Dział poświęcony imprezie
TRASA

Stadiony piłkarskie wybudowane na Euro 2012, kuszą organizatorów imprez biegowych. Dzieje się tak ponieważ, wszelkie niestandardowe atrakcje, na trasie biegu przyciągają biegaczy.

Niedawno Maraton Warszawski finiszował na Stadionie Narodowym. W Poznaniu natomiast trasa wiedzie przez stadion Lecha Poznań, na którym podczas Euro 2012, grała taka potęga futbolowa jak Włochy.

Przebiegniecie się po murawie stadionu na ul. Bułgarskiej dostarczy wrażeń nie tylko kibicom piłkarskim, ponieważ stadion jest ciekawą konstrukcją. Na samą płytę dociera stosunkowo mało naturalnego światła, dlatego dawniej pojawiały się problemy z regeneracją trawy. Z drugiej strony tak zaprojektowane trybuny i zadaszenie, tworzy niesamowitą atmosferę piłkarskiego meczu. Obecnie stadion może pomieścić 43 269 kibiców.

Maratończycy pobiegną po specjalnych antypoślizgowych panelach. Udostępniona zostanie także trybuna, z której będzie można kibicować biegaczom.

Stadion nie spowolni biegaczy ponieważ zdaniem organizatorów tegoroczna trasa jest szybsza i o wiele przyjemniejsza od ubiegłorocznej.    

"Maratończycy ominą największą zmorę dwóch poprzednich edycji – podbieg na  ul. Serbskiej, znany szerzej jako poznański „Heartbreak Hill”, nie pobiegną również wyłożoną kostką brukową ulicą Mickiewicza. Dzięki tym zabiegom powinno posypać się wiele „życiówek”, których z całego serca jako biegacz – maratończyk życzę uczestnikom – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Poznań Maratonu.  

Ciekawe w jakich nastrojach pobiegną przez stadion kibice, znając już wynik sobotniego meczu Reprezentacji Polski z Niemcami w Warszawie?
 
{moscomment}