Monika Prendke: Do poznańskiego półmaratonu pozostało już tylko 30 dni. To ostatni dzwonek, aby wkroczyć na ścieżkę systematycznych treningów i 12 kwietnia stanąć na linii startu w najwyższej formie.      

To również ostatni moment na przekazanie numeru startowego innemu zawodnikowi. - Jeżeli w gronie zapisanych uczestników, jest osoba, która wie, że nie wystartuje w naszym półmaratonie, może swój pakiet przekazać biegaczowi, który nie zdążył się zapisać. To ważne, tym bardziej, że nie przyjmujemy już zgłoszeń, a chętnych do udziału jest nadal wielu – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Półmaratonu. Na przekazanie pakietów uczestnicy mają czas do 15 marca. Po tym terminie nie będzie już to możliwe. 

Co już gotowe, a co jeszcze przed nami?

INEA przygotowała specjalnie dla 8. Poznań Półmaraton aplikację mobilną. - Po sukcesie aplikacji przygotowanej przez INEA na jubileuszowy 15. Poznań Maraton, zdecydowaliśmy się na kolejną, rozszerzoną jej wersję na półmaraton – mówi Łukasz Miadziołko. - Dzięki niej zawodnicy zyskują szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności,  mogą też obejrzeć mapę i profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania. Aplikacja jest darmowa, skorzystać z niej mogą nie tylko biegacze, ale również kibice „śledzący” uczestników biegu. Poprzez aplikację będzie można także oglądać relację z półmaratonu na żywo!

Aby pobrać aplikację mobilną 8.Poznań Półmaraton na system Android, należy wejść na stronę internetową: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inea.halfmarathon

Aby pobrać na system Apple, należy wejść na stronę:
 https://itunes.apple.com/us/app/poznan-po-maraton/id972799415?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

Kilka dni temu Organizatorzy zaprezentowali koszulki, jakie uczestnicy dostaną w pakietach startowych. W tym roku po raz pierwszy będą kolorowe - niebieskie dla mężczyzn, różowe dla kobiet. To ukłon w stronę biegaczy, którzy od dawna prosili o koszulki w innym kolorze niż biały.   Na koszulkach będzie znany zawodnikom motyw graficzny, który przez lata będzie im przypominał o tym, że pozostawili swój ślad w Poznaniu na półmaratonie.

Ponieważ biegacze często piszą do nas z pytaniami dotyczącymi treningów, czy działań w przypadku nagłych kontuzji, podjęliśmy współpracę z doświadczonym trenerem - Marcinem Fehlauem, który udziela biegaczom fachowych porad. Na naszym fanpage'u na Facebooku aranżujemy spotkania on-line Marcina z biegaczami, podczas których radzi on, jakie treningi są najefektywniejsze, analizując indywidualne przypadki biegaczy. Kolejne spotkanie on-line już w najbliższy piątek (13.03) o godz. 10.00 - mówi Monika Prendke z biura prasowego półmaratonu. 


Na uczestników ósmej edycji poznańskiego półmaratonu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: zgrabna i zrywna Toyota Yaris - losowana wśród wszystkich uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg;  weekend w Hotelu Sheraton w Krakowie - ta nagroda trafi do zawodnika, który dobiegnie do mety na 2015 miejscu oraz urządzenie do masażu Compex SP.4 - tą nagrodą będzie mógł cieszyć się zawodnik, który na mecie zamelduje się jako 4250 zawodnik.

8.Poznań Półmaraton odbędzie się 12 kwietnia 2015 roku. Weźmie w nim udział 8500 biegaczy z kraju i zagranicy. Uczestnicy rywalizować będą na dystansie 21,097 km. Start biegu znajdować się będzie na ul. Abpa. A. Baraniaka, a meta nad Jeziorem Malta.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

 
 
 
 

{moscomment}