Monika Prendke: Informujemy, że zapisy do 8.Poznań Półmaraton zostały zamknięte. W niespełna miesiąc (przyp. zapisy ruszyły 15.12.2014) lista startowa wypełniła się w mgnieniu oka. I choć do biegu pozostały jeszcze 3 miesiące, większość zawodników zaplanowała swój sezon biegowy. Jeżeli ktoś nie zdążył  się zapisać. Ma jeszcze szansę. Nowy zapis w regulaminie zawodów pozwala zawodnikowi, który ma już nadany numer startowy, w terminie do 15 marca, przekazać swój numer innej osobie. Tej zamiany zawodnicy dokonują już pomiędzy sobą, w specjalnie przygotowanym przez organizatora panelu danego zawodnika.

- Pierwszy etap organizacji już za nami – mówi Dyrektor Półmaratonu Łukasz Miadziołko. Teraz wrzucamy wyższy bieg, podkręcamy śrubę i przechodzimy do dalszych etapów organizacji. Wkrótce zaprezentujemy layout koszulki oraz medalu, a lada dzień gotowa będzie aplikacja mobilna – informuje Dyrektor Biegu.

8. Poznań Półmaraton rozegrany zostanie na trasie ubiegłorocznej, w której dokonano  trzech drobnych zmian. Na ulicy Dolna Wilda pojawiła się agrafka, wypadły ulice Mostowa i Garbary, a linia startu została przesunięta w okolice Hotelu Park. Wkrótce organizatorzy zaprezentują materiał video z przebiegu trasy.

W wiosennym półmaratonie zorganizowane zostaną również targi sprzętu sportowego, które w dniach 9 i 10 kwietnia odbędą się w poznańskiej Arenie. Sam bieg odbędzie się 12 kwietnia, w którym udział weźmie blisko 8 500 biegaczy!

Jednocześnie informujemy, że na rzecz WOŚP trwają aukcje „prezydenckich numerów startowych” na 8.Poznań Półmaraton i 16.Poznań Maraton. Koniec licytacji zaplanowano na 22.01.2015.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl
 
{moscomment}