności nawigacyjnych, a także kondycyjnych:
A/ trasa piesza - długodystansowy marsz/bieg na orientację na dystansie 50 km z limitem 13 godz. Trasa ta jest jednocześnie
I MISTRZOSTWAMI POLSKI PIESZYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ. Uczestnicy będą rywalizowali na jednej pętli składającej się z trzech etapów:
1. bno-scorelauf na kolorowej mapie do bno w skali 1;15 000, 2 klasyk na mapie topograficznej w skali 1;25 000 i 3. bno-scorelauf na kolorowej mapie do  bno w skali 1:15 000. Teren dość urozmaicony.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Jacek Będkowski: Ultramaraton odbywający się w dniach 5 - 6 marca na Gran Canarii jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w Europie. W styczniu, grupa biegaczy miała okazję uczestniczyć w obozie treningowym prowadzonym przez zawodników ze światowej czołówki. Trasa biegu The North Face® TransGranCanaria wymaga od startujących jak najlepszego przygotowania. W tym roku grupa biegaczy uczestniczyła w obozie treningowym prowadzonym przez Sebastiena Chaigneau z teamu The North Face® i Zigora Iturrietę. Dwaj doświadczeni biegacze pomagali popracować uczestnikom nad techniką i przekazali wiele pomocnych wskazówek na temat przygotowań do ultramaratonów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny: Już po raz czwarty czwórka ze Speleo startuje w 6 dniowym rajdzie (lub jak wolą organizatorzy: „multisport event") na wodach i piaskach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym roku zespół pobiegnie w składzie sprawdzonym na zawodach w Szwecji i Polsce: Ira Safronova (Rosja), Piotr Hercog, Artur Kurek (rekordziści trasy Biegu Rzeźnika 2009) i Piotr Dymus. Ta czwórka nigdy na startowała razem na pustyni, ale każde z nich już brało udział w tych zawodach przynajmniej raz i wiedzą, czego się spodziewać.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny:To były szybkie i niełatwe zawody. Zaczęło się od opóźnienia startu (w sobotę, 28 sierpnia) z powodu zwalonego przez huraganowy wiatr drzewa, które zatarasowało jedyną drogę do miasta Radków. Po 40 minutach oczekiwania na akcję strażaków, bus z zawodnikami dotarł do zalewu. Pogoda nie zachęcała do pływania (liczonego także jako osobna konkurencja), ale mimo chłodu nie każdy włożył piankę. Przed 9.30 już wszyscy byli w wodzie i starali się dotrzeć do końca 700-metrowego odcinka, który na ostatnich metrach można było przejść po pas w wodzie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Oprawy medialne i informatyczne imprez biegowych mają coraz bardziej kosmiczny charakter. Biegacze z całego świata, którzy nie mogą pojawić się w Chamonix, by dopingować zawodników jednego z najważniejszych biegów wytrzymałościowych na świecie - The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, będą mieli okazję śledzić wydarzenia tegorocznej edycji UTMB, dzięki zintegrowanej kampanii informacyjnej przygotowanej przez firmę The North Face. Na globalny, całodobowy system komunikacji składają się: strona internetowa, regularnie uzupełniany blog The North Face oraz komunikaty zamieszczane na dedykowanej stronie w portalu Facebook i komunikatorze Twitter.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Tak było rok temu...
Strona Imprezy

Monika Strojny: W ostatni weekend wakacji, 27-29 sierpnia, zapraszamy na drugą edycję prostych nawigacyjnie zawodów Multi-Sport Challenge. Tak jak w ubiegłym roku bazą rajdu będzie Schronisko Pasterka w Górach Stołowych, a limit czasu wyniesie 12 godzin.  Zawody to klasyczny, krótki AR o łatwej nawigacji, który ma zachęcić do startu także sportowców z innych dyscyplin wytrzymałościowych (spodziewamy się biegaczy górskich i triathlonistów) oraz początkujących zawodników adventure racing. Całość podzielona będzie na kilka etapów: bieg, rower górski, pływanie i rolki (dla nie lubiących tej dyscypliny: będzie można ten etap zastąpić). Cała trasa poprowadzona będzie po szlakach turystycznych, ale na pewno nie zabraknie wam adrenaliny!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny: Po pięciu dniach zawodów typu multisport w regione Nord Pais de Calais we Francji, Team Speleo z dwoma Polakami w składzie zajął 4. miejsce. Oprócz Piotrka Dymusa i Piotrka Hercoga prawie 500 km dystans pokonali Ira Safronova z Rosji oraz Franck Salgues z Francji. Wywalczone miejsce jest jak do tej pory najlepszą pozycją Polaków (choć tylko dwóch) na zawodach etapowych adventure racing. Zawody Le Grand Raid trwały przez pięć dni, każdego dnia czteroosobowe zespoły miały do pokonania dystanse od 20 do 120 km. Najwięcej, bo w sumie ponad 300 km, zawodnicy przejechali na rowerach MTB, ale długie odcinki pokonywali także kajakami oraz biegiem. Najmniej czasu spędzili jadąc na rolkach i wykonując zadania linowe takie jak zjazd z klifu czy tzw. „tyrolka".

Napisz komentarz (1 Komentarz)
strona imprezy

Jacek Będkowsk:i Aż 699 uczestników, w tym 46 par, stanęło na stracie jednego z najtrudniejszych ultra maratonów na południowej półkuli - The North Face 100, który odbył się w australijskim miasteczku Leura. Andrew Lee i Stu Gibson ukończyli wspólnie 100 - kilometrową trasę w rekordowym czasie 9 godzin, 54 minut i 19 sekund. Tym samym poprawili poprzedni rekord o 26 minut. Nikogo nie zdziwiło to, że Lee bardzo wcześnie objął prowadzenie, jednakże widok mijającego go na 50 kilometrze Gibsona zaskoczył wielu, a współpraca obu zawodników na kolejnych kilometrach była dla wszystkich jeszcze większą niespodzianką.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny: Trójmiasto to nie tylko morze, piasek i Neptun, to też góry! Wprawdzie nie wysokie, ale jak na okolicę - najlepsze z możliwych. W niedzielę 9 maja na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni rozegrano trzecią edycję cyklu biegów Salomon Trail Running - Gringo. Trasa 10km w całości prowadziła po naturalnych nawierzchniach kompleksu leśno-parkowego, i już po 200 metrach zaczynał się pierwszy z wielu podbiegów. W najbardziej stromych  fragmentach mniej wytrawni biegacze musieli przechodzić do marszu, a na ostrych zbiegach pilnować, by nie stracić równowagi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona Imprezy
Regulamin
Wspomnienia z 2009 roku

Jacek Będkowski: Już 4 czerwca w Bieszczadach odbędzie się Bieg Rzeźnika - jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. W jeden dzień, zawodnicy pokonają blisko osiemdziesięciokilometrową trasę prowadzącą głównym bieszczadzkim szlakiem z Komańczy do Ustrzyk Górnych. Na początku lat dziewięćdziesiątych, po trzydniowym przejściu głównego szlaku bieszczadzkiego, dwóch przyjaciół, późniejszych członków klubu OTK Rzeźnik, stwierdziło, że trasę tę są w stanie pokonać w 12 godzin. Części ich znajomych idea ta wydawała się na tyle szalona, że powstał przyjacielski zakład...

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Regulamin

Jacek Będkowski: Firma The North Face® została sponsorem Biegu Rzeźnika - jednej z najtrudniejszych imprez biegowych w Polsce. Uczestnicy biegu pokonają blisko 80km o sumie przewyższeń 6290m z Komańczy do Ustrzyk Górnych. Bieg pozwala na zdobycie części punktów kwalifikujących do udziału w najtrudniejszym biegu górskim na świecie - The North Face® Ultra-Trail du Mont Blanc®. Zwycięzka drużyna poza Pucharem Rzeźnika może liczyć także na pokrycie kosztów podróży oraz opłaty startowej w legendarym UTMB® 2011. Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa Biegu Rzeźnika wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz Połoniny do Ustrzyk Górnych. Limit czasu jaki mają startujący na pokonanie tej trasy wynosi 16 godzin.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny:Już  17 kwietnia 2010 w Gdyni zapraszamy na jedyny w północnej Polsce bieg w cyklu Salomona - GRINGO TRAIL RUNNING.  Areną zmagań amatorów biegania w terenie będą morenowe wzgórza otaczające Gdynię - miasto, gdzie nowoczesne centrum jest na wyciągnięcie ręki od terenów wprost idealnych dla uprawiania sportów outdoorowych - w tym biegów trailowych." Na uczestników czeka 10 km urozmaiconej, malowniczej trasy poprowadzonej  w pięknych, pagórkowatych lasach.  Wyniki z tej trasy liczą się do ogólnej klasyfikacji cyklu. Dodatkowo, dla tych, którzy są nastawieni bardziej rekreacyjnie i chcą potraktować bieg jako okazję do wypoczynku na łonie przyrody, przewidujemy krótszą trasę (3,7 km) o niewielkiej trudności.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Monika Strojny: W tym roku już po raz czwarty organizujemy cykl biegów przełajowych i górskich  Salomon Trail Running. Jego ideą, tak jak w latach ubiegłych, będzie zachęcenie jak największej liczby osób do biegania w terenie, poza asfaltowymi ścieżkami.
W zeszłym roku pomysł chwycił - w Biegu na Pilsko pobiliśmy rekord frekwencji biegów górskich w Polsce. W edycji w 2010 roku już wiemy, że rekordów będzie więcej: na pierwszy bieg w cyklu 21 marca w Katowicach mamy już ponad 500 zawodników! 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Nadesłał:Jacek Będkowski: Zakończyła się rejestracja zawodników na legendarny bieg terenowy The North Face® Ultra-Trail du Mont Blanc®. Na 166-kilometrowej trasie o sumie przewyższeń na podbiegach 9400m prowadzącej wokół najwyższego szczytu Europy wystartuje 2 680 biegaczy. Zawodnicy, wśród których będą także Polacy, muszą przebiec trasę i pokonać własne słabości w maksymalnym czasie 46 godzin.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Grzegorz Łuczko: W ostatni weekend stycznia 13 śmiałków, w tym jedna kobieta, postanowiło przejść mierzącą 145 km trasę wokół Kotliny Jeleniogórskiej. Inspiracją do podjęcia wyzwania było jesienne Przejście organizowane przez Karkonoską Grupę GOPR na tym samym dystansie i w tym samym limicie czasu 48 godzin. Jednak Zimowa Próba Charakteru - rakiety.pl nie miała sformalizowanej struktury, jej pomysłodawcą był Marek Kowalski, a w próbie wzięły udział osoby skupione wokół ekstremalnego blogu PK4.pl, prowadzonego przez Grzegorza Łuczko. Założenia trasy były takie same, jak jesienią: start i meta pod stacją narciarską w Szklarskiej Porębie oraz przejście pętli przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie w kierunku wschód-zachód.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Monika Strojny: Po sześciu dniach zawodów typu multisport, rozegranych na wodach, pustyni i w górach Abu Dhabi, zespół Speleo Salomon zajął 9. miejsce.  Kasia Zając, Piotr Dymus, Artur Kurek i Bernard Hug ze Szwajcarii potrzebowali 51 godzin i 1 minuty na przebycie w sumie około 400 km.  Na trasie podzielonej na etapy płynęli kajakami, biegli, płynęli wpław oraz jechali na rowerach. Wypili kilkadziesiąt litrów wody, nabawili się odcisków a oczy nadal mają czerwone od burzy piaskowej, która piątego dnia skutecznie utrudniała pedałowanie. Największym wyzwaniem dla wszystkich zespołów okazał się długi marsz przez Rub Al. Khali - najlepsi na tym etapie, także Polacy, potrzebowali do przejścia 120 km 18 godzin, natomiast zawodnicy z końca stawki zmagali się z piaskami ponad 30.

Napisz komentarz (2 Komentarze)