Monika Prendke "Biuro Maratonu Poznańskiego": Sprawdzonym wzorem lat ubiegłych Klub Biegacza "MANIAC" Poznań przy współpracy z organizatorami poznańskiego maratonu stworzył grupę pacemakerów, którzy pomogą biegaczom w uzyskaniu zamierzonego rezultatu. Oprócz biegów na znane już czasy jak: 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15 i 4:30, w tym roku po raz pierwszy w POZNANIU grupa pacemakerów poprowadzi bieg metodą GALLOWAY'A, która polega na tym, że od początku stosuje się naprzemiennie bieg przeplatany marszem - marszobieg.

Jego pomysłodawczyni Basia Muzyka metodę tę często stosowała biorąc udział w biegach długodystansowych. Jak sama mówi to doskonała metoda dla debiutantów, ale nie tylko i zapewnia „postaram się Wam w tym dopomóc dyktując tempo i czas biegu oraz marszu. Mam także zamiar Was zagadywać, Wami się opiekować, z Wami dowcipkować, świetnie się bawić bieganiem. A przy okazji machniemy sobie maraton w przyzwoitym czasie, ale to będzie z pewnością tylko efekt uboczny mile spędzonych razem chwil".

 

Basia Muzyka

 

Ukończyła 13 maratonów oraz 5 ultramaratonów.
Rekord życiowy w maratonie - 3:58:16
Rekord na 100 km - 10:26:17
Dwukrotnie najszybsza z kobiet w Biegu Rzeźnika, jako pierwsza z kobiet zaliczyła go także w wersji hard-core.{moscomment}