Monika Prendke: Wszystkich pasjonatów i entuzjastów biegania zapraszamy 12 kwietnia 2015 roku nad Maltę na kolejną edycję poznańskiego półmaratonu. Tego dnia po raz ósmy biegacze zawładną ulicami miasta mierząc się z coraz popularniejszym dystansem ponad 21 km. Zapisy ruszyły już dzisiaj o godz. 10.00. Wiemy, że część biegaczy co roku stara się zdobyć jak najniższe numery startowe, więc kolekcjonerów zapraszamy przed komputery punktualnie o „godzinie zero”. Przed nami zima (oby jak najłagodniejsza), która w kalendarzu każdego biegacza oznacza czas spokojnego budowania formy na nadchodzący sezon. Zapisując się na półmaraton już teraz, zyskujemy motywację do regularnych treningów i możemy dłużej ekscytować się nadchodzącym wyzwaniem. Pamiętajmy też o limicie zawodników, który wynosi 8500.
 
Wysokość opłaty:
• zgłoszenia do 28 lutego 2015 – opłata 80 zł
• zgłoszenia od 1 do 30 marca 2015 – opłata 100 zł

Organizatorzy też nie mają zamiaru zapaść w najbliższych miesiącach w zimowy sen. - Tak jak zawodnicy starają się w każdym sezonie poprawiać swoje wyniki i osiągnięcia, tak samo my staramy się, aby nasz bieg był coraz doskonalszy i przyjaźniejszy dla uczestników i mieszkańców miasta. Dlatego najbliższe miesiące to będzie dla nas czas wytężonej pracy nad atrakcjami, jakie zaplanowaliśmy na najbliższy półmaraton. Już dziś uczestnicy zauważą nowe rozwiązania w procesie rejestracji, które są dla nich ciekawym udogodnieniem – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Półmaratonu. Każdy zawodnik po dokonaniu rejestracji otrzyma login i hasło, dzięki którym będzie mógł do 15 marca osobiście poprawić swoje dane oraz przenieść swój numer startowy na inną osobę. Wkrótce udostępniona będzie również aplikacja mobilna.

- Postanowiliśmy ulepszyć naszą aplikację, która zyskała uznanie biegaczy w październikowym maratonie, dlatego warto na nią jeszcze trochę poczekać – dodaje Dyrektor.

To, co tygrysy lubią najbardziej, czyli kilka słów na temat trasy. Sercem półmaratonu tradycyjnie pozostaje poznańska Malta - kultowe już miejsce na biegowej mapie Poznania. To tutaj spotkamy się przed startem i tutaj będziemy świętować zdobycie mety. Pozostajemy przy trasie ubiegłorocznej, w której dokonaliśmy trzech drobnych korekt. Na ulicy Dolna Wilda pojawiła się agrafka, wypadły ulice Mostowa i Garbary, a linia startu została przesunięta w okolice Hotelu Park, aby zawodnicy mieli większy komfort startu. Zmiany, zmiany, zmiany... ale na lepsze. Kiedy mówi się o półmaratonie, to większość myśli: BIEGACZE. A przecież Poznań Półmaraton przez ostatnie lata był ważnym wydarzeniem również dla rolkarzy i wózkarzy, którzy w nim uczestniczyli. - Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzyć dla rolkarzy i wózkarzy odrębne zawody, dedykowane dla nich – mówi

Dyrektor Półmaratonu – w tym roku mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć dodatkową imprezę dla rolkarzy, podczas której będą jej głównymi bohaterami. W tym celu prowadzimy rozmowy z Automobilklubem Wielkopolska, na torze którego planowana jest organizacja maratonu na rolkach. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to taka impreza odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. Wózkarze natomiast wystartują w poznańskim maratonie.

 

 

{moscomment}