Zobacz dział poświęcony Maratonowi Poznańskiemu!

Monika Prendke "Biuro Maratonu Poznańskiego": Nie biegali wcześniej maratonów, dziś stawiają sobie nowe wyzwanie: Robert Korzeniowski,  Marcin Urbaś , Katarzyna Bujakiewicz.

Robert Korzeniowski czterokrotny medalista olimpijski w chodzie, obecnie szef sportu w TVP, dziś stawia sobie nowe wyzwanie „ chce biec szybciej niż chodził".

Katarzyna Bujakiewicz - aktorka poznańskiego Teatru Polskiego, szerszej publiczności znana przede wszystkim z ról serialowych: pielęgniarki Marty ze szpitala w Leśnej Górze (serial „Na dobre i na złe" w TVP2) oraz Marioli - asystentki w kancelarii prawniczej (serial „Magda M." w TVN).

Dystansu maratońskiego nigdy nie biegła a planuje w tym roku dwa, bowiem przed startem w Poznaniu zamierza ukończyć maraton w Berlinie.

Maraton dla niej to uwieńczenie wielu lat ćwiczeń „jeśli czegoś się boję, to jakiegoś skurczu. Tego, że będą mnie bolały kolana, że ciało odmówi posłuszeństwa." Kolegów i koleżanki z branży zachęca do uprawiania sportu, twierdząc że „aktor po prostu powinien mieć kondycję" .

Marcin Urbaś - sprinter, obecnie zawodnik klubu Organizacja Środowiskowa AZS Poznań. Do jego najważniejszych sukcesów należą medale: Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu w 2002r, w Madrycie w 2005r. W składzie sztafety sprinterskiej 4 x 100 zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w Monachium w 2002. Mistrz Polski na 200 m w latach1998 - 2001 i w 2004 oraz na 100 m w 2002. Rekordzista Polski na 200 m (19,98 s Mistrzostwa Świata w Sewilli w 1999 r. oraz (20,55 s Halowe Mistrzostwa Europy w Wiedniu 2002). O pasji biegania mówi „Jak już ktoś złapie bakcyla biegania, będzie dobrze! Mam znajomych, którzy najpierw biegali tak sobie dookoła bloku. Potem trochę dłużej, dłużej, a teraz jeżdżą na zawody, są wyznawcami biegania. O swoim starcie w maratonie poznańskim mówi „Pojawię się na starcie ale..." Swoim startem chce wyrazić swój podziw „dla tych, którzy potrafią pokonać 42 km. Wysiłek maratończyków jest dla mnie zbyt duży. Jak zaczynałem trenować sprinty, wyobrażałem sobie, że one mnie nie wykończą, bo nie będę musiał biegać długich odcinków."

Pobiegnij razem z nimi
9 POZNAŃ MARATON
zaprasza
12 października
start: godz 10.00,ul. Abpa Baraniaka
Poznań - Malta

{moscomment}