Monika Prendke: Przed nami Święta Wielkanocne, a jak mowa o świętach, to większość osób myśli „wolne!  będzie czas na lenistwo!”, ale nie biegacze! Szczególnie nie Ci, którzy startują w 8. Poznań Półmaraton. Przed Wami ostatni tydzień przygotowań do zawodów. Poniżej podpowiadamy, jak najlepiej go wykorzystać, by stanąć na starcie w dobrej formie.

Pogoda nie służy?
Nic bardziej mylnego. Sezon zimowy był w tym roku łagodny pod względem warunków pogodowych. Widzieliśmy, jak wielu z Was biegało i jesteśmy przekonani, że jesteście przygotowani na pokonanie dystansu półmaratońskiego „prawie bez zadyszki” :) Ale forma biegacza przechodzi prawdziwy test dopiero w ciężkich warunkach. Dlatego tak naprawdę mało przyjemna aura, z jaką mamy aktualnie do czynienia, wyświadcza Wam przysługę i zmusza do treningu w warunkach, jakich sami sobie byście z dobrej woli nie zafundowali. Wykorzystajcie świąteczne dni przyzwyczajając ciało do biegu w dyskomfortowych warunkach. Niech nie będzie ono zaskoczone możliwym załamaniem pogody w dniu zawodów i radzi sobie w deszczu, śniegu, gradzie i wszelkich innych warunkach pogodowych. Taki trening wzmocni Was mentalnie, a na starcie staniecie pewni, że jesteście dobrze przygotowani do biegu.

Święta na talerzu
Nie ma co demonizować spotkań rodzinnych przy stole wielkanocnym. Sami wiecie, jak czuje się wasze ciało po tym co jecie, więc nie będziemy dzielić się z Wami zaleceniami dietetyków ani wyliczać kalorii poszczególnych potraw. Jedzcie rozsądnie, a nasiadówki rodzinne wykorzystajcie do tego, by podzielić się wrażeniami przed zawodami. To pozytywnie nakręca, a rodzina być może poczuje się zmotywowana do tego, by wyjść Wam pokibicować w dniu biegu.

Półmaraton na ekranie   
Jeśli do tej pory brakowało Wam czasu, to w Święta obejrzyjcie nagranie wideo z trasy półmaratonu i wyobraźcie sobie siebie pokonującego kilometr po kilometrze. Znacie swoje mocne i słabe strony, więc opracujcie sobie plan rozkładu sił. Przejrzyjcie też newsy ze strony internetowej, aby mieć pewność, że jesteście na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi biegu.

Zanim zamkniesz komputer
Wydrukuj sobie kartę startową, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Będzie Ci potrzebna przy odbiorze pakietu startowego w Biurze Zawodów w Hali Arena 10-11 kwietnia.
Na koniec sprawdź, kto będzie Twoim pacemakerem.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na www.halfmarathon.poznan.pl
 
 

{moscomment}