Srebrny, patynowany, ozdobiony elegancką niebieską emalią jubilerską. Tak wygląda awers medalu, który zawiśnie na piersiach uczestników 17. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Rewers, tradycyjnie już wskazuje rocznicę ważnego wydarzenia z historii Wielkopolski. W tym roku jest nim 95. rocznica powstania Międzynarodowych Targów Poznańskich – chluby Wielkopolan, która sprawia, że do Poznania od prawie wieku zjeżdżają się najwięksi kupcy i przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy.  Najbardziej charakterystycznym pawilonem targowym jest Iglica, która poprzez swoją formę przypominającą rakietę, stanowi symbol międzynarodowego Poznania i otwarcia Polski na świat.

- Mamy nadzieję, że dla każdego z nich tegoroczny medal będzie miłym wspomnieniem poprzednich edycji, ale i również wyjątkowym trofeum w zbiorach każdego biegacza, ponieważ na rewersie medalu zawarliśmy symbol z którym wiąże się historia naszego biegu i Jego uczestników. To przy Iglicy finiszują maratończycy i to kilkanaście metrów od niej odbywają się targi Poznań Sport Expo   –  mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

Dziś Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce wymiany handlowej. W zmodernizowanych halach odbywa się tu co roku wiele wydarzeń kulturalnych – wystaw, koncertów i przedstawień. - Naszym potencjałem jest nowoczesna infrastruktura i doświadczenie, ale nade wszystko dynamika i innowacyjność, napędzane wyobraźnią i kreatywnością niezwykle kompetentnego zespołu współpracowników – mówi Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.


17.PKO Poznań Maraton odbędzie się 9 października. Ostateczny termin zapisów mija 8 października br. Opłata startowa:

•    do 15 września wynosi 100 zł
•    od 16 do 30 września wynosić będzie 150 zł
•    od 1 do 8 października wyniesie już 200 zł

Sponsorem Tytularnym Maratonu jest PKO Bank Polski. Imprezę wspierają również: 4F, 4MOVE, Lidl, Aquanet oraz Move On.

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

{moscomment}