Monika Prendke: W niedzielę, 17 kwietnia, z dystansem 21 kilometrów zmierzy się 13 000 biegaczy z 24 państw, a wśród nich Z-ca Prezydenta Miasta Poznania – Arkadiusz Stasica, Komendant Miejski Policji w Poznaniu – Roman Kuster, aktorka Katarzyna Bujakiewicz oraz muzyk Jacek Mejer Mezo. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie (hala nr 3, wejście od ul. Roosevelta), w następujących dniach i godzinach:

- 15.04.2016 (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
- 16.04.2016 (sobota) w godz. 10:00 – 20:00

Pakiety będzie można odebierać na podstawie kart startowych, które znjdują się na indywidualnym  profilu każdego zawodnika (link do profilu: http://halfmarathon.poznan.pl/panel/). Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego, wystarczy że przekaże podpisaną przez siebie kartę startową osobie, która odbierze pakiet za niego.

Dla uczestników biegu przygotowaliśmy informator, który zawiera niezbędne przedstartowe wskazówki. Dostępny jest on na stronie półmaratonu.

Uczestnicy 9. PKO Poznań Półmaratonu w pakietach startowych znajdą m.in. profesjonalne koszulki biegowe marki 4F, numer startowy, chip, bon na pasta – party, żel energetyczny Diamant Pro Sport, butelkę piwa Miłosław Pilzner oraz worek.

Biegacze wystartują 17 kwietnia o godzinie 9.00 z ulicy Grunwaldzkiej i pokonają m.in. ulice Roosevelta, Niepodległości, Solną, Garbary, Drogę Dębińską, Dolną Wildę, Hetmańską, Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego oraz Grunwaldzką, by po raz pierwszy w historii półmaratonu finiszować na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Nowością w organizacji półmaratonu jest tzw. start falowy. Zawodnicy zostaną podzieleni na 4 grupy, które wystartują, gdy poprzednia zniknie za najbliższym zakrętem, a dokładny podział prezentujemy poniżej:

•    I fala: Strefa AA ,A, B
•    II fala: Strefa C
•    III fala: Strefa D
•    IV fala: Strefa E, F

Oznaczenie swojej strefy każdy z zawodników znajdzie na numerze startowym w formie kolorowego paska. Wejście do stref odbywać się będzie na podstawie numeru startowego.

Aby w trakcie biegu, jak i po nim nikomu nie zabrakło energii firma Lidl Polska dostarczy 5 ton owoców oraz 350 kg gorzkiej czekolady. Na punktach żywieniowych na trasie nie zabraknie też napoju izotonicznego 4MOVE oraz kranówki dostarczonej przez miejskie wodociągi – firmę Aquanet SA.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy kilometr po kilometrze, materiał video z przebiegu całej trasy. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny w ustalaniu ostatniej przedstartowej strategii.

Zmagania biegaczy będzie można śledzić na żywo w telewizji WTK Play oraz poprzez aplikację mobliną.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl
 
 
 
 
 

{moscomment}