FOTORELACJA 2015
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

Monika Prendke: Od dziś można się zapisywać do 17. PKO Poznań Maratonu, który w tym roku odbędzie się 9 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dokładny przebieg trasy nie jest jeszcze znany. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. targi Poznań Sport Expo, prelekcje oraz pasta – party.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej www.marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/formularz-zgloszeniowy/ w terminie do 8 października 2016 r. lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, a ten w tym roku wynosi 8 000.


Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu zapisu:
•    zgłoszenia do 15 września 2016 – opłata 100 zł
•    zgłoszenia od 16 września do 30 września – opłata 150 zł
•    zgłoszenia od 1 do 8 października – opłata 200 zł 

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej.

Pula nagród finansowych wynosi 70 000 złotych. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn (biegacze) otrzymają po 12 tysięcy złotych, laureaci drugiego miejsca 8 tysięcy złotych, a zawodnicy zajmujący trzecie miejsce na podium zgarną 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano bonusy finansowe. 10 000 złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53.


Zainteresowanym przypominamy, że nadany numer startowy zależy od kolejności zgłoszenia i uiszczenia opłaty startowej. Im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższy numer startowy.

Ubiegłoroczną edycję poznańskiego maratonu zwyciężył Polak – Emil Dobrowolski, wśród kobiet triumfowała Irene Makori Chepkirui z Kenii. Impreza zgromadziła rekordową liczbę zawodników - ponad 6251 biegaczy.

Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. 17.PKO Poznań Maraton wspierać będą również: 4F, Aquanet, Lidl oraz 4MOVE.

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl
 
 
 
 
 
 

{moscomment}