Wyniki nieoficjalne
W artykule fotorelacja NEW!
NEW!

Dorota Świderska: Ostatni zawodnicy minęli już metę, ale nadal nieznana jest jeszcze oficjalna liczba biegaczy, którzy ukończyli 9. Poznań Maraton. Na potwierdzenie czy Poznań zachowa tytuł największego maratonu w Polsce trzeba więc jeszcze chwilę poczekać. Został jednak pobity rekord frekwencji Maratonu Poznańskiego - rok temu ukończyło zawody 2 324 zawodników. Wiadomo także na pewno, że został pobity rekord trasy, który dotąd wynosił 2:15:38 i należał do Waldemara Glinki (2001). We wspaniałym stylu cały dystans maratoński pokonywała grupa zawodników z Kenii. Oni też zdominowali dzisiejszy finisz i zajęli wszystkie stopnie podium.

Pierwszy na mecie pojawił się Kosgei Mathew z Kenii z czasem 2:13:45, drugi Klimo Julio 2:14:02, trzeci Mutaj John (2:14:18). Wśród kobiet niespodzianka. Pierwsza na mecie pojawiła się Arleta Meloch z Grudziądza z czasem 2:38:22, druga Ewa Brych-Pająk z Częstochowy z czasem 2:39:05. W poprzedniej edycji panie przybiegły w odwrotnej kolejności. Pierwsza na mecie była Ewa Brych-Pająk a tuż za nią przybiegła Arleta Meloch. Dziś Arleta nie dala się pokonać rywalce. Trzecia dobiegła Janasik Agnieszka Poznań 2:40:07.