Monika Prendke: Do 16. PKO Poznań Maratonu zostały już tylko trzy tygodnie. To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą w nim wystartować, ale się jeszcze nie zapisali. Przypominamy, że do najbliższego poniedziałku (21 września) obowiązuje niższa opłata startowa – 150 zł. Od wtorku za udział w maratonie trzeba będzie zapłacić 200 zł!

W tym roku zmienia się nieco trasa maratonu. Wypadły z niej nielubiane przez wielu zawodników Winogrady i morderczy podbieg na ul. Serbskiej. Pojawią się też nowe miejsca, jak Malta czy Sołacz. W tym roku, jak i w poprzednim, zawodnicy przebiegną przez INEA STADION, ale na tą przyjemność będą musieli poczekać do 37 kilometra.

Ciekawym urozmaiceniem maratonu będzie Runners Party – impreza muzyczna z kolorowymi światłami i fluorescencyjnymi odblaskami w samym środku miasteczka maratońskiego, bo w Iglicy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kibice, którzy odprowadzą biegaczy na start i będą chcieli poczekać na nich na mecie, spędzą miło czas na Runners Party, biorąc udział w licznych konkursach i zabawach. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, jak basen z piłkami, zjeżdżalnia, czy malowanie buzi, a dla maratończyków będzie to dobre miejsce na to, by odpocząć po biegu i porozmawiać z innymi o tym, jak było na trasie. Wstęp na Runners Party jest bezpłatny, a impreza potrwa do 17.30. 

Jak zwykle, uczestnicy maratonu mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Weekend w Hotelu Sheraton w Zurichu zdobędzie zawodnik, który dobiegnie do mety na 2015 miejscu. Najciekawiej przebrani uczestnicy otrzymają od firmy ASICS 24 pary obuwia GEL Kayano 22, a firma Hilding przekaże vouchery na wygodne materace do spania. 50 wystrzałowych kurtek ASICS z najnowszej kolekcji Lite Show, jak i wiele innych nagród niespodzianek, rozdanych zostanie podczas Runners Party.

Tak zwany weekend maratoński rozpoczyna się w piątek, 9 października, o 10.00 wraz z otwarciem Biura Zawodów i Targów Poznań Sport Fair. Wszystkie najważniejsze wydarzenia związanie z maratonem będą odbywały się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W piątek i sobotę zawodnicy będą odbierali tu pakiety startowe, a w sobotę, 10 października, odbędą się prelekcje dla biegaczy. Eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem i zdrowiem oraz zawodowi biegacze i partnerzy 16. PKO Poznań Maratonu podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród nich będzie tegoroczny zwycięzca poznańskiego półmaratonu – Paweł Ochal, wielokrotny rekordzista w biegach górskich – Piotr Hercog oraz trener i autor książek o bieganiu – Jerzy Skarżyński. Ciekawie zapowiada się spotkanie z przedstawicielami firmy Aquanet, którzy opowiedzą o zaletach picia „poznańskiej kranówki”.

Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie www.marathon.poznan.pl.

16.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza rozpoczyna się 11 października o godz.8.50. Pierwsi startują zawodnicy na wózkach. Dziesięć minut później, punktualnie o 09.00, na trasę wyruszą biegacze.

Zapisy na maraton trwają do 1 października.
Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl
  
 
 
 

{moscomment}