Monika Prendke: 11 października tego roku odbędzie się kolejna edycja poznańskiego maratonu – w tym roku pod nazwą 16. PKO Poznań Maraton. Informację o pozyskaniu sponsora tytularnego organizatorzy biegu podali podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Sheraton w Poznaniu.

Od dzisiaj chętni mogą też zapisywać się na bieg na królewskim dystansie. PKO Bank Polski już po raz szósty wspiera Poznań Maraton, tym razem jako sponsor tytularny. Tym samym Poznań Maraton przyłącza się do grona elitarnych biegów biorących udział w akcji charytatywnej „PKO biegajmy razem”. - Warto pobiec w stolicy Wielkopolski nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i tym samym komuś pomóc – zachęca Tomasz Cemel, Dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Swego zadowolenia z nadchodzącej współpracy nie kryje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu - Wsparcie sponsorów jest dla nas bardzo ważne. Dzięki niemu możemy ulepszać organizację i poszerzać ofertę dla uczestników zawodów. Cieszymy się, że właśnie z PKO Bankiem Polskim będziemy wspólnie organizować kolejną edycję poznańskiego maratonu, który od kilku lat angażuje się mocno w promocję sportu wśród Polaków.

Dzisiaj ruszyły zapisy do 16. PKO Poznań Maraton, które potrwają do 1 października, chyba że wcześniej zostanie osiągnięty limit zgłoszeń, który wynosi 10 000 uczestników.

Warto zapisać się już dzisiaj i skorzystać z promocyjnej oferty cenowej. Do 31 sierpnia opłata startowa wynosi 100 zł.

Po tym terminie ulegnie ona zwiększeniu do 150 zł, a od 22 września do 1 października będzie wynosiła 200 zł. Zapisy polegają na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłaty startowej w ciągu 7 dni od momentu dokonania zgłoszenia. Po tym terminie utworzone podczas rejestracji konto użytkownika przestaje być aktywne. Można je reaktywować logując się do panelu zawodnika i klikając „aktywuj konto”, ale musimy liczyć się z tym, że w tym czasie limit zgłoszeń zostanie już osiągnięty i nie zakwalifikujemy się już do biegu. Warto o tym pamiętać z uwagi na to, że zawody biegowe w Poznaniu cieszą się coraz większą popularnością.

W ramach 16. PKO Poznań Maraton dystans 42,195 wspólnie z biegaczami pokonywać będą zawodnicy na wózkach. Osoby startujące w tej kategorii są zwolnione z opłaty startowej.

Ponadto w randze mistrzostw rozegrane zostaną podczas maratonu:

• II Mistrzostwa Polski Night Runners
• V Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku
• I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków
• Jesienne Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie
• IV Mistrzostwa Polski Lekarzy
• V Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących
• IV Mistrzostwa Polski Informatyków

Centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przez cały weekend odbywać się będą targi Poznań Sport Fair, licznie odwiedzane przez biegaczy i wszystkie osoby interesujące się sportem.

Pula nagród finansowych w 16. edycji maratonu wynosi 141 400 złotych. Premiowanych jest aż 10 pierwszych miejsc w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych, laureat drugiego miejsca otrzyma 12 tysięcy złotych, a zawodnik zajmujący trzecie miejsce na podium zgarnie 8 tysięcy złotych.

16. PKO Poznań Maraton odbędzie się 11 października 2015 roku. Start zaplanowano na godz. 09.00 z ulicy Grunwaldzkiej. Meta biegu będzie zlokalizowana wzorem  ubiegłorocznej edycji na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Już niedługo zaprezentujemy przebieg trasy maratonu. Tymczasem zachęcamy wszystkich do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na stronie internetowej Poznań Maraton oraz jego fanpage'u na Facebooku.

Zapraszamy do udziału w 16. PKO Poznań Maraton i wczesnych zapisów.
 
 
 


{moscomment}