Monika Prendke: Do biegu szykują się...
W niedzielę, 12 kwietnia, z dystansem 21,097 km zmierzy się blisko 9000 biegaczy z 27 państw. Wśród nich Wiceprezydent Miasta Poznania – Jakub Jędrzejewski, były Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny i radna Miasta Poznania – Joanna Frankiewicz. Już po raz drugi w poznańskim półmaratonie wystartuje Iwona Guzowska, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w kick-boxingu. Czy złamie czas, jaki osiągnęła przy swoim pierwszym podejściu w 2013 r. - 01:40.10? Po ubiegłorocznym debiucie w Poznaniu na królewskim dystansie, do stolicy Wielkopolski wraca na półmaraton Paweł Czapiewski. Wynik z maratonu (02:59.32,00) wisi na jego sportowej „tablicy wyników” pod hasłem REKORDY. Liczymy, że wynik z naszego półmaratonu też się pod nim znajdzie. Po pięcioletniej przerwie do Poznania wraca Robert Korzeniowski. Choć zdarzyło się, że pokonał zawody biegowe chodem szybkim, zapowiedział, że Poznań Półmaraton traktuje jako wyzwanie biegowe i będzie walczył o zdobycie jak najlepszego wyniku.

Ze startu w kolejnej edycji poznańskiego półmaratonu nie rezygnuje Jacek Mejer „Mezo”, dla którego SPORT i MUZYKA od lat są niezłą MOTYWACJĄ do działania! Swoją obecnością zaszczycą nas mistrzowie olimpijscy z Pekinu: Adam Korol, Michał Jeliński i Marek Kolbowicz. Dla tych dwóch ostatnich to będzie debiut na dystansie półmaratonu.

atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają...
Po raz kolejny Poznań Półmaraton organizuje loterię, w której do wygrania jest fantastyczny samochód. Tym razem jest nim Toyota Yaris 1. Active ufundowana przez Toyotę Polska oraz poznańskich dilerów Toyoty – Bońkowscy, Fietz i Ukleja. Szansę na jej zdobycie ma każdy, kto ukończy półmaraton, poprawnie odpowie na pytanie konkursowe i wrzuci kupon do urny w dniach 10-11 kwietnia w Hali Arena. Nagroda powinna zadowolić zarówno mężczyznę, jak i kobietę, którykolwiek z nich stanie się jej posiadaczem - nie dość, że model jest praktyczny, świetnie wyposażony, to do tego jest jeszcze elegancki.

Szczęśliwiec, który dobiegnie do mety jako 2015. osoba, dostanie podwójne zaproszenie na weekendowy odpoczynek w hotelu Sheraton w Krakowie, a zawodnik, który linię mety przekroczy jako 4250. osoba otrzyma nowoczesne urządzenie do elektrostymulacji mięśni – Compex SP4.

a my udzielamy się charytatywnie :)
Od lat współpracujemy z Fundacją Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, znanej wielu jako Drużyna Szpiku oraz Fundacją RAK OFF, które zrzeszają tysiące ludzi dobrej woli wokół osób z chorobami nowotworowymi - pomagają finansować ich leczenie, rehabilitację oraz zapewniają psychoterapię i grupy wsparcia. Każda złotówka, która do nich spływa jest na wagę złota, dlatego wykorzystaliśmy popularność Poznańskiego Półmaratonu i w chwili, kiedy już nie można było się zapisać na kwietniowe zawody, a chętnych było jeszcze bardzo wielu, przekazaliśmy fundacjom 50 pakietów  startowych, które mogły je odsprzedać biegaczom w zamian za wsparcie finansowe fundacji.


RAK OFF podczas Expo będzie również przygotowywać biegaczy do startu wykonując profesjonalne masaże w zamian za “cegiełkę” na rzecz fundacji w wysokości 20,00 zł, a na stoisku Drużyny Szpiku, oprócz koszulek i gadżetów, biegacze będą mogli kupić pyszne, ciasta, ciasteczka i muffinki domowej roboty, sprzedawane za symboliczne 2 zł lub więcej ;)

Stowarzyszenie „Nasze serce” skradło nasze serca, kiedy usłyszeliśmy o jego walce o zmniejszenie czasu przewozu małych dzieci z sali operacyjnej na oddział pooperacyjny. Akcja „Skracamy drogę do serca”, którą organizuje, przypomina walkę z czasem biegaczy podczas zawodów o pobicie swojej życiówki, a że stowarzyszenie walczy o prawdziwe życie, tym bardziej chcemy mu pomóc. Podczas półmaratonu kibice i biegacze zobaczą platformę z bijącym sercem, które tak samo jak zawodnicy, będzie walczyło o czas w jakim dobiegnie do mety. Oczywiście sercem będzie kostium, w który ubierze się bębniarz zagrzewający zawodników do biegu, a platformę będą trzymali zmieniający się biegacze-ochotnicy. Poszukujemy więc 30 śmiałków, którzy zdecydują się pchać platformę z bijącym sercem w ramach akcji. Zgłoszenia należy wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ważne, by zgłaszające się osoby miały nadany numer startowy na 8.Poznań Półmaraton!

Tegoroczne zaangażowanie Poznań Półmaraton w akcje charytatywne to tylko początek długiej drogi, w jaką się wybieramy „biegnąc z pomocą” ludziom potrzebującym.   
 

{moscomment}