W tym roku już po raz szesnasty maratończycy wybiegną na ulice Poznania, by zmierzyć się z królewskim dystansem. Tegorocznej edycji przyświeca hasło Siła, Odwaga, Szybkość. To cechy, które z pewnością odegrają ważną rolę w pokonaniu trasy poznańskiego maratonu. Trasa jest mieszanką szybkich, szalonych zbiegów na Hetmańskiej i Warszawskiej, z wymagającymi siły mięśni i hartu ducha podbiegami na Górny Taras Rataj i na ul. Św. Wawrzyńca. Jest mieszanką tego, co już dobrze znane, z nowymi, pięknymi odcinkami prowadzącymi przez najciekawsze miejsca naszego miasta - Maltę, Ostrów Tumski, Sołacz, INEA Stadion i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

- W okolicy 24 kilometra zabierzemy zawodników w sentymentalną podróż do miejsca, gdzie narodził się nasz maraton, gdzie w pierwszych edycjach było jego serce, start i meta. Teraz, po latach, znów nad Maltą pojawią się maratończycy – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

To nie koniec tej podróży. Po drodze zawodnicy przebiegną przez Ostrów Tumski, czyli miejsca w którym narodziło się państwo polskie. To tu, w miejscu gdzie znajduje się katedra Św. Piotra i Pawła, Mieszko I tworzył podwaliny naszego kraju. Dziś znajduje się tu m.in. Brama Poznania - muzeum, które w nietuzinkowy sposób opowiada o historii i dziejach tego miejsca oraz ludziach z nim związanych. Po przeprawie przez Wartę zawodnicy pobiegną prosto do ul. Solnej i dalej Aleją Wielkopolską w kierunku zielonego zakątka Poznania, jednej z najpiękniejszych dzielnic naszego miasta – Sołacza. Na koniec jeszcze wizyta na INEA Stadionie – miejscu rozgrywek nowego Mistrza Polski, następnie ulicą Grunwaldzką, prosto do mety na Plac Św. Marka na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

- INEA Stadion pojawia się na mapie poznańskiego maratonu już po raz drugi, ale pierwszy raz dopiero przy końcu trasy, gdy zawodnicy biegną w o wiele większych odstępach. Mamy nadzieję, że przebiegając przez sam środek boiska INEA Stadionu poczują się tak wspaniale jak nasi Mistrzowie Polski, którzy dopiero co wywalczyli na tej murawie zwycięstwo – mówi Michał Korzeniewski, Dyrektor Marketingu INEA.

Mamy nadzieję, że tegoroczna trasa jest ciekawa, a pokonanie jej będzie źródłem ogromnej satysfakcji.Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się w lipcu i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 16.PKO Poznań Maraton. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Wkrótce przedstawimy materiał video z przebiegu trasy, tymczasem zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z nią kilometr po kilometrze na stronie internetowej www.marathon.poznan.pl . / zakładka trasa.

Przypominamy, że ostateczny termin zapisów mija 1 października br., opłata startowa do 31 sierpnia wynosi 100 zł, po tym terminie ulega zwiększeniu do 150 zł, a od 22 września wynosić będzie 200 zł. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.marathon.poznan.pl .

Do zobaczenia 11 października w Poznaniu!

{moscomment}