Monika Prendke: Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, postanowił wystawić na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój numer startowy „1” z 16.Poznań Maraton i 8.Poznań Półmaraton. Teraz każdy biegacz ma równe szanse na zdobycie tego prestiżowego numeru. Wystarczy wziąć udział w licytacji.

Numerów startowych na bieg maratoński i półmaratoński są tysiące. Przydziela je system rejestracyjny w kolejności zgłoszeń. Pierwsze numery przydzielane są elicie biegaczy. Numer jeden jest tzw. numerem prezydenckim. Zarezerwowany dla Prezydenta Miasta Poznania, teoretycznie nie do zdobycia. A jednak. Nowo wybrany prezydent Jacek Jaśkowiak postanowił oddać go w ręce biegacza, który wylicytuje go podczas internetowej aukcji WOŚP.


Jedynka na piersi potrafi dodać skrzydeł podczas biegu, więc warto przyłączyć się do akcji charytatywnej i powalczyć o ten prestiżowy numer, a właściwie dwa numery, bo do wylicytowania są numery z dwóch największych imprez biegowych w Wielkopolsce: Poznań Maraton i Poznań Półmaraton.

W ubiegłym roku z licytacji internetowych jakie wystawiło miasto Poznań dla wsparcia WOŚP udało się zebrać ponad 7 i pół tysiąca złotych.  Największym powodzeniem cieszył się „obiad z prezydentem na Starym Rynku”, który wylicytowany został za 3 550,00 zł, natomiast prezydencki numer startowy na 15. Poznań Maraton osiągną sumę 1 525,00 zł.
 
Więcej o przedmiotach wystawionych przez prezydenta można przeczytać: http://www.poznan.pl/mim/info/news/oryginalne-aukcje-prezydenta-na-wosp,76940.html Więcej o 23. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przeczytacie: http://www.wosp.org.pl Uwaga: Przedmioty wystawione przez Urząd Miasta Poznania, w tym numery startowe na maraton i półmaraton zostaną wystawione do licytacji wkrótce.
 
 
{moscomment}